Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Виене На Волана?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Виене На Волана?

    Здравейте!Трябва ми помощта Ви! От скоро, при въртене на волана се чува жужене,виене(не знам как точно да опиша звука). Дори и при най-малкото движение на волана се чува този странен звук. Но това става само при въртене на място(докато караш и взимаш завои не се чува, само при въртене на място). Също нещо което забелязах днес е, че този звук се чува само когато колата е загряла(когато двигателя е поработил 1-2 минутки,когато запаля се чува много леко). Наистина не знам от какво е, но започва да ме притеснява и се чудя дали на някой не му е познато, за да ме насочи какво точно може да е. Колата е Nissan Almera Tino

  • #2
    От: Виене На Волана?

    Недостиг на хидравлична течност в системата на кормилния усилвател.

    Разбери каква е течността (може и да пише на капачката) и долей.

    Коментар


    • #3
      От: Виене На Волана?

      Колега, защо поне не погледна нивото на хидравличната течност, трябва да развиеш само една капачка ?!

      Щом даже не си погледнал нивото, със сигурност не си сменявал течността, та е добре да го направиш.
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • #4
        От: Виене На Волана?

        Къде по-точно казах че не съм видял хидравличното масло?!Проверих го още преди да пиша,на макс е и няма как да долея.

        Коментар


        • #5
          От: Виене На Волана?

          Значи ще ремонтираш хидравлична помпа. Или ще сменяш.

          Коментар


          • #6
            От: Виене На Волана?

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            Значи ще ремонтираш хидравлична помпа. Или ще сменяш.
            Ами вероятно е пистовия ремък на хидравликата...дано

            Коментар


            • #7
              От: Виене На Волана?

              Първоначално публикуван от rosoman Преглед на мнение
              Къде по-точно казах че не съм видял хидравличното масло?!Проверих го още преди да пиша,на макс е и няма как да долея.
              Ма не си написал и че си го проверил, което

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              Значи ще ремонтираш хидравлична помпа. Или ще сменяш.
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • #8
                От: Виене На Волана?

                Първоначално публикуван от rosoman Преглед на мнение
                Ами вероятно е пистовия ремък на хидравликата...дано
                Звукът от него не е виене. Помпата, помпата мисли.

                Коментар


                • #9
                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  Звукът от него не е виене. Помпата, помпата мисли.
                  Ами звукът е странен...днес се ослушвах на отворен капак при въртене на волана и се чува някъде от помпата..но чух някакъв звук и без да докосвам волана,само при запалена кола,но беше тих..най-вероятно някой лагер..дали няма нещо общо тоз звук с хидравликата?

                  Добре,а тази помпа няма ли да се обажда непрекъснато?Имам предвид на всеки завой..Понякога-например вчера не съм я чул да се обади дори за седунда..Само когато си иска-и най-вече когато е загряла.Но и това е само когато си поиска..Някой път е много тиха,някой път вие като стадо вълци..Направо не я разбирам :Д
                  Последно редактирано от CarTest™; 16-04-17, 10:01.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Виене На Волана?

                    Честит празник!
                    Опитай да смениш маслото. Има някаква вероятност да се подобри положението.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Виене На Волана?

                      Помпата може да издава този звук и ,когато има въздух в системата !!! Провери за омасляване по тръбния път и ,ако има омасляване (теч) някъде го отстрани . Ако не намериш провери и казанчето за хидравлична течност в повечето ,ако няма филтър има много фина цетка на дъното ,която като се запуши пак се получава недостиг на хидравлична течност в системата !!! И при двата случая звукът е еднакъв !
                      Напред и нагоре
                      Принцеса Фиона (Фронтера) 2,2 DTI 99 г.
                      0886769809-Юлиян
                      kiko00@abv.bg

                      Коментар


                      • #12
                        От: Виене На Волана?

                        Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                        ... със сигурност не си сменявал течността, та е добре да го направиш.
                        Първоначално публикуван от Двигателист Преглед на мнение
                        Честит празник!
                        Опитай да смениш маслото. Има някаква вероятност да се подобри положението.
                        Няма гаранция, че ще се оправи, но това е част от обслужването, и не пречи да пробваш.
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • #13
                          От: Виене На Волана?

                          Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                          Няма гаранция, че ще се оправи, но това е част от обслужването, и не пречи да пробваш.
                          Честит Празник на всички!
                          Ами не мога да премахна старото :Д

                          Това с филтъра не го знаех,ще се радвам ако е нещо подобно,но и не зная как да проверя..

                          Коментар


                          • #14
                            От: Виене На Волана?

                            Няма теч,маслото не мърда,но е тъмно и мътно,може и нещо да се е запушило..лошото е,че не знам как се източва старото масло

                            Коментар


                            • #15
                              От: Виене На Волана?

                              При работещ дигател, течността в казанчето разпенва ли се?
                              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X