Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Основа за американски теглич, от къде?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Основа за американски теглич, от къде?

    Търся си основа за американски теглич. На гранда няма теглич, искам да му направя такъв с американския стандарт. Знам, че има готови оригинални, но американския ще ми даде доста по-добра функционалност.

    Става въпрос за ето това:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:8648172.jpg
Прегледи:1
Размер:45.3 КБ
ID:6130995

    Въпроса е продава ли се в нашата мила родина и къде?
    Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
    Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

  • #2
    От: Основа за американски теглич, от къде?

    Имай предвид,че тези тегличи са на класове - 1 до 4 - съответно и дебелината на профила е различна. На клас 2 маже да сложиш клас 1, но не и обратното.

    Коментар


    • #3
      От: Основа за американски теглич, от къде?

      И на мен ми бе интересно (гледах там интересни допълнения като стойка за колела и т.н.), но това което гледах си е цяла греда, хваната на задните рогове... И точно фиксирано място за изрязване отвор на бронята...
      Лично аз бих заложил на оригиналното ( с доставка до тук)... Иначе бях гледал и някакви самоделки, но те висяха под бронята а не повдигнати в средата на бронята, а това би влошило проходимоста...
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • #4
        От: Основа за американски теглич, от къде?

        Е те такова - лови се за греди/рогове отзад и е според модела кола/джип (trailer hitch class ...)



        Коментар


        • #5
          От: Основа за американски теглич, от къде?

          И за Спортидж и за Джип има всякакви варианти и налични онлайн. Ама си е джЕлезо и тежи ... транспорта ще е тесла. Виж в Алиекспрес дали няма нещо което да свърши работа

          Коментар


          • #6
            От: Основа за американски теглич, от къде?

            Вромос имат.
            Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

            Коментар


            • #7
              От: Основа за американски теглич, от къде?

              Идеята е да си го измайсторя сам, а не да залагам на готов продукт. Искам американски точно заради аксесоарите и опцията да си избера подходяща приставка с топка с подходяща височина според ремаркетата. Да не говорим, че аксесоарите после също могат да се правят. Далеч по-удобно е от щатския вариант.

              Бронята ми вече има зарязано за теглич, някой от предните собственици е слагал, съответно не ми се свиди да я резна още малко за да го кача максимално високо. Това и причината да искам само основа, а останалото да се прави индивидуално. Не ми харесва как изглежда и стои оригиналния евро теглич и с тая си височина, да не говорим ако го вдигна и няма да мога да закача нормално ремарке. От готовите американски намирам 1-2 неоригинални решения, но първоначалната цена + доставката са едва ли не на цената на киата ми...

              Та в тоя ред на мисли, ще се прави.

              Гледах в на Вромос сайта и не открих основа, а само разнообразни прикачни, ще ровя пак или направо ще звъня да питам.

              П.с. Кичка си има теглич и да, идва висок за някои ремаркета.
              Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
              Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

              Коментар


              • #8
                От: Основа за американски теглич, от къде?

                Първоначално публикуван от McNicko Преглед на мнение
                Идеята е да си го измайсторя сам, а не да залагам на готов продукт. Искам американски точно заради аксесоарите и опцията да си избера подходяща приставка с топка с подходяща височина според ремаркетата. Да не говорим, че аксесоарите после също могат да се правят. Далеч по-удобно е от щатския вариант.

                Бронята ми вече има зарязано за теглич, някой от предните собственици е слагал, съответно не ми се свиди да я резна още малко за да го кача максимално високо. Това и причината да искам само основа, а останалото да се прави индивидуално. Не ми харесва как изглежда и стои оригиналния евро теглич и с тая си височина, да не говорим ако го вдигна и няма да мога да закача нормално ремарке. От готовите американски намирам 1-2 неоригинални решения, но първоначалната цена + доставката са едва ли не на цената на киата ми...

                Та в тоя ред на мисли, ще се прави.

                Гледах в на Вромос сайта и не открих основа, а само разнообразни прикачни, ще ровя пак или направо ще звъня да питам.

                П.с. Кичка си има теглич и да, идва висок за някои ремаркета.
                Ако някога недай си боже стане инцидент и теглича ти е модифициран, ще гориш геройски - забрави за застрахователна компенсация а в най-лошия случай може да си стигне до позоваване на НПК, за някой лев като си го купиш се сдобиваш с хартийка, която ти спасява кожата при инцидент, да не говорим, че ако се заядат с теб в европа и нямаш документи, пак ще гориш геройски, но всеки сам си решава.
                Бъдете живи и здрави!

                Коментар


                • #9
                  От: Основа за американски теглич, от къде?

                  Аз си поръчах преди Великден от Щатите и го чакам. Точно от тази марка, като на снимката. Тука не се намери, совен един финансово нехуманен вариант...
                  edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                  Коментар


                  • #10
                    От: Основа за американски теглич, от къде?

                    Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                    Ако някога недай си боже стане инцидент и теглича ти е модифициран, ще гориш геройски - забрави за застрахователна компенсация а в най-лошия случай може да си стигне до позоваване на НПК, за някой лев като си го купиш се сдобиваш с хартийка, която ти спасява кожата при инцидент, да не говорим, че ако се заядат с теб в европа и нямаш документи, пак ще гориш геройски, но всеки сам си решава.
                    Теглича няма да се ползва да тегли ремарке по републиканската или европейска пътнамрежа. Основна функция ще е да се ползва за други глезотии, като евентуално място за монтаж на резервна гума, кука за теглне, да си возя ремарке из двора на село и други подобни неща. А за съжаление, конкретния модел теглич с основа у нас е пък съвсемнеоткриваем от готов производиел. Има варианти за европейския стандарт, но е ужасяващо грозен и непрактичен, да не говорим, че ще си изпотроша коляното в него при товарене на багаж.

                    Относно останалото, все едно да ми обясняваш как всички накичени с афтърмаркет булбар с незнаен произход имат същия проблем. На практика би трябвало да е така, дефакто не е. За броните самоделки, конструктивните изменения и т.н. изобщо няма да говоря. Ако има някакъв проблем би трябвало да светне първо на ГТП. Та... На кратко - наясно съм с въпроса и проблема, нямам друга алтернатива.
                    Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                    Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                    Коментар


                    • #11
                      От: Основа за американски теглич, от къде?

                      McNicko в Полша има производител на тегличи, тоест на частта от към автомобила, аз от там си купих за моя Вранглер Сахара, дават и евро сертификат и са сертифицирани за много хубаво тегло на теглене и тежест на натиск към опашката на теглича, намерих ги в ибей европа, цените са много приятни, после ябълката за сваляемия теглич си купих от Вромос, имаха няколко варианта, отново добри цени. Не успях да открия името на фирмата, ще ги намериш в ибей.

                      Понеже си ми градски, ще ти направя услуга, ако намериш теглич в Англия дори и втора ръка, може да си го купиш и да пристигне на посочен от мен адрес, после ще ти го пратим безплатно до Дч по едни приятели които карат коли натам. А ако ми кажеш за какъв модел джип иде реч и точния теглич може да проверим в моргата наблизо и ако има и се спазарим за добра цена да ти го свалим от някой джип.
                      Бъдете живи и здрави!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Основа за американски теглич, от къде?

                        Това квадратното желязо сваля ли се отделно?
                        На моя имам заводски теглич, но така и не съм го погледнал дали е такъв, какъвто ти трябва. Тъй като не го ползувам в момента, а и няма да го ползувам поне още месец-месец и половина, ако се сваля само конкретната част, да ти го пратя за мярка? Следобед ще го снимам.
                        О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Основа за американски теглич, от къде?

                          Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                          McNicko в Полша има производител на тегличи, тоест на частта от към автомобила, аз от там си купих за моя Вранглер Сахара, дават и евро сертификат и са сертифицирани за много хубаво тегло на теглене и тежест на натиск към опашката на теглича, намерих ги в ибей европа, цените са много приятни, после ябълката за сваляемия теглич си купих от Вромос, имаха няколко варианта, отново добри цени. Не успях да открия името на фирмата, ще ги намериш в ибей.

                          Понеже си ми градски, ще ти направя услуга, ако намериш теглич в Англия дори и втора ръка, може да си го купиш и да пристигне на посочен от мен адрес, после ще ти го пратим безплатно до Дч по едни приятели които карат коли натам. А ако ми кажеш за какъв модел джип иде реч и точния теглич може да проверим в моргата наблизо и ако има и се спазарим за добра цена да ти го свалим от някой джип.
                          Благодаря искрено за предложената помощ. Още днес ще разгледам в ибей и ще видя какво ще намеря. Ако излезе нещо в Англия ще пиша директно едно ЛС и ще се възползвам от предложението. За Grand Cherokee-то от подписа става въпрос, предполагам стават от всеки един WJ. Още веднъж благодаря!

                          tef4o, не се сваля квадрата, който търся. Заварен е за основата на теглича. Благодаря за предложението, но за съжаление няма как да се възползвам.
                          Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                          Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                          Коментар


                          • #14
                            От: Основа за американски теглич, от къде?

                            След още по-продължително търсене, варианта с квадратния американски стандарт почти отпадна. Очевидно се оказва почти невъзможно това парче 2" тръба да се намери на европейския пазар за нормални пари. Намират се разни бройки за около 100 евро в амазон.де, което чистосърдечно е смешна цена за парче тръба, която в щатите струва между 10 и 20 долара. На други места пак намирам подобни цени... Идеята умря в зародиш...

                            Най-вероятно ще мина на варианта да си търся оригинален теглич за европейския пазар, колкото и да ми е отвратителен...
                            Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                            Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                            Коментар


                            • #15
                              От: Основа за американски теглич, от къде?

                              Ей сега го погледнах - чисто европейската версия е, сори...
                              Обаче крепежа позволява монтирането на каквото ти дойде на ум на болтова връзка като накрайник, така че не виждам сериозен проблем, стига да ти се занимава. За друго не знам, но стойка за велосипеди със сигурност може да се направи читава.
                              За крепеж на резервната гума като че ли ще е малко неудобно обаче?
                              Ако имаш някакви идеи, подсказвай, че ми стана интересно. Сега-засега не съм се засили да слагам газова, но ако някой ден реша, оригиналното място на резервната гума е най-удобно за бутилка, та самата гума трябва да отиде някъде, щото в багажника определено не я искам, а без резерва ... не, благодаря
                              О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X