Обява

Свий
Няма добавени обяви.

работа с електрожен

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: работа с електрожен

    С 2.5 мм електрод можеш да заваряш без особен проблем ламарина 1.5мм. и след това по внимателно 1.2 мм.

    Следва за по тънко 2мм електрод до 0.8 мм. ламарина.

    За успех при заварката първо с прекъсвания "наплюваш " - правиш безразборни капчици върху ламарината. Очукваш шлаката и тогава правиш същинската заварка върху тези капчици метал.

    Когато говорим за заваряване на тънка ламарина винаги се използва техника на прекъсване на заварката. Драскаш като запалиш дъгата гасиш и пак на същото място подаваш. И така всяка секунда.

    Удачно е също така електро нитоването. Пробиваш дупка с дрелката в ламарината. След това с подходящ електрод "удряш" една "мазна" капка в дупката. След това шлайфаш и китваш.

    Успех!

    Коментар


    • #17
      До: работа с електрожен

      благодаря на всички за отговорите
      се ми се струва че няма начин да не стане или поне подобри с по тънките електроди..
      за модифицаци не разбирам от такива неща а и не бих се осмелил да го правя на електрожен за 500€......
      начините за заваряване са много важни
      аз никога не съм заварявал знам че едно време ни караха
      по практика но мен тогава ме вълнуваха други неща..
      изобщо не си спомням нищо за различните видове шевове
      поне най употребявания трябва да науча а не да плуя заварките.
      поздрави

      Коментар


      • #18
        До: работа с електрожен

        Чакай сега. Не знам колко е голям, но за 500 евра едва ли е само трансформатор. Я дай да го видим, сигурно може и разни тайни неща.

        Коментар


        • #19
          До: работа с електрожен

          в понеделник ще го снимам
          определено не е никак голям се едно зарядно за акумолатор гледам.....
          в съшност бащами го ползваше няколко години но определено ламарина
          или по тънки детайли не е заварявал преди да си кйпи този беше взел един по евтин и на следващия ден го върна и си взе най доброто което имаше същеверемено не да тежи 20-30кг.
          на Италианска фирма е маркаат май с Т започваше..
          сега е в мои ръце и ми се иска да се науча.
          поздрави

          Коментар


          • #20
            До: работа с електрожен

            Значи е инвертор и ще ти е мнооого по-лесно да се научиш С трансформаторите беше мъка...

            Коментар


            • #21
              До: работа с електрожен

              А, той ще си има ламаринен режим. Виж му намери описанието.
              Като каза електрожен, аз си представих електрожен) Тогава трябва да умееш това дето го е написал Жечко Русев, ама то лесно само звучи. Пък не е

              Коментар


              • #22
                До: работа с електрожен

                И едно допълнение от мен-Заваръчният ток се определя така: за заваряване в долно положение по 40 Ампера за всеки милиметър от диаметъра на електрода, за вертикал тока се намалява с 10-15 %. за таван с 20-25 %. Вертикалните шевове професионално се изпълняват отдолу нагоре. И обратното става, но не може да се говори за никаква здравина. Само е по-красиво.
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • #23
                  До: работа с електрожен

                  благодаря за съветите за мен са много важни
                  то е ясно че това не е толкова лесно както изглежда ами се иска
                  и да се знаят доста неща преди да поченш да хъбиш електродите.
                  ето няколко снимки на електрожена



                  извинявам се че се забавих
                  но бях малко ангагжран .
                  купих електроди 1.6мм и като намаля започват да се лепят и ако не мога да го отлепя става целия електрод червен абе изгорих няколко като е увеличен пак гори ламарианта и прави дyпки
                  но това мисля че е моя грешка защото не знам как се заварява изобщо..
                  като имам свободно време ше практикувам .
                  приемрно ламарина с дебелина 1мм май най добре е да не се и упитвам
                  просто това е прекалено тънко.
                  ше пробвам и метода с пробиване на дупка и само точка заварка и шлайфане......
                  поздрави

                  Коментар


                  • #24
                    До: работа с електрожен

                    Хубаво електроженче,но защо производителя е направил вторичната верига да работи на 26V не ми е ясно.Най-добри заварки стават между 36-40V ,на 21-26V съм виждал да работи МИГ-МАГ заваръчния апарат но там характеристиката на дъгата е друга.При електрожена дъгата е с голямо пробивно напрежение за да може да йонизира въздуха за да протече електрическата дъга и заради това при повдигнат електрод все още има дъга.При МИГ-МАГ няма нужда от високо пробивно напрежение заради телоподаващото устройство което постоянно компенсира междината между телта и заваряваните материали.При МИГ-МАГ не се допуска да има дъга при голяма междина за да не изгори телта преди да е достигнала до мястото на заварката и да повреди дюзата.
                    При заваряване с електрожен поради този ефект с високата дъга се пробива тънката ламарина защото неможе до спре дъгата преди да се е пробил материала.
                    Надявам се че съм бил полезен с тази информация
                    Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                    Дий Снайдер

                    Коментар


                    • #25
                      До: работа с електрожен

                      когато се опитваш да запълваш дупки, подложи медна или месингова подложка под дупката, по-лесно се запълва, навремето и аз правех лястовичи гнезда , а сега се спрявам доста добре. Като започнеш да заваряваш си "разкарай" елекрода, тръкни го по някакъв детайл да загрее, а когато ти се зачервява елекрода трябва да намалиш ампеража.
                      Bertone freeclimber 1.8 115hp

                      Коментар


                      • #26
                        До: работа с електрожен

                        Не е ли по добре да постави вместо ръчока за електроди една глава с кобалтова игла и да заварява с добавъчен материал като оксижен.Мисля че ще се получи добре
                        Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                        Дий Снайдер

                        Коментар


                        • #27
                          До: работа с електрожен

                          мисля че неговия не става, говориш за тиг (виг) заваряване, трябва му и CO2
                          Bertone freeclimber 1.8 115hp

                          Коментар


                          • #28
                            До: работа с електрожен

                            Колега-вземи си едно телоподаващоВсе пак телоподаващото е отлично за заваряване на тънки метали докато електрожена не е

                            Коментар


                            • #29
                              До: работа с електрожен

                              мерси за инфото колеги обезателно ше иска практика
                              вярно че като е нов електрода е зле много зле
                              ше пробвам винаги на друг детаил и след като загре ще намаля и пробвам
                              на ламарината...
                              относно подложката ако е медна това значи че няма да стане заварка върху нея и ше позволи
                              да не пада заварката а да запълни дупката стига мястото да го позволява ...
                              поздрави

                              Коментар


                              • #30
                                До: работа с електрожен

                                телоподаващото ше е решение на въпроса но аз не си вадя хляаба с това
                                и няма смисъл да давам пари за нещо което ше ползвам рядко...
                                а относно здравина на заварката ако се прави на сериозни детайли
                                не ламарина съм чувал че електрожена прави по здрави заварки...
                                сега малко по малко ще се опитвам да се науча.

                                поздрави

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X