Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Трябва ми акъл, че кормилото тресе!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Трябва ми акъл, че кормилото тресе!!

    Имаш ли куфар ? Ако да , пробвай без него!
    Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
    Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
    Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

    Коментар


    • #32
      От: Трябва ми акъл, че кормилото тресе!!

      Чисто практически, от моя опит - обикновено е проблем с гумата. Иначе и аз съм си блъскал главата, по всички логични плоскости.

      Коментар


      • #33
        От: Трябва ми акъл, че кормилото тресе!!

        Ми куфар нямам. Сега времето не е подходящо, но другата седмица имам уговорка с един приятел да го почва. Първо баланс на гумите, а после евентуално ще го помоля да смени маслото в предницата с друг вид (иначе миналата година съм я правил предницата де).
        Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

        тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

        Коментар


        • #34
          От: Трябва ми акъл, че кормилото тресе!!

          Според мен това, че една гума/джанта е балансирана не означава, че е идеално права, а това е най-вероятния причинител на вибрации, които се появяват в определен скоростен диапазон.

          За справка, в момента на колата си имам гума, която е перфектно балансирана (вярно с тежести повече от нормалното), но като се завърти на машината се хващаш за главата. Излишно е да казвам, че вибрации има.

          Т.е. качете проблемното колело на баланс машина и му гледайте ръбовете, на джантата, на гумата, ако танцуват много значи има нещо криво и това според мен не се оправя с тежести или поне не изцяло.

          Квадратни колела също ще се балансират....и?

          Иначе вибрации, които както казва автора, са меко казано неприятни мисля, че няма как да бъдат от лагери, грешно масло, мека/твърда предница и т.н. Тия лагери трябва да са толкова разбити, че още на първия преглед да се усеща, а човекът казва, че голяма част от тях са сменени, а по другите не се усещат луфтове.

          Коментар


          • #35
            От: Трябва ми акъл, че кормилото тресе!!

            Гума

            Коментар


            • #36
              От: Трябва ми акъл, че кормилото тресе!!

              а причината беше?....

              Коментар


              • #37
                От: Трябва ми акъл, че кормилото тресе!!

                Сигурно си го направил вече, ама... Сложи мотора на централната стойка, хвани "коловете" и се опитай да ги клатиш напред-назад с резки движения.
                Това за луфтове в лагерите на кормилото.
                Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

                0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

                Коментар


                • #38
                  От: Трябва ми акъл, че кормилото тресе!!

                  Още не съм го направил. Луфтове няма. Единствено вдигнах коловете с 10 мм. (това при V Strom върши работа). При мен въбрациите станаха между 50 и 70 км/ч. Тук някой беше качил статия за геометрията на предницата на мотоциклет. Мисля да повдигна отзад леко. Пък да видиме.
                  Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                  тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                  Коментар


                  • #39
                    От: Трябва ми акъл, че кормилото тресе!!

                    1 см си е цяла вселена разлика. На моя кошник сменявах цялата предница и идеалната настройка е с потънали 100 мм колове в тройниците. Върна ли ги да са на 'нула' мотора става ужасно отвратителен. Вдигнеш ли и задницата рискуваш да започнеш балетни стъпки
                    Yamaha XT​M600E '98
                    Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

                    Коментар


                    • #40
                      От: Трябва ми акъл, че кормилото тресе!!

                      Първоначално публикуван от c_chanev Преглед на мнение
                      ...потънали 100 мм колове
                      100мм са си 10 см, чак не ми се вярва, сигурен ли си че са толкова потънали?

                      Коментар


                      • #41
                        От: Трябва ми акъл, че кормилото тресе!!

                        Я набързо едно питане. Така и така мисля да сменя гумите. Бях загледал METZELER, ма дали пък не е по-добре BRIDGESTONE, примерно ВТ45?
                        Тенкс предварително.
                        п.п. Аааа. Иде реч за Ямашка XJ600. Верно не е много ендуреста, ма си я смятам за ... по-скоро туристическа.
                        Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                        тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                        Коментар


                        • #42
                          От: Трябва ми акъл, че кормилото тресе!!

                          Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
                          Я набързо едно питане. Така и така мисля да сменя гумите. Бях загледал METZELER, ма дали пък не е по-добре BRIDGESTONE, примерно ВТ45?
                          Тенкс предварително.
                          п.п. Аааа. Иде реч за Ямашка XJ600. Верно не е много ендуреста, ма си я смятам за ... по-скоро туристическа.
                          Я! Аз имах такава преди години. Карах я с Metzeler, ама аз така я купих де, такива ѝ бяха сложили от фабриката.
                          Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

                          0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

                          Коментар


                          • #43
                            От: Трябва ми акъл, че кормилото тресе!!

                            До колкото си спомням Ямахата ти е с 18 цолови капли, ако е от преди 2000г. Демек е със стария стандарт гуми, който е заменен от 17'' и 19'' . Аз преди да си взема Реверето много се оглеждах за такава Ямаха, но исках мотор с кардан и взех Хондата. Бях гледал и чел много ревюта и тестове, щото първото нещо като взема мотор е да му сменя гумите, за моя сигурност. Имаше Метцелер Лазертек като най-евтин избор, но във всички тестове беше на последно място и мненията за тях бяха отчайващи (говоря за немските форуми), най-добри си спомням бяха БТ45 на Бриджстоун, имаше и някакъв Дънлоп дето се бе представили добре. Все пак говорим за диагонални гуми, а не радиални, от тях не може да се очаква много, не са като радиалните. Не можеш да лягаш много, усукването на самата гума в завой е различно, това си спомням като подробности. Та общото мнение бе, че по-добре радиални гуми от коя да е марка или... БТ45 на Бриджстоун. Дано съм бил полезен.
                            HONDA NC700X '13
                            HONDA Wave 110i '13

                            Коментар


                            • #44
                              От: Трябва ми акъл, че кормилото тресе!!

                              Благодаря!
                              Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                              тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                              Коментар


                              • #45
                                От: Трябва ми акъл, че кормилото тресе!!

                                Така! До тук. Направена профилактика на спирачните апарати (леко задържаха щото). Сега пак, ма по-малко. Резултатът е, че вече почва да тресе над 40км/ч. Проверени пружини на предните амортисьори. На долната граница са като дължина, ма все пак в норма. Маслото сменихме с 15W вместо досегашното 10W. Карах и без огледала (щото са различни), ефект цъ. Няма. Мноо тъжно. Тия дни ше поръчвам гуми (или поне предна). Като сменя ще споделям.
                                Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                                тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X