Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвременни дизелови горивни системи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Съвременни дизелови горивни системи

    Старите чист дизели с роторна помпа. Ама там е друга бира.

    Коментар


    • #77
      От: Съвременни дизелови горивни системи

      Първоначално публикуван от Hala Преглед на мнение
      Мицубиши Паджеро2 , 2,5 дизел, 1996 г.
      Имам явно проблем с горивната система, от помпа ли, от що ли. Преди щом изключи подгрева, при първо чукване на ключа палеше. Сега, ако я оставя повече от 3-4 часа, започва да върти все едно няма гориво. От трето, четвърто въртене явно качва нафта и пали, после около 2 минути тресе и след това се стабилизира. Оттам нататък пали от докосване. Можеш ли да ме посъветваш нещо?
      По горивната система - не плътности по маркучите, засмукване на въздух. Възможен е и проблем в ГНП.
      Още - компресия, свещи.
      0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
      Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
      Суперскан България www.decbg.com
      Машинно почистване на DPF/FAP филтър

      Коментар


      • #78
        От: Съвременни дизелови горивни системи

        Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
        VW с код на двигателя CFGB. Какво е положението при него?
        Това май беше помпа дюза 2.0. Имат проблем с пиезо инжекторите на Сименс. Даже имаше и сервизна акция за подмяната им. WV се отказаха от помпа дюза системата, явно не е особено удачна. Всичките им нови модели са комън рейл.
        0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
        Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
        Суперскан България www.decbg.com
        Машинно почистване на DPF/FAP филтър

        Коментар


        • #79
          От: Съвременни дизелови горивни системи

          Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
          Ивеко 2007 г. с 3.0 176 к.с.
          За сега е перфектно. Пали без да се замисля, работи даже много меко нехарактерно за дизел мисля че разхода му е над нормалния.

          Какви са бъдещите възможни проблеми, може ли да се оптимизира горивния процес /смяна на карти и др възможни софтуерни вмешателства/?
          Трябва кода на двигателя. Принципно дизелите им са много корави, комън рейл система Бош.
          0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
          Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
          Суперскан България www.decbg.com
          Машинно почистване на DPF/FAP филтър

          Коментар


          • #80
            От: Съвременни дизелови горивни системи

            Опел Инсигния 2.0 CDTI 163 к.с код на двигателя: A 20 DTH

            Коментар


            • #81
              От: Съвременни дизелови горивни системи

              Благодаря, Кириле. Свещите ги смених преди два дни, за въздуха мога да прегледам, а опре ли до помпата-не знам, там си ти. И компресия не съм мерил никога, и това ще го направя.
              Казвали са ми, че помпата на 4Д56/моя мотор/ е най-простата възможна. Така ли е наистина?
              Още веднъж, благодаря.
              Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
              имат право да гласуват на избори.

              Коментар


              • #82
                От: Съвременни дизелови горивни системи

                Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
                Това май беше помпа дюза 2.0. Имат проблем с пиезо инжекторите на Сименс. Даже имаше и сервизна акция за подмяната им. WV се отказаха от помпа дюза системата, явно не е особено удачна. Всичките им нови модели са комън рейл.
                Не е. Комън рейл от 2012г, със соленоиди, а не са пиезо.

                Коментар


                • #83
                  От: Съвременни дизелови горивни системи

                  Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
                  Трябва кода на двигателя. Принципно дизелите им са много корави, комън рейл система Бош.
                  F1CE0481H
                  Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                  "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                  Коментар


                  • #84
                    От: Съвременни дизелови горивни системи

                    Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                    Не е. Комън рейл от 2012г, със соленоиди, а не са пиезо.
                    Тия двигатели са нови и още не са започнали да идват помпи и дюзи при нас за ремонти. Ако се виждат бошовите номера на дюзите, дай да ги видиме. Принципно, Бош почнаха на най новите комън рейли да слагат една много крива помпа CP4. Предполагам, че си с нея. Често пускат стружки и съсипват горивната система.
                    https://www.youtube.com/watch?v=6XYEe9xzn48
                    На италиански е, но се вижда за кво става въпрос.
                    0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                    Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                    Суперскан България www.decbg.com
                    Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                    Коментар


                    • #85
                      От: Съвременни дизелови горивни системи

                      Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
                      Помпата е CP4.2, страшен боклук. Разпада се вала и ролката в помпата, и всичко по системата се пълни със стружки. При това непредвидимо и ненадейно става. Имам силното подозрение, че е заложен дефект. Общо взето цялата горивна система трябва да се изхвърли и подмени с нова. Предишният модел помпа CP3 е вечна, няма трошене. Та така...
                      Благодаря - информацията съвпада
                      От друга страна - случките явно не са прекалено чести, въпреки, че ефекта като се случи наистина е катастрофален...
                      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                      Коментар


                      • #86
                        От: Съвременни дизелови горивни системи

                        Да не дърпам дявола за опашката...Малко информация за дюзите на Дискавъри 3, 2,7 TDV6 (2.7 L AJD V6-T ) .
                        Виден столичен ихтиолог

                        Коментар


                        • #87
                          От: Съвременни дизелови горивни системи

                          Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                          Ивеко 2007 г. с 3.0 176 к.с.
                          За сега е перфектно. Пали без да се замисля, работи даже много меко нехарактерно за дизел мисля че разхода му е над нормалния.

                          Какви са бъдещите възможни проблеми, може ли да се оптимизира горивния процес /смяна на карти и др възможни софтуерни вмешателства/?
                          Имам известни наблюдения, добър мотор. Гледам един стана над 600хил.км, няма проблеми, върви здраво.
                          Всеки трети е шести

                          Коментар


                          • #88
                            От: Съвременни дизелови горивни системи

                            Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
                            Да не дърпам дявола за опашката...Малко информация за дюзите на Дискавъри 3, 2,7 TDV6 (2.7 L AJD V6-T ) .
                            Значи имам спомени от преди години, правеше ни впечатление, че на повечето дюзите работят с корекции на горната граница и по-високи, това при сравнително нови, на малко километри. И това дето помпите им протичаха сравнително често.
                            Всеки трети е шести

                            Коментар


                            • #89
                              От: Съвременни дизелови горивни системи

                              Кики, да не ти цапам темата нещо, споделям някои неща от моя опит, ако ще е полезно.
                              Всеки трети е шести

                              Коментар


                              • #90
                                От: Съвременни дизелови горивни системи

                                Много добра тема, и заради това ще се абонирам и аз в нея.
                                За съжаление 2.0 ТДИ(комън рейл ) при пиезодюзите си използват помпа за високо налягане Bosch CP4, много проблемна помпа относно задиране и качване на стружки в дюзите. СР-3 е много здрава и добра помпа, само не знам, каква е причината да не се използва при условие,че и тя има способността да се изключва елемент от работата й, Все пак е помпа с дроселиращ клапан.
                                Какво ще кажеш колега за Помпа дюзата и има ли кой да ги рециклира у нас?
                                Кой възел й е най-проблемен?
                                Поздрави за хубавата тема!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X