Обява

Свий
Няма добавени обяви.

И аз вече съм с патрол

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: И аз вече съм с патрол

    Вече поръчах само преден мост от у60 и се чудя какво да правя стария, въпреки че е крив карантиите му са здрави, може да го оставя за части или да го продам за около 300лв.

    Коментар


    • #47
      От: И аз вече съм с патрол

      Новия радиатор е на мястото си и за сега е супер, около 30 км каране с доста газ като преди това работи около половин час на място при 32 градуса температура и стрелката едва достигна първото деление над студено. Ще видя как ще е в гората на бавни, но не очаквам да е по-зле. Тия дни ще звънна на колегата от форума, който се занимава с автоматици да го погледне.

      Коментар


      • #48
        От: И аз вече съм с патрол

        Колеги едва ли има по-голям карък от мен... излезнах да пробвам джипа дали загрява по баирите на бавни и перката задра радиатора Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_30.jpg
Прегледи:1
Размер:105.6 КБ
ID:5756621 незнам дали се вижда добре какви са пораженията надявам се да не е фатално ,макар че има доста сгънати ребра и то на едно място доста сериозно. Виското мисля че се счупи, предстои сваляне на радиатора и ще излезнат пораженията. Не мога да намеря оригинална перка никъде в Европа, има ли вариянт да се сложи от друг модел ?

        Коментар


        • #49
          От: И аз вече съм с патрол

          Оригинална перка за Тераното 2.7 си взех от колегата Патролфен.Мисля,че излезе около 140лв ,но нямам идея дали е същата.

          Коментар


          • #50
            От: И аз вече съм с патрол

            А от какво се получи тази свинщина?
            Ако всичко е наред-не би трябвало да има такива картинки...
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • #51
              От: И аз вече съм с патрол

              Ами проблема дойде от там, че новият радиатор е доста по-обемен от оригиналния и остана по-малко място между него и перката, но все пак си имаше място и всичко си беше наред докато не влезнах в един ров като подскочи джипа закачи едната перка. А всъщност с майстора се чудихме дали да не мислим вариянт да оставим повече разтояние. А перките от дизела и бензина не били същите и е много трудна за намиране, има в Австралия, но не ми се чака един месец за една перка. Имам чисто ново виско вкъщи та ще проверя каква перка ще му пасне и така. Надявам се радиятора да не е пострадал фатално или поне да се ремонтира, но пък повредената площ сигурно е по малко от 5% от общата повърхност и е с около 2 пръста по-дебел от оригиналния.

              Коментар


              • #52
                От: И аз вече съм с патрол

                Нещо се сбъркали - мотора не се мести на пред при вибрации.
                Ако няма място инвестираш някой лев в Спал и си решаваш проблема завинаги. Плюс че ще ти се появят едни трийсетина коня
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • #53
                  От: И аз вече съм с патрол

                  По принцип да мотора не се мести и незнам кое се преместило, днес може би ще се разбере. А за два 350-400мм Спала съм си мислил, но ел вентилаторите не ми се струват много надеждни за оффроуд автомобили. Ще видим дали ще намерим решение да си остане с виско или ще бъда принуден да мина на ел перки.

                  Коментар


                  • #54
                    От: И аз вече съм с патрол

                    Нищо им няма на електричките при офроуд. Стига да имат нужния дебит.
                    А има и едно предимство-когато влизаш във вода-може да ги изключиш, и така да не се намокри електрическата инсталация.
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • #55
                      От: И аз вече съм с патрол

                      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                      Нищо им няма на електричките при офроуд. Стига да имат нужния дебит.
                      А има и едно предимство-когато влизаш във вода-може да ги изключиш, и така да не се намокри електрическата инсталация.
                      Кольоо, тая бира не ти действа добре
                      Ел инсталацията нищо ѝ няма като се мокри. Стига да е направена грамотно де. Но няма да се счупи перката от воден удар.

                      Правилното изпълнение за офройд на ел перки е с датчик и две скорости, като се добавят два ръчни режима - постоянно включено и постоянно изключено. Проблемите идват като се прави с перки от моргата за два и пеесе щото тънканайка копеле, а и знаеш ли фиат пунто 1.1 колко грее
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • #56
                        От: И аз вече съм с патрол

                        Този патрол нали е бензин? Ако всичко е както трябва да бъде-не би трябвало да има проблем. Но има две условия-АКО всичко е наред, и НЕ БИ трябвало. На практика доста бензинови двигатели имат проблеми във вода, и в много голямата си част теса породени от водата която е разплискана от перката.
                        Съвсем пресен пример-на онзиденшното състезание в Нова Черна, една Гега с бензинов двигател умря като влезе в блатото. Пилота си и знае магариите, и влеза баааавно... Но перката си е на оригиналното виско, и след някоко метра джипа умрЕ. А се бореха с първия в класирането. Заради забавянето отстъпиха до трето място. Ако имаха начин да изключат перката-щяха да си излязат на ход, и можеше и да са първи.

                        А Мерцедеса не е някаква пиклива марка, мисля, е няма да спориш по това... А щом на него му се случва, какво остава за другите.

                        Та изключването на перките си е много полезна опция за офрод. Ако не за инсталацията-за избягване на чупене или огъване на перките, а оттам до пробит радиатор е по-малко от мисъл...
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • #57
                          От: И аз вече съм с патрол

                          Така, забравих да поясня, че имах монтирани две чисто нови перки от бус пежо ако не са лъжа, сложихме ги в случай, че виското няма да е досатъчно при голямо натоварване, но преди да стане белята виското се справяше перфектно. Днес свързах перките и се справят изключително добре. Не са с термо реле, а с ръчно включване с копче. Като се кара малко по-бързо ги изключвам понеже стрелката едва едва се подава е работния диапазон, в града и в гората ги включвам и се справят чудесно. Огледах се за вентилатори спал предвидени за оффроуд употреба(с много голям дебит) и ще ги поръчам другата седмица, след което ще се направи по-завършена охладителна система с термо релета и тн. Но за сега ситуацията с охлаждането е перфекта, което отдавам най-вече на радиатора. И една снимка качвам с новите лед светлини, които се надявам гората да не прибере Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_32.jpg
Прегледи:1
Размер:405.2 КБ
ID:5756776

                          Коментар


                          • #58
                            От: И аз вече съм с патрол

                            Да, добре си направил.
                            Както и това, че ще слагаш автоматично включване. От опит знам, че с ръчно включване и изключване стават груби грешки. Най-вече от забравяне да включиш перката...
                            Разбира се-опцията за ръчно управление трябва да я имаш, но с нея и аларма(звукова или светлинна, а може и комбинация), че да не забравиш да включиш наново автоматиката след като излезеш от реката.

                            От забравено включено охлаждане няма драми, просто нямаш парно.
                            Има ли желание-има и начин!

                            Коментар


                            • #59
                              От: И аз вече съм с патрол

                              Не искам да има нито един "компромис" по джипа, но ще изкара така още месец докато пристигнат новите вентилатори, а през това време чакам ново делко, което закъснява със седмица и нов преден мост. Иначе съм свикнал да следя температурата постоянно така че не е проблем ръчното включване за сега.


                              Коментар


                              • #60
                                От: И аз вече съм с патрол

                                Днес направих една голяма разходка в гората и патрола се представи добре. Иначе засякох и разхода (50/50) асфал и лек оффроуд и е около 35/100 бензин, като мисля че след смяната на делкото и бобината ще падне малко. Разхода няма голямо значение, но все пак е любопитно ��

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X