Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Немско-китайски или англо-китайски AC/DC TIG.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Немско-китайски или англо-китайски AC/DC TIG.

    Здравейте колеги,


    Нещата отиват към дооборудване на домашната работилница/гараж с AC/DC ВИГ източник. До момента използвам един Transpocket с горелка, но ми липсват "ония другите функции". Най-вече се усеща липсата на плавно намаляване на тока в края на шева, а и на пулса също. Та като ще се взима нова машина предпочитам да е направо AC/DC. Това съгласно приказката за гаргата... Ще се използва за хоби нужди и евентуално да "залепя" нещо на някой познат.

    Ровейки насам натам съм се спрял на следните два модела:

    -Stahlwerk AC/DC TIG 200 PULS S от немеца-турчин. До момента не съм видял лоши отзиви за него или машините му. Малко ме притеснява следния надпис от описанието на машината: "Gas post flow time: saves the tungsten electrode against excessive wea. and protects the weld from oxidation. Only workin 4-Stroke." Изглежда китайците не са донатъманили нещата както трябва.

    -Parweld XTT 202P AC/DC Pulsed TIG Inverter. В Англия тази марка има сравнително добра репутация на качествени китайски машини. Според английските колеги марката поръчва машините от тук http://www.wtl.com.cn/home.aspx . Попаднах на много добре направено ръководство за експлоатация: http://www.parweld.co.uk/wp-content/...202.pdf?x71399 , изглежда че търговецът се е постарал поне с него. Става ясно, че използва IGBT технология, както и че честотата на AC режим се регулира в зависимост от големината на тока както следва:
    Note the maximum frequency available depends upon
    the welding amperage selected
    <50A 50 to 250Hz
    50-100A 50-200Hz
    100-150A max 150Hz
    150-200A max 100Hz

    Не знам дали и при цитирания Stahlwerk нещата не са така и просто това да не е упоменато никъде.

    Някой имал ли е досег до някоя от тези машини? Може ли да препоръчате някоя от тях, или пък друга с подобни параметри.

    Изключително полезна би била информацията относно функционалност, качество на изпълнение и ремонтопригодност.

    За съжаление не успях да открия снимки на отворени такива машини (under hood), а там може да се види много. Някой надничал ли е под капаците им? Изтръпвам като видя елементи, които са наредени по платките все едно са подхвърляни и което където паднало там си останало, висящи топчета припой готови всеки момент да паднат или кабели прекарани от точка А до точка B по права линия без оглед на това от къде се подмотават.

  • #2
    От: Немско-китайски или англо-китайски AC/DC TIG.

    Христос Воскресе!
    Ела при нас и пробвай с нашите.
    АИГ-Заваряване ООД
    Производител на заваръчни апарати "DEL"
    http://www.aigwelding.com
    0889 522 036

    Коментар


    • #3
      От: Немско-китайски или англо-китайски AC/DC TIG.

      Parweld и РЕДКО поръчват от едно място .Parweld се продава в България от ХАРКО,та можеш да отидеш и на двете места и да огледаш.Пък ако си харесаш нещо пазарувай от където те влече .Не подценявай въпроса с гаранцията.
      "The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why."
      Mark Twain
      СтоЕнчA

      Коментар


      • #4
        От: Немско-китайски или англо-китайски AC/DC TIG.

        Нито в едните има нещо немско, нито в другите нещо английско.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #5
          От: Немско-китайски или англо-китайски AC/DC TIG.

          Специално 160 амперовото на Харко не си струва парите без значение какво е . Както и да въртиш настройките трудно докарва що годе читав провар на 3мм ламарина .
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X