Обява

Свий
Няма добавени обяви.

работа с електрожен

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • работа с електрожен

    днес за пореден път хванах чудото но този път си имах и маска че от първия си взех поуката за какво служи....
    така от време на време ми се налага да си уплътнявам времето а и ми хъресва
    до сега сам си направил полезни нещица и ми се иска да разбера някои тънкости...
    днес например се сблъсках с един проблем който не успях да разбера как да избегна...
    при заварки на които един от детайлите е тънка ламарина тя се пробива намалиам от една врътка и
    почва да ми залепва електрода.
    сега на места имам едни грозни дупки и ми се ше да ги закрия но как се пита в задачата.
    поздрави

  • #2
    До: работа с електрожен

    Колкото е по-голяма разликата в дебелината на детайлите, които заваряваш, толкова по-голям майстор трябва да си, за да не надупчиш по-тънкия. Например ламарина към масивно желязо никак не става.
    Трябва да държиш остта на електрода насочена към по-дебелия детайл и с прекъсване да нагаждаш топенето. Много зависи и от техниката... и от типа електроди... и от това колко са сухи...

    Коментар


    • #3
      До: работа с електрожен

      Ами мисля, че едно телоподаващо ще реши проблема.
      Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
      Drag Grand Canyon Daily
      Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
      LZ1JYM

      Коментар


      • #4
        До: работа с електрожен

        благодаря за отговорите несъмнено ше се упражнявам
        до сега се указа че шев е почти невъзможно да направя или поне аз
        на места стават дупки.....
        телоподаващото е сериозен инструмент и си иска място за него а и е нужна бутилка
        доста обемист инструмент който не позволява да бъде лесно преносим......
        за сега имам мерак да се науча с електрожена все пак става въпрос за дребни работи.
        прдполагам има значение и дебелината на електродите колкото е по дебел за по едри детайли?
        поздрави

        Коментар


        • #5
          До: работа с електрожен

          Не искам да те отказвам, обаче ламарина с електрод ... Трябва много да мислиш за да измислиш по-трудна заваръчна работа. Не, то има виртуози които го могат, обаче ...

          Коментар


          • #6
            До: работа с електрожен

            Заваряването не е толкова лесна работа както изглежда отстрани но с достатъчно тренировки за да ти свикне ръката и ако има някой да ти покаже някой тънкости може да направиш чудеса.С електрожена наистина е трудно да се завари тънка ламарина качествено и затова са измислени и другите методи на заваряване: газо-кислородно, миг-маг, атомноводородно, газоелектрическо, електродъгово и още много други.Въпроса е вече на правилен избор на метод за да имаш качествено изпълнение на шева,при тънък материал да не го прегориш или ако е дебел да има качествен провар и да няма шупли.Успех в правилия избор на заваръчна техника мога да ти пожелая.
            Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
            Дий Снайдер

            Коментар


            • #7
              До: работа с електрожен

              http://www.smartbooks-bg.com/index.p...wse&prodid=210

              ето тук са отговорите на всеки въпрос относно техниката и технологията на заваряването

              Коментар


              • #8
                До: работа с електрожен

                ще се упитам да избегна този вид заварки на тънки детайли
                че то много грозно става като станат дупките сега на едно местенце има и ще трябва да ги закрия с нещо.
                относно електеродите кои са за препорачване при работа с по тънки детайли?
                поздрави

                Коментар


                • #9
                  До: работа с електрожен

                  Най-тънки. По идея съществуват 1,6 и даже 1,2 мм. Но се намират трудно. И най-малкият ток. Примерно 50 А или даже по-малко ако може.
                  Но е много голям проблем. Има разни богове на заваряването - успяват. Но не е обичайна заваръчна работа, и изобщо не се смята за работеща технология.

                  Коментар


                  • #10
                    До: работа с електрожен

                    аз на моя електрожен имам възможност за намалиане и на по малко от 50А но използвах доста дебели електроди от тези които ти ми казваш.
                    ако се нелъжа с 2.5 и 3 от което разбирам грешката си..
                    значи в понеделник ше купя тънки и ше се пробвамм да закрия дупчиците пък каквото стане
                    всъшност наслояването трябва да е още по трудна работа при тънки детайли или по точно запълването..
                    поздрави

                    Коментар


                    • #11
                      До: работа с електрожен

                      Първоначално публикуван от zenit Преглед на мнение
                      относно електеродите кои са за препорачване при работа с по тънки детайли?
                      поздрави
                      При електродъговото заваряване се развива температура от 6000'С (в сравнение газокислородното заваряване развива 3100'C),за да подържа нормална дъга се изисква 40А ток на 1мм от електрода.При газовото заваряване големината на зоната на термично влияние достига 20-30мм,а при електродъговото 2-5мм.Представи си 6000'C концентрирани на 2-5мм за какво става въпрос.Колкото и тънки електроди да ползваш дъгата е с една и съща мощност.При МИГ-МАГ заваряването знаеш се използва защитен газ СО2 който предпазва заварката ,и я охлажда.Има електроди с дебелина от 0,5мм ама аз най малките които съм виждал и работил са 1мм.Айде стига лекция за сега че то има много за писане.
                      Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                      Дий Снайдер

                      Коментар


                      • #12
                        До: работа с електрожен

                        ако имаш възможност монтирай на електрожена изправителни диоди.
                        става все едно друг.по добре работи и заварката се разлива значително по добре.
                        може схема с два диода може и с повече.зависи колко и какви може да намериш.

                        Коментар


                        • #13
                          До: работа с електрожен

                          Първоначално публикуван от koko11 Преглед на мнение
                          може схема с два диода може и с повече.зависи колко и какви може да намериш.
                          Можеш ли да начертаеш схемата на свързване с 2 диода?
                          И каква мощност да са диодите ?
                          Пък и с това може да се направи и инсталация за браунов газ и става перфектен резак. А разправят че с него можи и да се заварява . Не се окислявала заварката ?
                          Уморените коне не ги убиват , нали ??

                          Коментар


                          • #14
                            До: работа с електрожен

                            Първоначално публикуван от Макавеев (mac) Преглед на мнение
                            Можеш ли да начертаеш схемата на свързване с 2 диода?
                            И каква мощност да са диодите ?
                            Пък и с това може да се направи и инсталация за браунов газ и става перфектен резак. А разправят че с него можи и да се заварява . Не се окислявала заварката ?
                            Аз за схемата Грец знам как е свързването но с два, сигурно всеки е свързан на отделните кабели като са спазва поляритета.Мощноста трябва да е поне с мощноста на електрожена+ няколко вата отгоре за да издържи.
                            На мен също ми е интересно как са свързани така че чакам с нетърпение
                            Последно редактирано от banjo; 24-11-07, 17:51.
                            Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                            Дий Снайдер

                            Коментар


                            • #15
                              До: работа с електрожен

                              Грец е фамилия, пише се с една главна буква.
                              Махни от двете рамена на греца по един диод - ето ти просто двуполупериодно изправяне. После нарисувай трансформатора и виж че цялата работа е да сложиш по един диод на жиците от шнура. Единия насам, другият натам. Обратно.
                              Там трябват диоди поне по 1 000 ампера и по 1 000 волта. Иначе ще горят.
                              Обаче заваряването с постоянен ток е друга технология.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X