Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Скара, бира

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Скара, бира

    Случайно попаднахме в рехабилитационен Център, който обитават вегани с определена религиозна насоченост.

    Приехме го като предизвикателство и от няколко дни ядем само приготвената от тях храна.

    Търпимо е, даже бих казал необходимо разнообразие.

    Докато стоях днес в парната баня си зададох следния „екзистенциален" въпрос: в разрез с общоприетите вярвания ли е да се яде месо и да се употребява алкохол

    Нямам предвид да се прекалява, разбира се.

    Честно казано, догмите в православието са търпими, което донякъде ме кара да се радвам, че съм такъв. Един вид „човещинка"
    Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
    „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
    LZ1EMS

  • #2
    От: Скара, бира

    Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
    ..............Честно казано, догмите в православието са търпими, което донякъде ме кара да се радвам, че съм такъв. Един вид „човещинка"
    Точно покрай догмите е общоизвестната попска приказка : Не ме гледай к'во правя, а слушай к'во ти пея. А относно попската човещинка, много такава видях на Цветница. Доста накиснати божи служители имаше. На края на седмицата очакваме " Човещинка" II.
    А относно веганството и факта, че си доктор, асоциативно веднага ми светна един виц: На вегана не му излиза ечемик, излиза му лимец.
    За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

    Коментар


    • #3
      От: Скара, бира

      Хъ ся де

      От една стана

      17. А на Адама рече: загдето си послушал гласа на жена си и си ял от дървото, за което ти заповядах, като казах: не яж от него, - проклета да е земята поради тебе; с мъка ще се храниш от нея през всички дни на живота си;
      18. тръне и бодили ще ти ражда тя; и ще се храниш с полска трева;

      Но пък

      3. След няколко време Каин принесе Господу дар от земните плодове;
      4. и Авел също принесе от първородните на стадото си и от тлъстината им. И Господ погледна благосклонно на Авеля и на дара му;
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #4
        От: Скара, бира

        С риск някой да се разсърди, ето актуалния ми любим виц
        Всеки трети веган е също толкова чалнат колкото останалите двама
        LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
        www.ADV-Bulgaria.com

        Коментар


        • #5
          От: Скара, бира

          Скарата и бирата не са греховни, за моите разбирания, в умерени количества, или
          Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
          „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
          LZ1EMS

          Коментар


          • #6
            От: Скара, бира

            Лошата скара и вкиснатата бира са непростим грях!
            Нищо хубаво и вкусно не може да е сбъркано
            Show must go on!
            LZ1VES

            Коментар


            • #7
              От: Скара, бира

              Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
              Докато стоях днес в парната баня си зададох следния „екзистенциален" въпрос: в разрез с общоприетите вярвания ли е да се яде месо и да се употребява алкохол

              Нямам предвид да се прекалява, разбира се.

              Честно казано, догмите в православието са търпими, което донякъде ме кара да се радвам, че съм такъв. Един вид „човещинка"
              Със сигурност не спазваш "догмите в православието". Отваряш един църковен календар и броиш дните, за които е отбелязано "блажи се", после тия, за които пише "разрешава се риба". Понеже няма да го направиш, разчитам някой любопитен да го стори и да сподели (изненадата си от) резултата тука.
              А алкохолът не е забранен в нито една религия, вкл. исляма Иначе арабите нямаше да са ни измислили рИкиЙката (че не сме я измислили ние, е тъжен, макар и непатрЕотичен факт). Просто мюслиманите се престаравят последните стотина години.
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • #8
                От: Скара, бира

                Мисля, че в някои религии е забранен, явно заедно и с месото...
                Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                LZ1EMS

                Коментар


                • #9
                  От: Скара, бира

                  Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                  Просто мюслиманите се престаравят последните стотина години.
                  По скоро около 5-700 години - ама на кой ли му пука .
                  Като не искаш -- не яж зеленчуци , като ти е кеф прекалявай с мазньочи.
                  Как ми се привижда един таландер(май вече друго име си има ) , опушен , омазан с едни ГАДНИ ,МАЗНИ мръвки , картофки- печено пържени , умирисани на пушек ..
                  Абе тотална смрад .

                  Абе вярно ли е , че в кренвиршите имало месо?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Скара, бира

                    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                    Хъ ся де

                    От една стана


                    17. А на Адама рече: загдето си послушал гласа на жена си и си ял от дървото, за което ти заповядах, като казах: не яж от него, - проклета да е земята поради тебе; с мъка ще се храниш от нея през всички дни на живота си;
                    18. тръне и бодили ще ти ражда тя; и ще се храниш с полска трева;

                    Но пък

                    3. След няколко време Каин принесе Господу дар от земните плодове;
                    4. и Авел също принесе от първородните на стадото си и от тлъстината им. И Господ погледна благосклонно на Авеля и на дара му;
                    Емиии, за едни може, за други не, двойни стандарти, кво да праиш !
                    Нещо в стил "Гагич", зависи от коя страна си на дувАро, и такава песен пееш.
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • #11
                      От: Скара, бира

                      Първоначално публикуван от Rachido4x4 Преглед на мнение
                      ........................

                      Абе вярно ли е , че в кренвиршите имало месо?
                      Според съдържанието на телешкия салам е видно, че кравата е растение.
                      За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Скара, бира

                        Гозбите днес на обед бяха доста вкусни, трябва да призная. От друга страна, няколко месеца с подобна храна и ще развия мегалобластна анемия.
                        Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                        „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                        LZ1EMS

                        Коментар


                        • #13
                          От: Скара, бира

                          Сега отивам да пийна домашна сливова отлежала в куре в къщи и да хапна домашно агнешко, което сутринта е хапвало зелена тревица.
                          Вярно е жесток живота.
                          Миналата година от края на април до края на юни не хапвах месо, но не отказвах яйца, млечни продукти и риба.
                          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                          Коментар


                          • #14
                            От: Скара, бира

                            Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                            домашна сливова отлежала в куре
                            Аз нищо не казвам...
                            Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Скара, бира

                              Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
                              Според съдържанието на телешкия салам е видно, че кравата е растение.
                              И второ следствие - у нас нЕма проблем да си постиш докато си мислиш че блажиш...С такива продукти.
                              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X