Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на трактор втора употреба - може би John Deere?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Избор на трактор втора употреба - може би John Deere?

    Ще направя байпас на охлаждането на ЕГР-а , за да видя дали антифризът ще спре да намалява. Лошото е , че след орането нямам с какво да натоваря продължително трактора , за да го тествам , единствено имам 2 дена товарене на камиони и след това зазимявам всички машини.
    Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
    Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

    Коментар


    • #92
      От: Избор на трактор втора употреба - може би John Deere?

      Няма ли някъде с плуга са го тестваш? Някое стърнище?

      Коментар


      • #93
        От: Избор на трактор втора употреба - може би John Deere?

        Първоначално публикуван от iovkito Преглед на мнение
        Аз от разхода съм много доволен , щом не минавам 3 литра , всичко е наред. Вчера и днес без да си давам много зор изорах още 120 декара. Антифризът пак започна да изчезва , или е издухана гарнитурата на главата или е заминал охладителят на EGR-a . Ще го гледам след като свърша с работата. Лошото е , че пак трябва да свалям всички части , които свалях заради дюзите , поне вече знам кое как излиза.
        Разход 3 литра какво ще рече? 3л. на декар ли?
        -Чем занимаетесь по жизни?
        -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
        -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

        Коментар


        • #94
          От: Избор на трактор втора употреба - може би John Deere?

          Да, на дк за есенна оран.Все пак е 200 к.с.

          Коментар


          • #95
            От: Избор на трактор втора употреба - може би John Deere?

            Ахам, а по принцип каква конфигурация, трактор, плуг, дълбочина на оран, разход на декар са оптимални за есенна оран?

            Аз доколкото знам есен се оре максимално дълбоко -30-35-40см. според възможностите на машините, като целта е да се заровят по-дълбоко семената на плевелите, отделно бонус и подобрение на труктурата на почвата и т.н. А напролет се култивира по-плитко, в зависимост от културата, която ще се сее, или засажда.
            -Чем занимаетесь по жизни?
            -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
            -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

            Коментар


            • #96
              От: Избор на трактор втора употреба - може би John Deere?

              Оптимално според зависи мотивацията на механизатора. Тази година взехме една нива която е била 3г обработвана с предълбочители.Това чудо няма оране.Чак след дъжд,и то на следващият ден. Станала бетон. Затова и прекалено дълбоките обработки,също не са чак толкова препоръчителни.

              Коментар


              • #97
                От: Избор на трактор втора употреба - може би John Deere?

                Ако забиеш плуга на 40 см после няколко години добивите няма да са много добри.
                Това, ако досега нивата е била орана по-плитко, да речем на 30 см.
                С дълбокото изораване се заравя част от плодородния слой, в който са натрупани фосфора и калия от торенето, а се изважда по-бедна на хранителни вещества почва.
                По принцип няма нужда от по-дълбока оран от 30-32 см. То има смисъл де, ама да се оре така всяка година, и плодородния слой вече ще е на 40 см, влагоемкостта на почвата ще се подобри, корените ще се развиват доста по-добре, но това не става за две-три години. Иска си дълго време оране на тази дълбочина за да стане целия слой до 40 см с еднакво плодородие.

                А оран на 40 см изисква два пъти повече нафта от тази на 30 см. И не всеки ще иска да дава този разход, при положение, че и на 30 см може да извади доста добър добив.
                А и не всеки трактор може да дърпа плуг който да се забива на 40 см. Това си е почти риголване, и плуговете за тази цел са съвсем други.

                Аз с ЮМЗто ора на 25-27 см на по-тежките почви, и на 30 в пясъците покрай Камчия. Това с 2,2-2,5 литра нафта на декар, ама аз настъпвам яко трактора, и доста често пуши черно... Ако го милвам-може да се оре и с 2 литра на декар.
                Едно време с К-700 падахме и до 1,8 литра на декар, но това е голяма машина,която е по-ефективна.
                Абе разхода пряко зависи от дълбочината на оране, но се влияе и от колко юнашки се дава газ, от самия трактор, от типа на почвата, от острота на лемежите и настройките на плуга. И ако тези неща не са както трябва да са-може и да се подминат трите литра. А може и нагоре.
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • #98
                  От: Избор на трактор втора употреба - може би John Deere?

                  Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                  Ако забиеш плуга на 40 см после няколко години добивите няма да са много добри.
                  Това, ако досега нивата е била орана по-плитко, да речем на 30 см.
                  ....
                  Аз пък съм доволен от добива, след миналогодишната оран на 45см.
                  И да мина 3л , че и на 3,5 не се спря .
                  Ама аз съм си виновен .

                  С 5 корпусен със 7-8 км/ч - напълно нормално при дълги полета(над 700м) да минеш 70дк .
                  При мен идва около 10 дк/час

                  Коментар


                  • #99
                    От: Избор на трактор втора употреба - може би John Deere?

                    Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                    Да, на дк за есенна оран.Все пак е 200 к.с.
                    Все пак е джон диър .
                    Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                    Коментар


                    • От: Избор на трактор втора употреба - може би John Deere?

                      Първоначално публикуван от iovkito Преглед на мнение
                      Аз от разхода съм много доволен , щом не минавам 3 литра , всичко е наред. Вчера и днес без да си давам много зор изорах още 120 декара. Антифризът пак започна да изчезва , или е издухана гарнитурата на главата или е заминал охладителят на EGR-a . Ще го гледам след като свърша с работата. Лошото е , че пак трябва да свалям всички части , които свалях заради дюзите , поне вече знам кое как излиза.
                      Здравей колега преди да почнеш голямото разглобяване и търсене ,къде изчезва антифриза .
                      В AGR модула входящите изг.газове са от изпуск.колектор погледни къде е изхода им обикновенно е къса тръбичка ,която е към всм.колектор.
                      Сега на трактора не знам как е точно ,но на камионите винаги има възможност да махнеш тая тръбичка и да погледнеш вътре в агр-а.
                      Ако имаш като бели изсъхнали образувания вътре там ти е проблема и загубата на антифриз.
                      Можеш и да си провериш за херметичност охлаждащата сис-ма ,с въздух на 1 bar.
                      Мартин Димитров
                      УАЗ

                      Коментар


                      • От: Избор на трактор втора употреба - може би John Deere?

                        Колега с какъв плуг ореш ....покажи снимка на оранта.
                        Трактора си е трактор но инвентара е определящия фактор.
                        На снимката оран с беларус 952
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:foto.jpg
Прегледи:1
Размер:442.6 КБ
ID:5771751

                        Коментар


                        • От: Избор на трактор втора употреба - може би John Deere?

                          Няма ли да е по-добре да направим отделна тема за различните видове почвообработки и инвентара за тях?
                          -Чем занимаетесь по жизни?
                          -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
                          -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

                          Коментар


                          • От: Избор на трактор втора употреба - може би John Deere?

                            Първоначално публикуван от xarsi Преглед на мнение
                            Здравей колега преди да почнеш голямото разглобяване и търсене ,къде изчезва антифриза .
                            В AGR модула входящите изг.газове са от изпуск.колектор погледни къде е изхода им обикновенно е къса тръбичка ,която е към всм.колектор.
                            Днес направих това , което ме посъветва. ЕГР-а изглежда подозрително чист , поне аз не мисля , че е възможно да е в такова състояние , ако не гори антифриз. Качвам и снимка на изхода му , всяко мнение ще ми е от полза.
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:9215064A.jpg
Прегледи:1
Размер:115.1 КБ
ID:5771874
                            Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
                            Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

                            Коментар


                            • От: Избор на трактор втора употреба - може би John Deere?

                              Здравей,направи повече снимки в колектора изобщо навсякъде снимай хубаво вътре ,докъдето е възможно
                              Мартин Димитров
                              УАЗ

                              Коментар


                              • От: Избор на трактор втора употреба - може би John Deere?

                                Изолирай кръга на антифриза който отива в ЕГР а ....ако пак намалява антифриза е по -лошият вариант (гарнитура на двигателя)

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X