Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет при избор на екипировка за мотор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съвет при избор на екипировка за мотор

    Здравейте,
    За първи път пиша в този раздел на форума.
    Мой близък си взе мотор и сега предстои екипировката.
    И понеже наближава и рожденния му ден, та семейството иска да му подари екип.
    Аз никога не съм се интересувал (а и той не е много запознат) та реших да питам тук.
    1-каска - каква?
    2-яке - какво?
    3- ръкавици ?
    4- панталон или протектори - какви?
    5- ботуши какви?
    Въобще цялостна екипировка.
    Съвети за марки, за магазин в София от където да се вземе всичко това.
    Мотора ще се кара предимно в града и евентуални леки забежки на някъде, няма да прави някакви експедиции и далечни пътувания (поне за сега така твърди)
    Та ще съм благодарен за насоки.
    Трудно е да дам бюджет, но гоним нещо среден клас, нещо хубаво. (В този ред на мисли е добре да споделите с кое може да се направи компромис и с кое не, ясно е, че с каската компромиси няма)
    В никакъв случай не се търси нещо само за пред полицията.
    Благодаря.
    I'm not Lost, I'm Discovering !

    088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

  • #2
    От: Съвет при избор на екипировка за мотор

    Дай ориентир в парите,че среден клас тук е доста разтегливо.А и всичките неща трябва той да ги пробва преди да се купят.
    А и да реши цял екип ли.Панталон яке и обувки.Кожа ли да е.Каската кой тип.Обувките и те така.
    Ама преди всичко парата.Щото инак лесно ще подмине цената на мотора.
    Няма страшно в умирачката...
    Страшното е да си жив!...

    Коментар


    • #3
      От: Съвет при избор на екипировка за мотор

      Айде да речем едно 2000лв (макар че нямам идея дали са достатъчни)
      Да не е цял екип, да не е кожа.
      Каска не знам като тип как се води, но спортна каска, не от тези дето се отварят и предната част се вдига.
      Задължително всичко ще се пробва. Идеята е да получим насока за марки на отделните части и магазин където да го заведат и да пробва и да пазарува.
      I'm not Lost, I'm Discovering !

      088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

      Коментар


      • #4
        От: Съвет при избор на екипировка за мотор

        Е тая работа с магазина ще се води реклама най-вероятно. Но бюджета е напълно достатъчен, даже ще останат. Примерно аз наскоро си взех ботуши Oxford Tracker 200лв нови, каска AGV k5 имам която е към 600лв нова, екипче Akito Latitude (не е много подходящо за този тип мотор, не че за моя е много подходящ де, но човек се учи докато е жив) 550лв и ръкавици около 100тина лева +/- 20-30лв. Та ето в рамките на 1500лв съм влязъл. Като за по-малко пари може да се вземе друга каска, просто тая я взех изгодно и от всички марки и модели който бях пробвал само с AGV си паснахме. Хубаво е да пообиколите насам натам, защо аз от един магазин трудно мога да си харесам всичко да си купя, но може би защото имам изградени някакви симпатии и критерии към определени марки и неща.
        Успех с покупките и да се похвалите
        Иван Маринов
        Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
        ЕНДУРО ВАРНА

        Коментар


        • #5
          От: Съвет при избор на екипировка за мотор

          Много добре сте се ориентирали за екипа без кожа.
          Каските са по размер според обоколката на кратуната, та там грешки почти не стават.
          Имай предвид, че всяка марка си има нейно оразмеряване и различните не винаги се покриват еднакво.
          За якета, панталони, обувки и ръкавици си трябва мерене.
          Ако пича е с големи ръце, имам чисто нови черни ръкавици Alpinstars 3XL за продаване изгодно, че ми отлежават от бая време, а и някъде трябва да имам обява със снимки.

          Каквото и да му вземете, трябва да се чувства комфортно, и нито да го стяга, нито да му е голямо, и колкото и да го кефи нещо, ако не му е точно да не го взима.
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X