Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Santa fe 2.0 crdi 4х4 112к.с-загуба на мощност

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Santa fe 2.0 crdi 4х4 112к.с-загуба на мощност

    Привет на групата.Ще се радвам ако мога да намеря помощ от тук.Модела е гореописания с код на мотора D4EA.Година 2005.Купувана е нова-не е внос.На 190 000 км.Та до скоро всичко си работеше без проблем.И изведнъж по време на движение с 90-100 (рядко вдигам повече) колата заби муцуна-натискам педала но не ускорява.И отзад черна пушилка(виждам я през огледалото).Освободих на свободна-работи си нормално.Тръгвам да ускорявам-мъка.Прибирам се и на сутринта като запаля няма дерт.Карам 150-200 км.без проблем и изведнъж пак същото.Казаха ми EGR.Свалям го-той като нов.поочистих го все пак.Слагам го и след 200 км.пак заби с пушилката отзад.Пак го свалям-чист.Казах си дебитомер.Хайде на диагностика и там ми показа че дава стойности наполовина на нормалните.Нищо друго.Та дали проблема е само дебитомера?Пръсках го и него.След около 200км.същото.Нормално ли е при неправилно работещ дебитомера колата да се държи така?

  • #2
    От: Santa fe 2.0 crdi 4х4 112к.с-загуба на мощност

    На мен ми прилича на повредено турбо. Симптомите са типични, особено ако е с променлива геометрия. Дано да не съм прав, но ако започне да се форсира изведнъж, да знаеш какво да очакваш. Има писано във форума.

    Коментар


    • #3
      От: Santa fe 2.0 crdi 4х4 112к.с-загуба на мощност

      В интерес на истината досега не съм му чул гласа.Смисъл онова характерно свирене.И какво ще рече повредено?Задръстено или...Как става самото почистване?

      Коментар


      • #4
        От: Santa fe 2.0 crdi 4х4 112к.с-загуба на мощност

        Колега, като се разхлопа турбината почва да задира в корпуса и сътветно спира да се върти.
        Махаш въздуховода от филтъра кум турбината, хващаш вала на турбината и виждаш дали хлопа. Буквално, малък луфт е допустим. Поглеждаш и лопатките дали са драли в корпуса.

        Коментар


        • #5
          От: Santa fe 2.0 crdi 4х4 112к.с-загуба на мощност

          Съвсем наскоро играх главна роля във филма с турбото. Бидейки лаик като монтьор, след като го разглоби майстора, видях що е то променлива геометрия.
          Както и да е, при мен загубата на мощност беше за много малко и почти веднага изпуши обляк бял дим и турбото замина за по-добрия свят. Впоследствие се оказа направо скъсана от оста турбина на студената част (предварително се извинявам, ако се изразявам глупаво, така го разбрах, като ми обясняваха) и блокирала система за промяна на геометрията. В резултат - подмяна на цялата централна част на турбината, рециклиране на каквото бесхе останало от оригиналното турбо, съответно и смяна на маслото. Това упражнение - на цена малко под 1000 лв. с труда, като частите са да кажем среден клас (по инфо на майстора).
          Hyundai Santa Fe, 2.0 CRDi, 4WD, 2005
          Toyota HJ 60, 4.0 Diesel, 1983
          0886500886
          LZ2TDK

          Коментар


          • #6
            От: Santa fe 2.0 crdi 4х4 112к.с-загуба на мощност

            Не съм много наясно от коя година се слага VNT на Санта Фе ,но тия 112 кс. по скоро са уестгейт .Та каква променлива геометрия сте гледали нямам идея.

            Коментар


            • #7
              От: Santa fe 2.0 crdi 4х4 112к.с-загуба на мощност

              Първоначално публикуван от bocho64 Преглед на мнение
              Не съм много наясно от коя година се слага VNT на Санта Фе ,но тия 112 кс. по скоро са уестгейт .Та каква променлива геометрия сте гледали нямам идея.
              Неговата е 125к.с. За 112к.с. е уейстгейт на Митсубиши, на 125 е VNT на Гарет.
              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

              Коментар


              • #8
                От: Santa fe 2.0 crdi 4х4 112к.с-загуба на мощност

                Опсс объркал съм автора на темата и този колега.
                Понеже в заглавието пише 112кс. та затова!

                Коментар


                • #9
                  От: Santa fe 2.0 crdi 4х4 112к.с-загуба на мощност

                  Сетих се нещо което ме гризе от бая време.При даване на контакт всичко което трябва да светне по таблото си светва и после загасва.Обаче индикатора за чека(горе вдясно)и този под него(жълта кола с ключ на нея)не тясната.Като завъртя и запаля изгасват.Никога не са святкали в движение.Та въпросът ми е не трябва ли и те да изгаснат след две-три секунди след даване на контакт?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Santa fe 2.0 crdi 4х4 112к.с-загуба на мощност

                    Жълтата кола с ключето ти е имобилайзерът ,нормално е да загасне след запалване.Ако пък при подаване на контакт не свети ,то няма да запалиш.Случвало ми се е и го лекувам със последващо заключване-отключване-поставяне на ключа отново в патронника-палене.Явно не е разпознат чипа и тази последователност върши работа /дали съм прав не знам ,но се получава/.
                    Mitsubushi Pajero 2.5 TDi SS TOP
                    Hyundai Santa Fe 2.0 CRDi 113h.p. 4WD automat 2004
                    Nissan Terano 2.4i дълго с газ
                    0888383218 /ако не вдигна ,значи вадя риба/

                    Коментар


                    • #11
                      От: Santa fe 2.0 crdi 4х4 112к.с-загуба на мощност

                      А лампата на чека?Трябва ли да загасва преди запалване?

                      Коментар


                      • #12
                        От: Santa fe 2.0 crdi 4х4 112к.с-загуба на мощност

                        Не ,загасва секунда-две след запалване.
                        Mitsubushi Pajero 2.5 TDi SS TOP
                        Hyundai Santa Fe 2.0 CRDi 113h.p. 4WD automat 2004
                        Nissan Terano 2.4i дълго с газ
                        0888383218 /ако не вдигна ,значи вадя риба/

                        Коментар


                        • #13
                          От: Santa fe 2.0 crdi 4х4 112к.с-загуба на мощност

                          И аз потвърждавам, гасне малко след палене!
                          Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                          0882 52 00 52 - Жоро

                          Коментар


                          • #14
                            От: Santa fe 2.0 crdi 4х4 112к.с-загуба на мощност

                            Ей това исках да чуя.Благодаря на всички отзовали се.Нов съм и няма как-налага се да питам.Живи и здрави.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Santa fe 2.0 crdi 4х4 112к.с-загуба на мощност

                              Учим се докато сме живи ,така че - питаме докато сме живи
                              Ето онагледено палене
                              https://www.youtube.com/watch?v=NFq-...ature=youtu.be
                              Последно редактирано от sapuna; 20-04-17, 21:22.
                              Mitsubushi Pajero 2.5 TDi SS TOP
                              Hyundai Santa Fe 2.0 CRDi 113h.p. 4WD automat 2004
                              Nissan Terano 2.4i дълго с газ
                              0888383218 /ако не вдигна ,значи вадя риба/

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X