Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Cherokee 2.1 1988г - проблем с включване на скорости

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Cherokee 2.1 1988г - проблем с включване на скорости

    Здравейте, бих искал да попитам за Cherokee 2.1 1988 (по талон), скоростите не влизат, докато работи, педала на съединителя опира като че ли в твърда опора и не се премества до пълният си ход, преди слизаше с около 2-3см още на долу. Като е изгасен и влизат всички скорости. Като го оставя на скорост и го паля с натиснат съединител и той тръгва, малко му трябва да отдели. Съединителя е сменян преди 20 000км. Съмняваме се за помпите на съединителя, но се чудя, може ли да е друга причината. Да не стане да ги купя и да не да те. Като натисна педала и си е твърд, но като че в твърда преграда спира и не сли за до край. Може ли да се уверя, че са помпите? Може ли да е нещо друго? Как да съм сигурен коя е или да купувам две - горна и долна? И откъде по-евтини да поръчам, ако наистина са те причината. Благодаря за отделеното време, лек ден!

  • #2
    От: Cherokee 2.1 1988г - проблем с включване на скорости

    Обикновено, ако е от някоя от помпите, теча се вижда с просто око около самата помпа и се губи спирачната течност(не съм сигурен XJ с отделно казанче ли е за съединителя, та трябва да си го видиш сам). Ако има видим теч на спирачна течност от някоя от помпите - почваш с нея. Има шанс някоя от помпите да циркулира вътрешно, но е малък. Ако долната помпа е извън кутията и се вижда, може да се направи и визуална проверка - някой гледа нея, друг натиска отгоре и се следи има ли движение и достатъчно ли е то.

    Друг вариант - кофти съединител. Виждал съм не един или два нови дефектни, които си показват рогата и на по-малко от 20к км.

    Трети вариант - вилката в кутията. С Киата си го ядох тоя проблем и беше с идентични симптоми. В началото отделяше много ниско, като постепенно нещата се влошаваха, открих го чак след като смених двете помпи и обезвъздушавах като луд и регулирах педала поне 1 месец. На края просто тотално отказа и се принудих да сваля кутията. Факта е, че симптоматиката е като на помпа.

    Четвърти вариант - маркуч към някоя от помпите. Когато остареят много, а те от 1988 до сега едва ли са сменяни, понякога маркучите се разпадат отвътре навън и образуват тапи в самия маркуч. Пак се установява с визуална проверка на хода на долната помпа след натискане на педала.
    След визуална проверка за течове по помпите и проверка на хода на помпите, ако няма видими проблеми и ако помпите нови са непоносимо скъпи, аз бих пробвал с ремонтен комплект, ако има такъв наличен. Повечето ремонтни комплекти за помпи на съединителя са драстично по-евтини от цяла помпа. Ако цилиндъра в помпата не е наранен или корозирал прекалено много обикновено един такъв комплект спасява положението и то за не кратък период от време. Другия вариант вече е кутията долу и инспекция на съединителя и прилежащите му части - феродо, притискател, вилка, лагер и т.н. Има много опции, но това са чисто логичните подходи при диагностициране на подобен проблем. В края на краищата системата няма толкова много възли и се проверява сравнително лесно.
    Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
    Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

    Коментар


    • #3
      От: Cherokee 2.1 1988г - проблем с включване на скорости

      Първоначално публикуван от Miro2404 Преглед на мнение
      , педала на съединителя опира като че ли в твърда опора и не се премества до пълният си ход, преди слизаше с около 2-3см още на долу.
      Почти сигурно не е помпа и цилиндър,при проблем с тях педала е мек.
      По вероятно е пробита вилка.

      Коментар


      • #4
        От: Cherokee 2.1 1988г - проблем с включване на скорости

        Първоначално публикуван от bocho64 Преглед на мнение
        По вероятно е пробита вилка.
        Често срещан проблем при тези "джипове".

        Дано се обади дедо Владо.

        Коментар


        • #5
          От: Cherokee 2.1 1988г - проблем с включване на скорости

          Първоначално публикуван от bocho64 Преглед на мнение
          Почти сигурно не е помпа и цилиндър,при проблем с тях педала е мек.
          По вероятно е пробита вилка.
          А може ли счупена пружина в раб. цилиндър?

          Коментар


          • #6
            От: Cherokee 2.1 1988г - проблем с включване на скорости

            Ами няма зауба на течност от казанчето. То е към горната помпа и като се случи това, аз го погледнах и долях около 20ml. Напомпвам 15-20 пъти, но твърдостта не се променя, държи се по същия начин и стига до същото място. А и това стана изведнъж, мисля си, че като не са омазани помпите, че прехвърля от камера в камера. От друга страна, то нямаше ли да е плавен процес това прецакване с уплътненията, а това изведнъж стана. А тази вилка къде е, след долната помпа вътре в кутията ли? Понеже долната помпа е направо на кутията и нейният прът явно премества нещо.

            Коментар


            • #7
              От: Cherokee 2.1 1988г - проблем с включване на скорости

              Първоначално публикуван от Miro2404 Преглед на мнение
              .....долната помпа е направо на кутията и нейният прът явно премества нещо.
              След като не знаеш какво е нещото ,най добре си попълни профила и се замисли за сервиз.

              Коментар


              • #8
                От: Cherokee 2.1 1988г - проблем с включване на скорости

                Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                ......Дано се обади дедо Владо.
                .......обаждам се
                Първоначално публикуван от Miro2404 Преглед на мнение
                може ли да е друга причината.
                .......може - не купувай нещо което и към момента струва колкото ремонта
                0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                Коментар


                • #9
                  От: Cherokee 2.1 1988г - проблем с включване на скорости

                  Здравейте, обърнах се към сервиз, но те предполагат за горна и долна помпа, а не мисля че е редно да купувам, без да сме сигурни, затова и ви попитах за мнение. Малко на проба грешка го карат, а това са разходи. Може ли да ме насочите в Русе, към кой да се обърна за ремонт на този джип. Ще ми се сериозен човек, запознат с тази машина. Имаше един участник ТКЗС РУСЕ, мога ли да го търся него, занимава ли се с ремонти.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X