Обява

Свий
Няма добавени обяви.

включване на 4WD

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • включване на 4WD

    Здравейте колеги,не можах да намеря точен отговор на въпроса:кога и как трябва да се включва бутона 4WD.Може ли в движение, примерно ако попаднем на заледен участък.Или си го включваме при покой на автомобила.Трябва ли да бъде натиснат съединителя.За първи път се качвам на 4х4 и с тия подробности не съм запознат.Става въпрос за Хюндай Санта Фе 2.0 crdi 125коня 2005г.Има бутон -включено,изключено 4WD.

  • #2
    От: включване на 4WD

    Може в движение. Това е принудително включване иначе сама решава кога да подаде на задния мост. В някои случаи ако имаш съмнение че ти трябва 4х4 може да си включваш ръчно

    Коментар


    • #3
      От: включване на 4WD

      Благодаря за бързия отговор.

      Коментар


      • #4
        От: включване на 4WD

        Имат ли тези хюндаи такъв бутон? Извинявам се за въпроса, но не съм чувал. Моят няма със сигурност, а е 4х4. Иначе имам бутон за заключване на прозорците, но това е друго нещо
        Santa Fe 2.0 CRDI, 113 к.с., 2002 г.

        Кофти е когато устата изпреварва мисълта

        Коментар


        • #5
          От: включване на 4WD

          Имат, но не всички. Аз лично го ползвам при ниска скорост при неравен или стръмен път, като минавам на ръчно превключване на скоростите, вклчщючвам на първа и по този начин имитирам бавни. А иначе, дори принудително включено, доколкото знам, при скорост по равно над 40 км/ч се изключва автоматично, без обаче да дава сигнал за това, бутона си остава включен и лампата на таблото свети.
          Hyundai Santa Fe, 2.0 CRDi, 4WD, 2005
          Toyota HJ 60, 4.0 Diesel, 1983
          0886500886
          LZ2TDK

          Коментар


          • #6
            От: включване на 4WD

            Мерси на Krasen_tr за пояснението. Моята е 2002 г. 113 к.с. и не е автомат. На автора на темата се извинявам за спама.
            Santa Fe 2.0 CRDI, 113 к.с., 2002 г.

            Кофти е когато устата изпреварва мисълта

            Коментар


            • #7
              От: включване на 4WD

              Благодаря колеги.Мисля,че си изясних нещата.Искам да добавя само, че с включен бутон движението се разпределя 50/50 спрямо преден и заден мост/прочетено/,но дали е така вие ще споделите.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X