Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Jeep Grand Cherokee 1997 4.0 limited - имобилайзер

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Jeep Grand Cherokee 1997 4.0 limited - имобилайзер

    Здравейте,
    от известно време съм горд собственик на горепосочения джип. Имам желание да премахна фабричния имобилайзера, тъй като единствения начин да го изключа е като отключа колата с фабричното й дистанционно. В противен случай колата пали и гасне почти ведната след това.

    От прочетеното тук, както и в чуждестранни форуми се опитах да остановя мястотот му, но без успех.
    1. Проверих конзолата на тавана, между шофьора и пасажера (моята е с шибедах и съответно проверих двата "плафона"), но без успех.
    2. Зад жабката на таблото имам само еърбег. Никъде под таблото не намерих отделен модул изпълняващ функцията на имобилайзер.
    3. В пасажерската врата е приемника на дистанционното, но няма отделен модул за имобилайзер.
    4. Лилаво/жълтата жица във вратите, която се предполага че трябва да го изключи при отваряне с ключ липсва (това може да се отнася само за американските версии на автомобила)

    Търся отделен модул, тъй като така прочетох до момента в нета.

    Въпросът ми е следния:
    1. Може ли имобилайзерът да е вграден в компютъра на колата?
    2. Как може да се изключи и някой правил ли го е?

    Поздрави

  • #2
    От: Jeep Grand Cherokee 1997 4.0 limited - имобилайзер

    Първоначално публикуван от chikenbrain Преглед на мнение
    Имам желание да премахна фабричния имобилайзера, тъй като единствения начин да го изключа е като отключа колата с фабричното й дистанционно.
    И защо искаш да го направиш бре "Пилешки мозък"
    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

    Коментар


    • #3
      От: Jeep Grand Cherokee 1997 4.0 limited - имобилайзер

      Да приемем, че съм решил да предприема разходка сред природата. В даден момент решавам да си тръгна, но уви намокрил съм си дистанционното (начини да го постигна-много). В такъв случай си оставам там докато не намеря някой да ме прибере. Много вероятно пътна помощ да не успее...

      Коментар


      • #4
        От: Jeep Grand Cherokee 1997 4.0 limited - имобилайзер

        Първоначално публикуван от chikenbrain Преглед на мнение
        Да приемем,.....
        ....за заплеснати домакини брат американец предлага магнитни калъфчета в които седи ключ без чип. Като си заключиш колата на паркинга на мола, бъркаш зад бронята, над рамата ( или въобще там където живее ключа), отключвяш и си ти.....тук малко го модифицираме - понеже джипа може да го заключиш и с копчето на вратата преди да затвориш, правиш си ключ и си го обесваш на вратО, преди гмуранЬе заключваш дистанционното+оригиналния ключ+к`вот се сетиш, после ключО от вратО (или от под бронята) и те така...........
        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

        Коментар


        • #5
          От: Jeep Grand Cherokee 1997 4.0 limited - имобилайзер

          Такъв ключ имам. Блазни ме идеята даже да паля с него, което е постижимо само ако отпадне имобилайзера. Останалите варианти съм ги премислял многократно и стигам до извода, че за мен ще е най-удобно въпросната "защита" да отпадне. Та ако някой знае как, ще се радвам да ми каже как. Ако успея аз да го преборя - ще кажа как.

          Коментар


          • #6
            От: Jeep Grand Cherokee 1997 4.0 limited - имобилайзер

            Какво е дистанционното​ ?
            Правоъгълно или като бъбрек (джапанка)
            Еди Рангелов : 0885 088 444
            Няма незаменими има незабравими хора !!!

            Коментар


            • #7
              От: Jeep Grand Cherokee 1997 4.0 limited - имобилайзер

              Правоъгълно с 2 бутона

              Коментар


              • #8
                От: Jeep Grand Cherokee 1997 4.0 limited - имобилайзер

                Правилно си се ориентирал , но по спомен около '96 са с модул в тавана над централна конзола (VTSS Modul) имат и други места за монтаж , а по-късно е интегрирана в боди модула .
                Еди Рангелов : 0885 088 444
                Няма незаменими има незабравими хора !!!

                Коментар


                • #9
                  От: Jeep Grand Cherokee 1997 4.0 limited - имобилайзер

                  Няма го там, включително малко по-назад(там се оказаха механизмите на шибедаха). Някаква идея как да разбера дали е интегриран в бодимодула?
                  На стикер на вратата пише че е произведена 96та..

                  Коментар


                  • #10
                    От: Jeep Grand Cherokee 1997 4.0 limited - имобилайзер

                    След фейслифта от 96та няма отделен модул - функциите аларма/имобилайзер са hardcoded в Body Control Modul.a. Единственият вариант е да се закъсят определени пинове за да се излъжат PCM/BCM модулите. Имаш ли проблем с нормалната работа на имобилайзера?
                    (P.S: фейслифта е със 7 отвора на предната декоративна решетка вместо 8 и таблото е изцяло променено)
                    ZJ 5.9 (x3.5)

                    Коментар


                    • #11
                      От: Jeep Grand Cherokee 1997 4.0 limited - имобилайзер

                      Днес имах малко свободно време и пак се помъчих с имобилайзера.
                      Крайния резултат е че някакси изключи и остана изключен.
                      Първо открих, че когато при изключен имобилайзер изключа BCM от бушона, имобилайзера остава изключен (което си е и логично ).
                      след което при заигравка с конекторите на BCM постигнах успешната комбинация (или пък го батисах), а именно:
                      1. Изключих имобилайзера и при работещ двигател изключих черния конектор ОТЗАД на BCM (отзад има 2 конектора - бял и черен и още един малък черен отдолу).
                      2. Угасих двигателя и изчаках известно време да видя дали няма да се включи имобилайзера - диода таблото (глупаво решение при положение, че точно на този конектор е закачен диода и няма кое да го запали, когато е откачен)
                      3. След като установих, че напразно чакам пробвах да запаля и се получи.
                      4. отново при работещ двигател включих откачения конектор. Диода започна да мига, но двигателя не угасна.
                      5. последваха тестове със заключване, отключване и разкачане на акумулатора. Резултата е че при отключване с ключа диода остава да свети (индикира включен имобилайзер), но успявам да запаля.
                      Дистанционното остана работещо и при отключване с него диода изгасва. Съответно при заключване светва.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X