Обява

Свий
Няма добавени обяви.

И аз вече съм с патрол

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: И аз вече съм с патрол

    То цялото удоволствие отива по дяволите.
    За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

    Коментар


    • #62
      От: И аз вече съм с патрол

      Зависи колко ти е издут портфейла.

      Аз с такъв разход даже няма да го запаля проклетия джип
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • #63
        От: И аз вече съм с патрол

        Ами по-малко от 30 как да гори 2.5т джип 4.2 карбуратор с 35ци . Чета че с 33ки австралийците под 25 мноооого рядко ги сваляли и то по асфалт и като цяло доста се оплакват от разхода на всички бензинови патроли . Има и газ, но докато не сменя делкото и бобината не го карам на газ, че във високите няма мощност и гърми, иначе на газ даже върви повече докато не мина 3500 оборота и почне да прекъсва.

        Коментар


        • #64
          От: И аз вече съм с патрол

          Това нищо не е. Бензиновата ми г гореше 60
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #65
            От: И аз вече съм с патрол

            Ей такива постове сгряват гагичовата душица, или поне му правят сутрешната ракия по-приятна.

            Преди десетина години приятел имаше автоматично дизелово Паджеро с разход 13-15. После му изпадна 3.0, и на бензин му даваше пак толкова, само че вървеше за разлика от печката.
            В тоя случай, колкото и да си "тЕрикат", ми се вижда бая дебело за разходки.
            Ако иде реч за състезания е друго.
            Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 19-06-17, 08:27.
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • #66
              От: И аз вече съм с патрол

              Първоначално публикуван от A.pantev Преглед на мнение
              Не искам да има нито един "компромис" по джипа...
              Запази оригиналното охлаждане.
              Двигателят има някакъв ход напред/назад според състоянието на тампоните.
              Сложи си газ.
              Едно от изискванията за преден номер-да е симетрично разположен по вертикала на ширината.

              Това всичкото, ако не се състезаваш, разбира се.

              Коментар


              • #67
                От: И аз вече съм с патрол

                Миналата година говорих с един пич от Лозен, който има 160 (май) с турбиниран двигател 2.5 от "беенве"®, и на газ (щото май бензин няма) смесено горско и по Лозен каза, че му дава 15-20, а от приятели карали с него знам, че много върви.

                Явно турбинките, освен за повече сила, са доста ефективни, но не знам как стои въпроса при 4.2.
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • #68
                  От: И аз вече съм с патрол

                  За 4.2 също се продават турбо китове, с които освен че се вдигаша мощността падал и разхода леко, но за мен няма голям смисъл от такава сериозна инвестиция. За състезания не мисля въобще. Както казах джипа има газ и върви повече отколкото на бензин, може би се дължи на карбуратора, който е предвиден за бензин/газ и австралийците гарантираха за това, че ще върви повече на газ. Тааа 30/100 газ не е болка за умиране и 50/100 да е пак като пари ще го докара до която и да е Г класа на бензин или дизел, дори и чисто ново Г на магистрала си гори 18-20 (нормално каране, личен опит) . Общо взето трудно ще се намери голям джип, който да върви и да гори малко особено в гората. В крайна сметка една разходка ще ти излезе 50-60 лева газ не виждам необходимост да си някой голям патрон , за да си го позволиш.

                  Коментар


                  • #69
                    От: И аз вече съм с патрол

                    Нещо вчера се разпуши едно сиво синкаво и мирише на масло, та май ще се отваря да видим какво ще излезе, че май не е на добре.

                    Коментар


                    • #70
                      От: И аз вече съм с патрол

                      Колега, в началото на темата обмисляше смяна на мокета. Направи ли нещо по въпроса? Пред същата дилема съм и търся решение. Предварително благодаря!
                      Y260

                      Коментар


                      • #71
                        От: И аз вече съм с патрол

                        Първоначално публикуван от Васил_Стоев Преглед на мнение
                        Колега, в началото на темата обмисляше смяна на мокета. Направи ли нещо по въпроса? Пред същата дилема съм и търся решение. Предварително благодаря!

                        Да направих, всичко изхвърлих, боядисах с шагрен и някакъв спрей за джанти май беше и сега си го мия с маркуча [emoji1]


                        Коментар


                        • #72
                          От: И аз вече съм с патрол

                          Колеги явно оффроуда наистина е голяма краста. На патрола му предстои смяна на мостовете с такива от у61 и поставяне на преден блокаж, но през това време почна да ми се върти в главата и идеята за смяна на окачването. В момента е с 2 инча айрън мен, което не е лошо, но има нужда от още малко лифт, защото при по-голяма артикулация отзад 35ците леко опират. Понеже сменям и предавателните числа, ми се иска да мина и на 37ци, но с този лифт няма да стане. Колебая се дали да не сложа подложки на пружините докато сегашното окачване не се умори и да стане за смяна или бодилифт, но незнам дали няма да стане двойна работа. Другото, което си мисля дали на мостовете от у61 няма да имат нужда от малко тунинг за 37ци. Аз съм сравнително нов в оффроуда, така че не съм сигурен кое е най-доброто решение. Бюджета ми е сравнително разтеглив.


                          Коментар


                          • #73
                            От: И аз вече съм с патрол

                            Не съм се връщал назад в темата да видя какво си правил до момента, но според мен с 37" гумите ще опират в калниците доста, независимо от лифта. Аз съм с 35", 5 инча лифт отпред и 4 инча лифт отзад, с раздвижни регулируеми по дължина щанги отзад, и грайфера минава на 5мм при някои конкретни артикулации на моста отзад, а понякога дори чувам гумите да опират. Та помисли за сериозно подрязване на калниците и отпред, и отзад.
                            V70-T5 / GR 2,8 / XV1900A

                            Коментар


                            • #74
                              От: И аз вече съм с патрол

                              С 37 нямаш бавни отделно мотора не стига.
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар


                              • #75
                                От: И аз вече съм с патрол

                                Калниците и отпред и отзад за доста поорязани, а за мотора и аз си го мислех, но сега дифовете са 4.65 при оригинално 3.9 и смятам да правя раздатката по-бавна, но не знам 40 60 или 80%. В момента 35ците си ги върти прекрасно. Обмислям и ъпгрейд на автомата.


                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X