Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Актуатор - електромагнит ли, що ли?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Актуатор - електромагнит ли, що ли?

    Искам да управлявам разни неща, които в момента са с механично управление по колата, с ток.

    Представям си нещо като машинките за централно заключване - подаваш ток и някаква щангичка се премества 3-4 сантиметра. Само че ми трябва нещо по-сериозно като конструкция, което да може да се завинти на двигателя. Примерно искам така да ми се задейства клапата на моторната спирачка.

    Подобно по ход и сила е примерно притеглящото реле на стартера ама хем е голямо, хем за да се докара ход трябва и лоста към него, хем и не е за тази цел направено и не очаква да го тормозиш продължително време.

    Какво може да се използва?

  • #2
    От: Актуатор - електромагнит ли, що ли?

    Ход ,как да получиш знам . Ама за силата не вдявам.Лост от незнам какъв род беше.Хода с две щанги свързани с шарнирна връзка ще го докараш ама колко повече ход ,по малко сила.

    Коментар


    • #3
      От: Актуатор - електромагнит ли, що ли?

      Е да де ама трябва поне 1кг сила.

      Коментар


      • #4
        От: Актуатор - електромагнит ли, що ли?

        Тая кола вакуум има ли?
        Разтоварващи турбоклапани, корекция на фарове, управление на клапи на климатроници, гасене на дизелов двигател, централно заключване, ергономични седалки - това при бърз преглед на един автомобил от една марка само.. а, и за темпомата се сетих...

        Коментар


        • #5
          От: Актуатор - електромагнит ли, що ли?

          Моторче от чистачки, след преработка?
          Или от стъклоповдигач?

          Коментар


          • #6
            От: Актуатор - електромагнит ли, що ли?

            Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
            Моторче от чистачки, след преработка?
            Или от стъклоповдигач?
            Става . Като го пресилиш изключва. Това за стъклата де.
            ПП Ти с какво управляваше темпомата?

            Коментар


            • #7
              От: Актуатор - електромагнит ли, що ли?

              Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
              Става . Като го пресилиш изключва. Това за стъклата де.
              Не всички. Моето си изгоря от непрекъснал ключ.

              Коментар


              • #8
                От: Актуатор - електромагнит ли, що ли?

                Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                Тая кола вакуум има ли?
                Вакуум има ама ако освен жици има и маркучи ще ми дойде в повече. Кажи за гасенето на двигателя, че това е едно от нещата които трябва да постигна.

                Коментар


                • #9
                  От: Актуатор - електромагнит ли, що ли?

                  Знам ,че с пари всеки може,та ако ти се дават в алиекспрес има моторчета от 0,5кг. до 10кг.Използват ги да отварят и затварят багажик с дистанционно.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Актуатор - електромагнит ли, що ли?

                    Там е тя че първо искам да имам някаква идея, после е ясно че ще се похарчат пари.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Актуатор - електромагнит ли, що ли?

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      Вакуум има ама ако освен жици има и маркучи ще ми дойде в повече. Кажи за гасенето на двигателя, че това е едно от нещата които трябва да постигна.
                      То преди маркучите има и жици. Интересното в случая е, че тия неща работят безотказно при автомобили на 25 плюс години, и то без смяна на електрика и омаркучаване - явно от Мерседес са ги измислили и направили, както трябва.
                      Помпата е предвидена за това и актюатора си е в нея, вакуума минава през контактния ключ, който също е предвиден за това.
                      Въпреки, че на някои помпи има и ръчно гасене, аз не съм виждал някой да го ползва.

                      Надеждна е системата, дори много надеждна.

                      Визираните модели са с две вакуум-помпи - една от двигателя, и една - задвижвана с елдвигател.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Актуатор - електромагнит ли, що ли?

                        Няма какво да му стане на релето на стартера. Виждал съм го да се ползва за включване на хидравлична помпа на малък самосвал Нисан Трейд(оригинално май е било ръчно).
                        Но нямаш степени, което за моторната е без значение. Може да го направиш и на въздух, за да не ти е необходим ток. Вакуум не ти трябва, щом имаш въздух. Или най-просто с подходящо жило (за газ, съединител или ръчна спирачка например), за да избегнеш лостовата система. За гасенето също можеш да го вържеш с общо задействане с моторната(примерно от педал на пода за левия крак). Простите неща май работят най-сигурно. Ток я има, я не, въздух пак така... гасенето на скорост също му трябва поне изправен съединител.
                        Вече ако искаш комфорт да гасиш от ключа трябва нещо на ток или въздух с ток. Като въздуха, със сигурност пуска стоп-лоста известно време след гасенето (при камионите го прави някакво реле за време, ако не е то пък когато падне налягането на въздуха в цялата система). Последното значи, че паркирана "на скорост", колата може да запали ако някой я бутне...
                        Добра идея е, ако имаш читаво работеща ръчна газ, да се регулират оборотите от лоста на ГНП под минималните, т.е. да гасне, а ръчната газ ще се ползва да се подбират оборотите на празен ход. То и без друго, е необходима корекция когато мотора е студен.

                        ПП: Друго за гасене, ел клапан на горивопровода.
                        Последно редактирано от cecoa1; 17-04-17, 19:46.
                        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                        Коментар


                        • #13
                          От: Актуатор - електромагнит ли, що ли?

                          Честно, не знам защо искаш да си на ток вместо механика. Бих ти предложил да го премислиш пак
                          Другото - какъв ти е проблема с гасенето?
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • #14
                            От: Актуатор - електромагнит ли, що ли?

                            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                            Другото - какъв ти е проблема с гасенето?
                            Гася на скорост. Или с моторната спирачка ама тя е малко тнтм и има проблем защото ходът на клапата и на лоста на гнп е различен.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Актуатор - електромагнит ли, що ли?

                              Ти хубаво на скорост
                              Идеята ми беше защо - няма конструктивно клапан в помпата или не работи или трето?
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X