Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нисан навара

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Нисан навара

    Здравеите смятам да си купувам нисан навара 2.5 тди и искам да ви чуя мненията относно двигатела кои е 190 коня а колата е 2012 год. Мерси предварително!!!!!

  • #2
    От: Нисан навара

    Христос Воскресе, колега! Конкретно за двигател мога да дам мнение за 174к.с. 2006г., което не вярвам да свърши работа. Като цяло идиото-устойчив автомобил. Относно останалите неща... Силно препоръчвам да е с блокаж на задния диф, както и да имате предвид датчика на ABS-a, без който се губи двойното предаване. Той дава грешка при много студено време, което за съжаление по нашите ширини си е често явление зимата. Неудобни задни седалки за дълъг път. Аз лично предпочитам автоматичната кутия. Проверка на турбото, 5w40 пълна синтетика на 10-12 000км. и газ!

    Откровено слабо място е качеството на ламарините, гният и задължително преглед на канал за изгнила греда между купето и товарния отсек, защото от Нисан се дърпат, но май ще правят recall заради разцепени на 2 (буквално) Навари.

    Коментар


    • #3
      От: Нисан навара

      Двигателя дето го търсиш е железен, не съм чувал лошо.

      Първоначално публикуван от Иван_Иванов Преглед на мнение
      задължително преглед на канал за изгнила греда между купето и товарния отсек, защото от Нисан се дърпат, но май ще правят recall заради разцепени на 2 (буквално) Навари.
      Засега приемат да огледат автомобила индивидуално, твърдят че зависи от експлоатацията и възрастта на колата. За подобрения модел от 2015, към който са и тези със 190кс дето го търси колегата, казват че не съществувал този проблем. Освен че чупенето си е възможно за всеки ръждясал стар пикап дето са го товарили като каменарско муле... Наварите по принцип си ръждясват, а при условие и че се третират като работен, а не като г*зарски автомобил (за разлика от некои други марки), нищо чудно че се е получило горното в единични случаи.

      Коментар


      • #4
        От: Нисан навара

        Съвсем не са единични случай
        https://www.google.bg/search?q=nissa...w=1207&bih=558

        Коментар


        • #5
          От: Нисан навара

          Първоначално публикуван от Asteri Преглед на мнение
          Двигателя дето го търсиш е железен, не съм чувал лошо. ...
          Явно са се оляли с желязото в мотора и са забравили да сложат по гредите. Тва в кръга на майтапа, ама хич не е за майтап.
          Както каза martiob случаите въобще не са единични, в Англия и САЩ е имало много изтеглени ... поне от тия де са останали здрави ...

          Коментар


          • #6
            От: Нисан навара

            Най устойчивият пикап по шосето и най лошият за пресечен терен. И може би най друсащия пикап.
            8)

            Коментар


            • #7
              От: Нисан навара

              Тези с изгнилите шасита са експлоатирани главно в силно океански климат, където солта върши тези погроми. Достатъчно е веднъж през живота си да бъде вкарана в на някой плаж да се намокри със солена вода и след 3-4 годинки дупки по шасито. Имам наблюдение над няколко Навари D40, произведени между 2005 и 2015, карани от нови само в България, нито една от тях няма и точка ръжда по шасито в проблемните области. Изключително здрави и некапризни пикапи са. Това за проблема с датчик на абс зимата за първи път го чувам, 4х4 системата е изцяло механична, с изключение че се включва с бутон, а не с ръчка, няма сензори да следят за буксуване или други параметри, за да се включва/изключва автоматично предния мост. 2.5 дизела със 190к.с. е подобрена версия на този със 174к.с., двигателя е много добър и е достатъчен за пикапа.

              Коментар


              • #8
                От: Нисан навара

                Моето лично мниние,че са много здрави и сравнително непретенциозни пикапи.Карал съм служебен 2.5 ДЦИ,174 коня, 6 скорости ръчка,двойна кабина,2008 година с трима души,не натоварен на прав път със 180-190 км/ч. и по пресечен терен съм го сръгвал и за мое учудване излезе доста здрав,но като всяка нова кола си иска по-сериозна поддръжка.
                Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

                Коментар


                • #9
                  От: Нисан навара

                  Колега, да Ви покажа моята в не-силно-океанския климат Като цяло ламарините на японците са им доста слаба страна, но ако тези с които сте работил са били гаражни, може. Единственото механично нещо в 4x4 системата на Navara-та, е че завърташ копчето с ръка. За проба - откачете датчика и се опитайте да включите двойното.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Нисан навара

                    Съвсем излючих, че има защита за включване на двойното над определени скорости. Оттам идва връзката с АБС-а, нали чрез неговите датчици компютъра решава дали автомобила е в движение за включване на 4L, или с каква скорост се движиза 4H. Прав сте. Ами най-старата Навара D40, над която имам наблюдения е 2005г., купена нова, никога не е била гаражна, в момента е на 250 000км, но никога не е карана офроуд и шасито е като ново. Единствено има 2 смени на съединител и предна лява главина с лагера. Може би всичко е до късмет.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X