Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Виене На Волана?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    А друг въпрос-как да обезвъздушава системата?



    Не мога да кажа,че се разпенва,има няколко балона,които изчезват веднага като загася колата
    Последно редактирано от rosoman; 16-04-17, 14:38.

    Коментар


    • #17
      От: Виене На Волана?

      Съдейки по въпросите ти, най-добре закарай колата на някой, който знае кое как.
      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

      Коментар


      • #18
        От: Виене На Волана?

        Тя ще ходи на сервиз,не съм тръгнал аз да я оправям,просто питах,защото не знам,но ще питам другаде.

        Коментар


        • #19
          От: Виене На Волана?

          Обезвъздушаването е елементарно но според мен послушай скрапа.

          Коментар


          • #20
            От: Виене На Волана?

            Първоначално публикуван от rosoman Преглед на мнение
            А друг въпрос-как да обезвъздушава системата?



            Не мога да кажа,че се разпенва,има няколко балона,които изчезват веднага като загася колата

            Самоубезвъздушава си се.

            Пълниш казанчето, палиш двигателя и въртиш от пълен ляв до пълен десен и обратно докато някой долива течност и казанчето спре да дърпа. След ден-два каране е добре пак да погледнеш нивото.
            Ако ти е мътна течността, е добре да направиш две смени през няколко дни, та цялата система да се изплакне добре.

            Ако всичко с помпата е наред, докато караш колата повече няма да ти се наложи да сменяваш течността.

            Това с "балоните" го пропуснах.
            По-добре ходи на майстор.

            ... и напиши в профила от къде си, та да те пратим при който трябва.
            Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 16-04-17, 15:02. Причина: "балоните" ;)
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • #21
              Първоначално публикуван от EIvanov Преглед на мнение
              Обезвъздушаването е елементарно но според мен послушай скрапа.
              Радвам се,че е лесно,аз не знам как се прави,и исках да ми бъде обяснено,защото никой не е роден научен,но все пак ще попитам другаде..

              Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
              Самоубезвъздушава си се.

              Пълниш казанчето, палиш двигателя и въртиш от пълен ляв до пълен десен и обратно докато някой долива течност и казанчето спре да дърпа. След ден-два каране е добре пак да погледнеш нивото.
              Ако ти е мътна течността, е добре да направиш две смени през няколко дни, та цялата система да се изплакне добре.

              Ако всичко с помпата е наред, докато караш колата повече няма да ти се наложи да сменяваш течността.
              Ще пробвам,аз трябва да сменя течността обаче просто не мога да премахна старата ,отново защото не знам кой маркуч как се отваря за да я излея..

              Те са няколко балона,казаха ми че е нормално,защото течноста се беше нагряла и така циркулирала и те изпезват буквално за секунда,така че нямам проблем,плюс не ми се губи масло никъде-от 4 год.не е мръднало нивото

              От София съм-кажете си препоръките
              Последно редактирано от CarTest™; 16-04-17, 15:21.

              Коментар


              • #22
                От: Виене На Волана?

                Колега, не си наясно с автомобилите, и пробата ще ти се върже скъпо.

                Отиди при Дядо Владо, и ще свършите работа за разумни пари. Поне му звънни, не хапе.
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • #23
                  От: Виене На Волана?

                  Отиваш в аптеката, взимаш най-голямата им спринцовка.
                  После в първата железария и си купуваш 2 м прозрачен маркуч който пасва на спринцовката
                  Издърпваш колкото успееш течност
                  Пълниш новата
                  След два дена повтаряш процедурата
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • #24
                    От: Виене На Волана?

                    Преди време на Ситроен Ксара Пикасо започна да вие така хидравликата свалях помпата и я пратих в София на ремонт оказа се че,си е наред.

                    След това свалих и рейката и се оказа някакъв клапан вътре в нея се повредил след като го ремонтираха спря да шуми.

                    Та по-добре колата да се погледне от запознат човек според мен само със смяна на масло няма да стане работата.
                    Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
                    Място и хора към които да принадлежи ...

                    Коментар


                    • #25
                      От: Виене На Волана?

                      Като се разбере какъв е проблема, се решава, а сега не е ясно. Трябва да го погледне някой светнат.
                      А какъвто и да е проблема, без смяна и на маслото няма да стане.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • #26
                        От: Виене На Волана?

                        Ами ако може малко повече обяснения,защото съм нов във форума?Дори не разбирам за кого ми говорите.Вече попитах и знам как се премахва старото масло,ще го направя тези дни.Ако искате кажете за сервизи в София..

                        Коментар


                        • #27
                          От: Виене На Волана?

                          Ето, Колега, телефона му е в профила.
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • #28
                            От: Виене На Волана?

                            Старото масло се премахва, като откачиш линията за ниско налягане от казанчето, изведеш маркуча в подходящ съд, палиш колата за няколко секунди, докато спре да тече. Наливаш нова течност и въртиш волана от край до край. От откачения маркуч, ще потече бистра течност. Свързваш го, обратно, доливаш до нужното ниво, палиш и въртиш волана в крайни положения 2-3 пъти. Проверяваш нивото и евентуално доливаш.
                            В казанчето има цедка. обърни внимание на състоянието и. Течността също трябва да е според спецификациите на производителя.
                            Не съм оптимист, че смяната на хидр. течност ще ти реши проблема, но опитай.
                            Последно редактирано от Scrapheap; 17-04-17, 11:12.
                            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                            Коментар


                            • #29
                              От: Виене На Волана?

                              А ся му кажи кой е маркуча за ниско налягане.
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар


                              • #30
                                От: Виене На Волана?

                                То в казанчето и двата маркуча са за ниско (близко до атмосферното) налягане.

                                Единият е дебел и отдолу, другият е тънък и е в горната част. Според мен е правилно (и най-малко цапане) да се откачи горния, съгласно процедурата на scrapheap.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X