Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Предимства на огледално-рефлексните пред безогледалните със сменяема оптика?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Предимства на огледално-рефлексните пред безогледалните със сменяема оптика?

    Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
    Безогледалната технология изисква постоянно четене на матрицата, която води до постоянното и загряване... Откъдето или трябва да се намери начин за сериозно охлаждане... (като примерно матриците на телескопа в Рожен... или динамичният диапазон отива на кино след няколко минути работа... ) Повече по този въпрос съм писал тук: http://forum.adv-bulgaria.com/forum/...-камери

    Втората и важна разлика е, че DSLR има визьор, който е оптичен и се вижда това което е... Това може да е и предимство и недостатък... Аз лично предпочитам да виждам възможностите, които имам и аз да решавам какво от тях да превърна в снимка, а не както при безобледалната технология да виждам евентуалният краен резултат, но не и възможностите, които пропускам...

    Митовете и легендите за пълната замяна за DSLR-ите с безогледална технология се разпространяват от маркетолози и хора нямащи елементарни познания по физика...

    Митовете че безогледалната технология позволява намален размер са верни само в ограничен кръг от случаи ако нямате необходимост да използвате сериозна оптика... Ако ще използвате сериозни обективи, единствената разлика в размерите и теглото между еквивалентни безогледални и огледални камери ще е много по-неудобната дръжка на безогледалните...

    Безогледална технология за снимане на бързи събития не става... (това е едно от нещата, които имат шанс някога да бъдат подобрени, за разлика от останалите...)

    Безогледалната технология като цяло е по-удачно решение ако ще съчетавате фото с видео... и си има своите предимства...

    За вашите цели така, както сте ги указали е все тая... Но ако имате сериозни амбиции за в бъдеще... посмислете за DSLR... имам предвид във фотографията...
    Аз, като НЕфизик ще разпитам.

    Визьора на безогледалния ти дава достатъчно точна и добра представа за това, което искаш да заснемеш с това, което ще произведеш. Защо mirrorless визьора не е ок? Като изключим, че не е аналогово и на физиците може да не им се хареса.
    Защо безогледалната технология не може да се ползва за бързи събития?

    Ако искаш да снимаш и да не носиш куфари с теб си вземи безогледалка. Ще си приятно приятно приятно очарован. Прибира се във вътрешния джоб, караш ски с нея, катериш се по планини, караш колело, излизаш в града, не като спецназ и просто вадиш и снимаш. За непрофесионална употреба /не си изкарваш парите от това/ - безогледалната технология е правилния избор. А 400гр. по-малко са нещо, което не трябва да се пренебрегва.

    Избери безогледалка с визьор. В магазините за фото ще ти дадат да тестваш и пипаш, така че там ще усетиш това което ти е на сърце/на ръка.

    Ако ще си изкарваш парите си купи и двата варианта, защото повечето вече са така. От екстремни фотографи до сватбари.

    Коментар


    • #47
      От: Предимства на огледално-рефлексните пред безогледалните със сменяема оптика?

      Две стинки по темата , зависи къде отиват снимките и какво търсиш от тях. Ако търсиш техническо качество на максимално увеличение - д810 или ЕОС 5д Марк 3 или други от този клас ,ако отиват само за домашно гледане всички стават. Хубавата снимка става от задапаратното устройство. Технически силна вече си иска и апарт и обективи. Цифровите дават възможност за повече експерименти , снимаш във роу формат и си ги проявяваш както си искаш. Гоблин така казваше.

      Коментар


      • #48
        От: Предимства на огледално-рефлексните пред безогледалните със сменяема оптика?

        Мисля си допуснал грешка във въпроса, писал си безогледален и после mirrorless което е едно и също... Предполагам питаш за това в какво се състои разликата между това което се вижда през визьора на огледален с призма и безогледален... Накратко когато гледаш през визьора на огледалният апарат виждаш точно какво е минало през обектива и то само с един "посредник" собствените си очи... Обичайното човешко зрение позволява някъде приблизително 26 стопа динамичен диапазон (с адаптацията) което е много над всичко което електрониката може да регистрира и след това да покаже... в топ камерите реалният диапазон е максимум около 16-стопа... Тоест, аз имам възможност гледайки да преценя какво от онова което виждам ми е важно и да избера такива параметри, които способстват то и да бъде заснето... С други думи виждам множество възможности за снимка, не самата снимка... И това ми е е важно... (на мен)... Пример, за да съм по ясен... Ярък слънчев ден, духова музика преминава по улицата аз снимам от едната страна на улицата към другата... Там в прозорец, в сянка навътре има човек който гледа музиката... Във електронният визьор ще се види музиката и на мястото на човека ще е черно... или обратното... Никога и двете заедно... Като казвам никога, значи никога поне докато не бъдат измислени други принципи заобикалящи сегашните физически ограничения...

        Митът за по-малкият и лек безогледален апарат е валиден само ако човек снима с някакви елементарни обективи... С оптиката с която работя, тя е основното тегло... всичи сериозни обективи са така, никой не може да заобиколи физиката... ако остане няаква разлика в теглото, то тя се допълва от допълнителните батерии които са необходими на безогледалният... ;-)

        Следваща разлика, загледай се някъде където снимат хора които са там по цял ден примерно... опитай се да намериш един с безогледален апарат... :-) Пробвай някой път да гледаш 10 часа през електронен визьор без значение другите му недостатъци... То през оптичен е изморително, за електронен въобще да не става въпрос...

        Следващ проблем... Електронният визьор има огромен лаг... подобряването му е свързано с все по интензивното четене, ускоряване на четенето на матрицата... което довежда до влошаване на качеството на прочетеното... което отново е път без изход, подобряваш едно разваляш друго...

        Още един проблем... пробвай се с електронен визьор да снимаш бял заек върху бял сняг и пиши какви са ти резултатите...

        И накрая най-важното... пробвай се да снимаш с безогледален апарат с часове и да не го спираш... в лоши светлинни условия... после си виж снимките... и си отговори защо никой, никъде не снима балет с безогледален апарат... (успешно имам предвид...) Ако разбира се не ти е важно качеството и снимаш за репортаж всичко може...

        С безогледален апарат може да се снима само репортажно, без изисквания за особено високо качество... Без значение какъв е апарата... аз тествам всичко което излиза на пазара, включително новите средни формати и прочее... никой не може да заобиколи законите на физиката... Имам приятел който има причини да снима с безогледален апарат и за да може да снима с поне прилично качество си купи три с които снима последователно за да може да изстиват междувременно... ;-)

        Виж ако е снимаш по някой и друг кадър от време на време или репортаж всичко става... важното е да ти е удобно...
        Последно редактирано от Венцислав Петров; 18-04-17, 09:33.
        VPetrov.photography

        Коментар


        • #49
          От: Предимства на огледално-рефлексните пред безогледалните със сменяема оптика?

          Първоначално публикуван от Георги Крумов Преглед на мнение
          Две стинки по темата , зависи къде отиват снимките и какво търсиш от тях. Ако търсиш техническо качество на максимално увеличение - д810 или ЕОС 5д Марк 3 или други от този клас ,ако отиват само за домашно гледане всички стават. Хубавата снимка става от задапаратното устройство. Технически силна вече си иска и апарт и обективи. Цифровите дават възможност за повече експерименти , снимаш във роу формат и си ги проявяваш както си искаш. Гоблин така казваше.

          И двата апарата в примера не са нещо особено... даже никак... Ако ще се гони максимум препоръчвам по реда на написването:

          1. Фейс 1 (100Mpix, 16 bit)
          2. Zinnar
          3. Pentax 645z
          4. Leica среден формат

          От малките формати:


          1. Leica M
          2. Pentax K1
          3. Sony A99 II
          4. Canon EOS 5D Mark IV
          VPetrov.photography

          Коментар


          • #50
            От: Предимства на огледално-рефлексните пред безогледалните със сменяема оптика?

            Е да де , просто това ми дойде на ума. Със съответните обективи .

            Коментар


            • #51
              От: Предимства на огледално-рефлексните пред безогледалните със сменяема оптика?

              В интерес на истината то от обективите трябва и да се почва... съобразно целите...
              VPetrov.photography

              Коментар


              • #52
                От: Предимства на огледално-рефлексните пред безогледалните със сменяема оптика?

                Откакто си купих 20/1.8 и той ми стана основен ,такъв кеф не бях изпитвал от нремето на лентите

                Коментар


                • #53
                  От: Предимства на огледално-рефлексните пред безогледалните със сменяема оптика?

                  Относно визьора - на Лайка (което минава за връхта на сандоледа) им отне много време да открият огледалните апарати, както и зуум обективите. Не се и стараят ного де, май имат по един колкото за цвят.
                  Не са толкова еднозначни нещата демек.
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • #54
                    От: Предимства на огледално-рефлексните пред безогледалните със сменяема оптика?

                    Рейнжфайндера или по нашему далекомерната камера си има и предимства и недостатъци... както всичко друго впрочем... Аз лично го харесвам защото ми позволява да избирам точно какво и къде да фокусирам, при това собствените ми очи са измерителя... С пентапризма е Leica S но това е друга тема...

                    А зум и обектив са две различни неща с малки прилики... :-) Основна заслуга на Leica са категоричната насоченост към фотографски цели на оптиката им, за разлика от маркетинговите безумия обхванали голяма част от фотографските фирми... И макар с ръка на сърцето да си признавам, че преди имах друга визия... след като имах възможност да поработя и сравня, напълно разбирам защо един ръчно фокусен обектив Leica струва 18 000 лв. и при това е нужно да се чака между 6 месеца и година... Е, заслужава си...
                    VPetrov.photography

                    Коментар


                    • #55
                      От: Предимства на огледално-рефлексните пред безогледалните със сменяема оптика?

                      Айде - поредния пирон в ковчега на огледалото -





                      Може все още да не е последния, но така както я карат Канон и Никон, много скоро Сони ще забият и него.

                      Първоначално публикуван от radikyokushin Преглед на мнение
                      Относно "Предимства на огледално-рефлексните пред безогледалните със сменяема оптика", то мога УБЕДЕНО да заявя, че такива вече почти не са останали. Единствено в спортната и уайлд лайф фотографията огледалата са с някакво минимално предимство (все още). Но много скоро и там нещата ще се променят.
                      За всичко останало, в момента никой не може да ме убеди, че с нещо си заслужава да се снима с огледало.

                      За мен бъдещето е ясно и то принадлежи на безогледалната технология. Като предимства и възможности за приложение в практиката, е въпрос на относително кратко време (може би 2-3 години) тя да измести, изцяло огледалото.
                      Горният ми пост, в първата си част, вече не е актуален, но за сметка на това пък последните две изречения, като че ли са придобили още по ясен смисъл .

                      Коментар


                      • #56
                        От: Предимства на огледално-рефлексните пред безогледалните със сменяема оптика?

                        ОК, нека почакаме да видим как някой ще излъже физиката... Нищо особено не е тази камера, става за любители... Ако някой ще заседне някъде да снима цял ден ще ми е любопитно тези яки акумулатори като се изразходват къде точно ще иде топлината в края на краищата... :-) Онези работи за визьорите и прочее също никой не ги е отменял... И като някой се сети и да провери как точно се фокусира с такава камера на силна светлина също ще разбере защо фазовият фокус няма как да бъде заменен с контрастен... :-) матрицата иска светлина в определени рамки и по принуда блендата се затваря... Тази камера става за любители към които е и ориентирана... С ниски изисквания към качество или поне три камери някой трябва да носи та да разчита на първите кадри... Но ще почакаме и ще видим... :-)
                        VPetrov.photography

                        Коментар


                        • #57
                          От: Предимства на огледално-рефлексните пред безогледалните със сменяема оптика?

                          И да добавя и за репортажна работа също става...
                          VPetrov.photography

                          Коментар


                          • #58
                            От: Предимства на огледално-рефлексните пред безогледалните със сменяема оптика?

                            Венци, тази камера е професионално ориентирана и то именно за спортна фотография. Не случайно с нея излиза и 100-400 GM.

                            Относно фокуса - аз и в момента снимам репортаж (вярно не е спорт) с A7rII и мога да ти кажа, че се справя блестящо (за фото говоря). Освен това фокуса е безпогрешен - там, където е заключил цепи косъма.

                            Пробвал съм А6300 и е фурия а това по-горе е класи над R-ката и кропката. Сигурен съм, че ако няма "дребен шрифт" в спецификациите на тази камера, ще удари в земята всичко, що е на пазара в момента.

                            Гледах на живо представянето ѝ и мога да ти кажа, че меко казано съм впечатлен.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Предимства на огледално-рефлексните пред безогледалните със сменяема оптика?

                              Когато се видим, ще ти демонстрирам с твоята A7 какво точно не може да прави и защо... И как всеки DSLR го прави без проблем... Хората които се занимават професионално със специализирана спортна фотография нямат проблем с парите, много бързо ще сменят всичко стига да намерят някакво предимство... С други думи нека им дадем малко време... Впрочем темата безогледални, огледални е напълно безмислена... и следващите 1000 години няма как да бъдат заменени DSLR-те по както сигурно го пиша за стотен път физически причини... Просто едното и другото си имат своите предимства и недостатъци... и са инструменти... А изборът на правилният инструмент е важен... Но ОК, ще почакаме малко да видим :-)
                              VPetrov.photography

                              Коментар


                              • #60
                                От: Предимства на огледално-рефлексните пред безогледалните със сменяема оптика?

                                И да добавя... "малкият шрифт" в случая, е учебника по физика... :-)
                                VPetrov.photography

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X