Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвременни дизелови горивни системи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Съвременни дизелови горивни системи

    Би трябвало да е система CR Denso. Не е от най добрите, определено. Дюзите са ремонтируеми да кажем на 50%. Обикновено страдат от разпръсквачи.
    0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
    Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
    Суперскан България www.decbg.com
    Машинно почистване на DPF/FAP филтър

    Коментар


    • #62
      От: Съвременни дизелови горивни системи

      Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
      Би трябвало да е система CR Denso. Не е от най добрите, определено. Дюзите са ремонтируеми да кажем на 50%. Обикновено страдат от разпръсквачи.
      Всички денсо дюзи ли са еднакво неремонтопригодни? Примерно, има ли значение, дали е тойота или мазда?

      Коментар


      • #63
        От: Съвременни дизелови горивни системи

        Първоначално публикуван от Двигателист Преглед на мнение
        Всички денсо дюзи ли са еднакво неремонтопригодни? Примерно, има ли значение, дали е тойота или мазда?
        Марката на колата не е от значение. Не всички, за някои има части, за други - никакви. Трябва конкретната дюза да се види.
        0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
        Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
        Суперскан България www.decbg.com
        Машинно почистване на DPF/FAP филтър

        Коментар


        • #64
          От: Съвременни дизелови горивни системи

          За да бъде темата по полезна, може да питате тук за дизелов автомобил който ви интересува. Аз ще ви отговоря на кратко каква е горивната система и евентуални проблеми и ремонти по нея. Само горивната система, не целият автомобил...
          0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
          Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
          Суперскан България www.decbg.com
          Машинно почистване на DPF/FAP филтър

          Коментар


          • #65
            От: Съвременни дизелови горивни системи

            Аз имам един въпрос

            Ориентировъчно на електромагнитните дюзи бош какви са границите на корекцията или както там се води. Че при мен една от дюзите на празен ход стига корекция до 3,3-3,5 куб.мм. на впръскване. Нормално стига до около 2-2,2 но наскоро я гледах, че на добре загрял двигател беше до 3,5. Двигателя е 4HX (PSA 2.2HDI) още известен като DW12TED4.

            Подобен проблем дали ще се оправи със смяна на разпръсквачите?
            Последно редактирано от swartalf; 04-12-17, 11:54.
            What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

            Коментар


            • #66
              От: Съвременни дизелови горивни системи

              Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
              За да бъде темата по полезна, може да питате тук за дизелов автомобил който ви интересува. Аз ще ви отговоря на кратко каква е горивната система и евентуални проблеми и ремонти по нея. ...
              VM Motori 3.0CRD A630 пише че е Мултиджет 2 системата...
              То е рано все още за повреди надявам се, но все пак ми е интересно техническата част - с какви дюзи, помпа е?
              Като рядко срещани проблеми (за чести - не съм чува) съм чувал за разрушения по ПВН и стружките разказват играта на всичко нататък. Дилърското решение е смяна на цялата горивна апаратура. Частно-сервизното - разглобяване на системата, подмяна на ПВН. ЯКО миене и продухване на тръбички, дюзи и т.н. ..
              Но ако сте се занимавали с такъв двигател - ще ми е интересно да узная нещо ново..
              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

              Коментар


              • #67
                От: Съвременни дизелови горивни системи

                Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
                За да бъде темата по полезна, може да питате тук за дизелов автомобил който ви интересува. Аз ще ви отговоря на кратко каква е горивната система и евентуални проблеми и ремонти по нея. Само горивната система, не целият автомобил...
                Ми аз да се повторя тогаз...

                Първоначално публикуван от imarh Преглед на мнение
                Явно kiki.t е по-навътре с дизеловите горивни системи от поечето нас тук. Интересно ми е мнението му за добавянето на 2т масло в нафтата при първите комън рейл системи, както и виждането му относно пропорцията? Мерси.
                WG 2.7 CRD

                Коментар


                • #68
                  От: Съвременни дизелови горивни системи

                  Diesel master алексей пахомов има го на торент,има какво да се види и научи там.
                  Персонален поздрав за всички в народното събрание /Господ да ви убие,Аллах да ви вземе,Чумата да ви тръшне,Синовете ви зетьове да ви доведат.АМИН/

                  Коментар


                  • #69
                    От: Съвременни дизелови горивни системи

                    Първоначално публикуван от swartalf Преглед на мнение
                    Аз имам един въпрос

                    Ориентировъчно на електромагнитните дюзи бош какви са границите на корекцията или както там се води. Че при мен една от дюзите на празен ход стига корекция до 3,3-3,5 куб.мм. на впръскване. Нормално стига до около 2-2,2 но наскоро я гледах, че на добре загрял двигател беше до 3,5. Двигателя е 4HX (PSA 2.2HDI) още известен като DW12TED4.

                    Подобен проблем дали ще се оправи със смяна на разпръсквачите?
                    Корекция +3.5 е много извън нормата. Тя е макс +-2. Това значи, че на този режим дюзата дава по малко от необходимото гориво. Може да се появи и детонация и тракане от цилиндъра. Трябва да и се видят и другите режими, може да се оправи с разпръсквач и реглаж, а може и - не.
                    0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                    Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                    Суперскан България www.decbg.com
                    Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                    Коментар


                    • #70
                      От: Съвременни дизелови горивни системи

                      Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                      VM Motori 3.0CRD A630 пише че е Мултиджет 2 системата...
                      То е рано все още за повреди надявам се, но все пак ми е интересно техническата част - с какви дюзи, помпа е?
                      Като рядко срещани проблеми (за чести - не съм чува) съм чувал за разрушения по ПВН и стружките разказват играта на всичко нататък. Дилърското решение е смяна на цялата горивна апаратура. Частно-сервизното - разглобяване на системата, подмяна на ПВН. ЯКО миене и продухване на тръбички, дюзи и т.н. ..
                      Но ако сте се занимавали с такъв двигател - ще ми е интересно да узная нещо ново..
                      Помпата е CP4.2, страшен боклук. Разпада се вала и ролката в помпата, и всичко по системата се пълни със стружки. При това непредвидимо и ненадейно става. Имам силното подозрение, че е заложен дефект. Общо взето цялата горивна система трябва да се изхвърли и подмени с нова. Предишният модел помпа CP3 е вечна, няма трошене. Та така...
                      0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                      Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                      Суперскан България www.decbg.com
                      Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                      Коментар


                      • #71
                        От: Съвременни дизелови горивни системи

                        Мицубиши Паджеро2 , 2,5 дизел, 1996 г.
                        Имам явно проблем с горивната система, от помпа ли, от що ли. Преди щом изключи подгрева, при първо чукване на ключа палеше. Сега, ако я оставя повече от 3-4 часа, започва да върти все едно няма гориво. От трето, четвърто въртене явно качва нафта и пали, после около 2 минути тресе и след това се стабилизира. Оттам нататък пали от докосване. Можеш ли да ме посъветваш нещо?
                        Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
                        имат право да гласуват на избори.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Съвременни дизелови горивни системи

                          Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
                          ...
                          Благодаря
                          What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Съвременни дизелови горивни системи

                            VW с код на двигателя CFGB. Какво е положението при него?

                            Коментар


                            • #74
                              От: Съвременни дизелови горивни системи

                              Ивеко 2007 г. с 3.0 176 к.с.
                              За сега е перфектно. Пали без да се замисля, работи даже много меко нехарактерно за дизел мисля че разхода му е над нормалния.

                              Какви са бъдещите възможни проблеми, може ли да се оптимизира горивния процес /смяна на карти и др възможни софтуерни вмешателства/?
                              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                              Коментар


                              • #75
                                От: Съвременни дизелови горивни системи

                                А коя система е безпроблемна и ремонтопригодна?
                                Sent from my Nokia s fenerche

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X