Обява

Свий
Няма добавени обяви.

странно тропане при завой на Full Time с Jeep KJ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • странно тропане при завой на Full Time с Jeep KJ

    От известно време забелязах че като съм на Full Time 4x4 и потеглям с навито кормило се чува някакво тропане еднократно отнякъде отдолу и реших да попитам тук дали трябва да се притеснявам за това, колата е KJ 2.8 CRD. Като карам само на задно няма проблеми, на part-time и на бавни също, тропането е само на режим Full Time, и само при потегляне в завой.

  • #2
    От: странно тропане при завой на Full Time с Jeep KJ

    Ако при part-time режимите няма проблеми,то проблема е в раздатката и вероятно е свързан с блокировката на междуосевия диференциал.
    Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

    Коментар


    • #3
      От: странно тропане при завой на Full Time с Jeep KJ

      Първоначално публикуван от Arntor Преглед на мнение
      реших да попитам тук дали трябва да се притеснявам за това....
      ...ела да му се пулим, че така от компа е трудно....
      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

      Коментар


      • #4
        От: странно тропане при завой на Full Time с Jeep KJ

        е, щом не е някакъв известен проблем, а и аз изключително рядко карам на Full Time, само зимата ... та ако почне наистина да прави проблем тогава ще му мисля догодина.
        Възможно ли е това дето блокира междуосевия диференциал да залепва някак си и при потегляне в завой след включване на full time да изтропва еднократно докато се отблокира?
        Последно редактирано от Arntor; 19-04-17, 10:44.

        Коментар


        • #5
          От: странно тропане при завой на Full Time с Jeep KJ

          При преминаване през различните режими на раздатката превключваш ли скоростите между P и D?
          "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

          2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

          Коментар


          • #6
            От: странно тропане при завой на Full Time с Jeep KJ

            Преди ремонта на жилото на раздатката (откъм страната на раздатката, имаше пластмасова част, която се бе пропукала), моята джипка не изключваше надеждно от part-time, и имаше същите симптоми. Бих препоръчал преглед на жилото откъм раздатката.

            При тази раздатката, rwd, part-time и full-time могат да се сменят "в движение", а за "бавни" трябва ск.к. да е на неутрална позиция. Аз лично си създадох навик след проблема с жилото да превключвам на какъвто и да е режим при ск.к. винаги на неутрална позиция и движение напред с 1-2км/ч ("бавните" протъркват леко така, но за мен е ОК).

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X