Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на мултифункционален багер-малко съдействие моля

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Избор на мултифункционален багер-малко съдействие моля

    Решил съм да закупя такава машина с която да си свърша една работа, а след това да предлагам услуги с нея. Машината ще е втора употреба с фадромна установка отпред и багер отзад на база на 4х4 трактор 7-8 тона. За себе си съм подредил по марки така: JCB, CAT, Case, New Holland. Нужна ми е малко информация от хора които експлоатират такава техника, за да знам какво по-специално да гледам или кои марки са по-безпроблемни за обслужване и поддръжка в БГ, някой ако има наблюдения над конкретен модел да каже има ли слаби места на които да се обърне внимание и т.н. Аз при огледа наблягам на състояние на мотор, скорости, 4х4 система дали работи правилно, има ли забележими течове от хидравличните цилиндри, когато се оперира с багерната и фадромната част. Има ли нещо друго което пропускам и на което трябва да обърна внимание? Понеже нямам опит с подобна техника досега всеки съвет от хора с опит ще ми е полезен. Не изключвам и варианта да повикам специалист или такава специализирана фирма която се занимава с огледи и оценка на такава техника за да съм наясно какво купувам, защото не са малко парите, които струват подобни машини. Ако тук има колега който се занимава с покупка и продажби на такава техника може да се свърже с мен на лични и да обсъдим някакви конкретни машини ако има. По принцип гледам машини около 2000-2005 година и 6000-10 000 часа работа. Има и доста обяви на по-стари машини с по 2-3 хиляди часа на часовниците ама господ знае дали е истина, а и не съм сигурен доколко ще са рентабилни за поддръжка над 20 годишни машини и дали се намират части за тях изобщо.
    Subaru Legacy 2.5
    Suzuki GS500 E

  • #2
    От: Избор на мултифункционален багер-малко съдействие моля

    Колега аз съм се интересувал и най много ми похвалиха CAT и Komatsu.Иначе мой добър приятел има CAT 428d работи с него вече над 5000 мото часа сега е на близо 10000 проблеми сериозни не е показвал. Това за което трябва да се гледа е като при всяка машина течове,ненормални шумове, чиста работа на мотора(дим почти не трябва да се вижда от ауспуха) също така гледай да има удължение на стрелата голям плюс е. Имай на предвид че поддръжката на тези машини е "солена" наглед дребни ремонти излизат учудващо скъпо,само няколко примера ще ти дам челно стъкло за багера на моя човек струва 1500лв а комплект втулки и болтове за уредбата 5000лв, гуми минимума е задни по 1000лв за брой предни по 500. Така че имай ги на предвид тези работи при покупката.

    Коментар


    • #3
      От: Избор на мултифункционален багер-малко съдействие моля

      Прочети тази тема ще си отговориш на някои въпроси.

      http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=63749



      от 36 мнение нататък е интересно за тебе.
      Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
      Място и хора към които да принадлежи ...

      Коментар


      • #4
        От: Избор на мултифункционален багер-малко съдействие моля

        Благодаря за отговорите колеги, наистина има полезна информация в тази тема.
        Subaru Legacy 2.5
        Suzuki GS500 E

        Коментар


        • #5
          От: Избор на мултифункционален багер-малко съдействие моля

          Аз продължавам да събирам информация и да оглеждам машини. Искам да попитам ако някой е имал в експлоатация машина с големи гуми и на двата моста, може ли да сподели какъв и е разхода на час на предна и на задна кофа като работи, защото получавам противоречива информация за разход от 5 до 9 литра на час и се чудя дали е реален. За машини с малките гуми отпред ми казват около 25-30 литра за ден за Коматсу и JCB.
          Subaru Legacy 2.5
          Suzuki GS500 E

          Коментар


          • #6
            От: Избор на мултифункционален багер-малко съдействие моля

            На час е сравнително реален, но на ден зависи какво и колко се работи.
            Големите гуми не винаги правят голяма разлика в разхода, при всичко друго еднакво.

            Освен това по правилно се мери на моточас. Но и на час и на моточас, с повишаване натоварването на мотора, разхода се повишава. И варира в широки граници, най-вече в зависимост от работата.
            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

            Коментар


            • #7
              От: Избор на мултифункционален багер-малко съдействие моля

              Аз имам наблюдение върху мини челен товарач Бобкат S 175 който е 3,5 тона и около 50 кс, когато го ползваме като фадрома за товарене на стройтелни отпадъци с един резервоар 90 литра работи 3 - 3,5 машиносмени това е около 25 литра на ден или 3,5 - 4 литра на час.

              Говорил съм с колега той има Хидромек с големите гуми и му горяло при работа като фадрома 14 - 15 литра на час в натоварен режим на работа.
              Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
              Място и хора към които да принадлежи ...

              Коментар


              • #8
                От: Избор на мултифункционален багер-малко съдействие моля

                Много хубаво сравнение правиш с бобкат и с хидромек. Но не отчиташ свършената работа. Засичането трябва да стане за една и съща работа. Примерно с бобкат се товарят днеска 5 камиона пясък, докато с хидромек се товарят 15 камиона с пясък. Не вземайте буквално примера, стойностите ги дадох примерни. Така може да се прецени как е разхода на гориво. Имайте предвид че големите гуми по неравности имат по-малко съпротивление.

                Коментар


                • #9
                  От: Избор на мултифункционален багер-малко съдействие моля

                  Хубаво е да се вземат и каталожните данни от производителя.Всеки един такъв има в какви режими колко литра гори на час. От там се пресмята за 1ч колко работа се извършва от дадената машина.
                  И тогава сравнявайте ябълки с ябълки.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Избор на мултифункционален багер-малко съдействие моля

                    Разхода на гориво не е критерии при избора. Големите разлики в него не идват от различните марки, а от различните дейности за които ще се ползва. Цялостната ефективност на машината зависи и от този който я управлява.
                    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                    Коментар


                    • #11
                      От: Избор на мултифункционален багер-малко съдействие моля

                      Мда.
                      все едно сравняваме разхода на КрАЗ и Виетнамка у гората...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Избор на мултифункционален багер-малко съдействие моля

                        Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
                        Много хубаво сравнение правиш с бобкат и с хидромек. Но не отчиташ свършената работа. Засичането трябва да стане за една и съща работа. Примерно с бобкат се товарят днеска 5 камиона пясък, докато с хидромек се товарят 15 камиона с пясък. Не вземайте буквално примера, стойностите ги дадох примерни. Така може да се прецени как е разхода на гориво. Имайте предвид че големите гуми по неравности имат по-малко съпротивление.
                        Аз дадох инфо за разход на гориво, а не съм коментирал ефективност на едната машина спрямо другата защото са два различни свята имат общи черти но си имат предимства в различни дейности.

                        Бобката е за тесни места и ограничени пространства докато Хидромека е за по големи обеми работа.
                        Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
                        Място и хора към които да принадлежи ...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Избор на мултифункционален багер-малко съдействие моля

                          Добре е да има дискусия, а истината ще се роди някъде там. Ясно е че има много променливи в работата от които зависи разхода. Интересното за мен е ако някой има пряко наблюдение върху машини от двата типа при близки условия дали имат голяма разлика. Също така ако някой е работил и на двата вида и има преки наблюдения за предимства и недостатъци. Аз познавам един човек който си работи със собствена машина вече 20-ина години и той ме убеждава че машината с големите гуми ще ми откъсне главата от разход, друг човек който работи на машина с големи гуми твърди че разхода и никога не е бил по-висок от 6л на час при голямо натоварване. Ню Холанд трошали много диференциали, пък Катерпилар много горяли, пък Фиат-Хитачи да не поглеждам, че и Кейс също и те такива лакърдии. Та затова се опитвам да събера мнения от експлоатацията на подобни машини и да взема решение на база информация от живия живот. Благодаря на всички които се включват в дискусията.
                          Subaru Legacy 2.5
                          Suzuki GS500 E

                          Коментар


                          • #14
                            От: Избор на мултифункционален багер-малко съдействие моля

                            Не че разбирам кой знае колко но покрай строежа на къщата какви ли не багери съм търсил и ползвал.
                            Като че ли в огромната си част 70-80% са JCB.
                            Сигурно има защо.....
                            Дано съм помогнал.
                            Land Rover Discovery II, V8 4.0
                            VW Golf VI variant
                            Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                            Коментар


                            • #15
                              От: Избор на мултифункционален багер-малко съдействие моля

                              Чудя се, дали и на тези машини джамбазите им магерят часовете?
                              Последно редактирано от Georgi_G; 16-05-17, 08:39.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X