Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колко неуки автомобилисти има.(Истински случки)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Колко неуки автомобилисти има.(Истински случки)

    Една Не истинска случка. По-скоро е виц, който четох наскоро, но много се изкефих:
    Една блондинка ходила с колата в сервиз и след това разправя на приятелката си - друга блондинка.....
    - Знаеш ли мила. Днес ходих на сервиз с колата, но бях доста подготвена с информация - да не ме излъжат нещо. (като ме гледат, че съм руса......)
    И в крайна сметка се оказа, че колата ми се нуждае само от доливане на течност в мигачите!!!!!!!!!! - и минах евтино.
    Mitsubishi Pajero III 3.2 DID: Subaru impreza 4x4

    Коментар


    • #92
      От: Колко неуки автомобилисти има.(Истински случки)

      Първоначално публикуван от Duke_BG Преглед на мнение
      айде и аз да се вкарам в изцепките :
      накладки е лесно да сложите на обратно ама някой успявал ли е да монтира съединител на обратно ?
      случая е следния : духнах гарнитура на опел вектра 1,6 моно с прословутата скоростна кутия F13 .
      Свалих двигателя и в мазата с дебелите книги и със заветните думи "ти или аз", купих ремонтрн комплект и започнах - смяна на всякакви семеринги главата занесена на шлайф, пасване на клапани и смана на гумички.... абе всичко сменено и запова борбата по монтажа обратно - след 4 часа борба да крараме двигателя в скоростната кутия аз издивявам свалям диска, нахлузвам го на шлиците нахлупвам двигателя за три минути, лягам одолу и стягам маховика.
      Пропусна винт 7X1мм за издърпване на първичния валМа то и скобите не са нужни.При натиснат съединител може да се подмуши медна тел , между ламелите и корпуса на притискателния.И последно - никога не съм успявал да пипна болтовете на маховика при поставен феродов диск!
      Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

      Коментар


      • #93
        От: Колко неуки автомобилисти има.(Истински случки)

        Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
        .И последно - никога не съм успявал да пипна болтовете на маховика при поставен феродов диск!
        Ти не си успявал,ама някой са успявали!

        Протича ми помпата на съединителя. Оказва се лагер-помпа. Кутията долу,и някой дявол ме накара да сваля притискателния диск. Така и така е разковано всичко,да видя на какво дередже е феродовия. А имаше едно леко притрисане при потегляне,та да го проверя.След демонтажа,се оказа че някой е сменявал съединител съвсем скоро,ама е обърнал феродовия(колата я бях купил преди няколко месеца)! Пружините бяха почти отрязани от болтовете на маховика.Само мога да си представя какъв звук е издавало това джелезо,докато си е направило място! Още си го пазя тоя диск.
        088пет722пет99
        http://www.hydropompi.com/

        Коментар


        • #94
          От: Колко неуки автомобилисти има.(Истински случки)

          Първоначално публикуван от Duke_BG Преглед на мнение
          айде и аз да се вкарам в изцепките :
          накладки е лесно да сложите на обратно ама някой успявал ли е да монтира съединител на обратно ?
          случая е следния : духнах гарнитура на опел вектра 1,6 моно с прословутата скоростна кутия F13 .
          Свалих двигателя и в мазата с дебелите книги и със заветните думи "ти или аз", купих ремонтрн комплект и започнах - смяна на всякакви семеринги главата занесена на шлайф, пасване на клапани и смана на гумички.... абе всичко сменено и запова борбата по монтажа обратно - след 4 часа борба да крараме двигателя в скоростната кутия аз издивявам свалям диска, нахлузвам го на шлиците нахлупвам двигателя за три минути, лягам одолу и стягам маховика.

          да ама не - оказа се че съм успял да го монтирам наобратно
          следва взиамане на комплект скоби , сваляна на страничния капак на скоростната кутия, изтегляне на остта сваляне на диска и притискателя и връщането им обратно в правилни ред ( на тоя модел при наличието на няколко спец. инструмента и опит можеш да смениш съдинителя за 20 мин без да отцепваш кутията от двигателя )
          Дясната полуоска пречи да се монтира мотора по бързата процедура.
          Калин Владов,09РСПБЗН

          Коментар


          • #95
            От: Колко неуки автомобилисти има.(Истински случки)

            Онзи ден за пръв път чух за електрическа турбина.Става дума за BMW 330D E90,2007година,а въросната турбина била като механичните турбини на американските масъл кари,но не е задвижвана от ремък а с електромотор.Човекът скоро купил колата и получил тази информация от автотърговеца,когато ми се похвали за електрическата турбина и начина й на действие щях да падна.После огледах колата и се оказа най-обикновенно турбо с променлива геометрия без никакви електромотори.
            Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

            Коментар


            • #96
              От: Колко неуки автомобилисти има.(Истински случки)

              Първоначално публикуван от nissan_1978 Преглед на мнение
              Онзи ден за пръв път чух за електрическа турбина.Става дума за BMW 330D E90,2007година,а въросната турбина била като механичните турбини на американските масъл кари,но не е задвижвана от ремък а с електромотор...
              Поне двама съученици имам, които преди години бяха сложили на Жигула и Москвич такава турбина. От някакви прахусмукачки за почистване на кола на 12В. Разбира се ефекта беше нулев, но важното е за се праи тунинг
              Nissan Terrano 2,7 TDI

              Коментар


              • #97
                От: Колко неуки автомобилисти има.(Истински случки)

                Зимата когато тръгнах да купувам зимни гуми за БМВ-то за близо 700 лв. все пак се посъветвах с жена ми за бъдещия харч и тя ми вика:
                Да ги махнеш тия боклуци БМВтата виж колко са им скъпи гумите.И аз със смях и обясних че тези гуми не са произведени само за бмв този размер става и за ауди ,бенц,фолксваген и т.н.Много ги мрази тия бмвта мойта за 18 години заедно не можах да я науча коя е марката тя си харесва бенцовете.Въпреки че имах 6 бмвта и сега имам не можах да я науча да ги харесва.
                Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

                Коментар


                • #98
                  От: Колко неуки автомобилисти има.(Истински случки)

                  Първоначално публикуван от nissan_1978 Преглед на мнение
                  Зимата когато тръгнах да купувам зимни гуми за БМВ-то за близо 700 лв. все пак се посъветвах с жена ми за бъдещия харч и тя ми вика:
                  Да ги махнеш тия боклуци БМВтата виж колко са им скъпи гумите.И аз със смях и обясних че тези гуми не са произведени само за бмв този размер става и за ауди ,бенц,фолксваген и т.н.Много ги мрази тия бмвта мойта за 18 години заедно не можах да я науча коя е марката тя си харесва бенцовете.Въпреки че имах 6 бмвта и сега имам не можах да я науча да ги харесва.
                  Ми, разкарай я!

                  Коментар


                  • #99
                    От: Колко неуки автомобилисти има.(Истински случки)

                    Един приятел на сина ми си взе mercedes c180 w202 и се хвали че много вървял след като му направих тестдрайв установих че е издухан и му казвам :
                    -Приятел тая кола няма компресия.А той ме пита как да я вдигне и аз със сериозен глас му обяснявам да отиде в близкия автомагазин и да си купи компресия продават я в пликчета и 100 гр е 5 лв.и като я купи да я сипе в мотора през капачката за масло.Пича отишъл в магазина да купува компресия в пликчета.Какъв цирк е станал в магазинатой си знае ама първо човека помислил че се майтапи ама младежа му обяснил за пликчето и къде се сипва.
                    Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

                    Коментар


                    • От: Колко неуки автомобилисти има.(Истински случки)

                      Махни майтапа ама на там отиват нещата аз си намрих по-млада любовница фенка на бумерите
                      Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

                      Коментар


                      • От: Колко неуки автомобилисти има.(Истински случки)

                        Возим се с моят авер с джипа му чероки 2.1,когато усетихме, че е затегнал спирачен апарат на предна дясна гума.С пушещи накладки едвам успяхме да закараме джипа до тях (добре, че бяхме по наблизо). Когато вкара колата в двора видях, че диска отдясно е буквално червен, накладките пушеха яко и вунееше на феродо. В това време моят приятел ме избута настрани и взе да мокри по джантата с ледено студена вода с маркуча.Точно му обяснява, че така ще повреди диска,бях спокоен докато той не знаеше какво прави и пръскаше по джантата, но като взе да мокри диска и се чу едно ПУК и той веднага разтревожен пита какво е станало, аз му казах че е спукало диск (точно това и стана), после се оказа, че той не е наясно кое е диска, но все пак го смени (аз го смених всъщност) и смени само повредения диск, пренебрегвайки моя съвет да смени и двата, а левия диск е много зле. След това джипа продължи да затяга ту ляво, ту дясно колело защото проблемът му не е решен, дори не е установен.
                        Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

                        Коментар


                        • От: Колко неуки автомобилисти има.(Истински случки)

                          Преди няколко месеца този мой приятел преди да купи черокито имаше Нисан Алмера 2.0 атмосферен дизел (Мотор чук). Един ден той звъни на мен и на един друг приятел да му помогнем, че нисана не пали. Когато отидохме на място търсихме проблема, когато се сетихме, че човека е сипал вместо нафта отработено масло, но не го беше омешал с нафта. Решихме да свалим горивния филтър да видим как е, излезе че всичко е пълно с гъсто масло, въпросният тип (мургав) не казваше преди това че е спал масло вместо дизел, което ни загуби време докато установим проблема. Изолирахме филтъра с тръбичка и колата запали,но работеше много зле, но ни се струваше че няма и мощност, след това другият мой приятел отвори да види въздушният филтър (не съм виждал толкова, прах, царевичак, сено, люцерна и тн. във филтър на кола, беше като в бункер на комбайн).Моят приятел се ядоса и извика абе ей мангал ти знаеш ли че това нещо се сменя чат пат. Тогава той каза защо да го сменям като не е скъсан, ще го тупнем да не е прашен.Тогава другия откачи и го тупна с филтъра в главата с думите тъп циганинее.
                          Тогава собственика на нисана пита откъде да вземем филтър втора употреба, тогава другият ми приятел отчаян седна отстрани запали цигара и каза не мога повече! Аз му предложих да му дам стария ми възд филтър от Бмв 318тдс,но понеже е по дълъг и широк ще трябва да го подреже, но той не можа и сглоби колата без филтър, кара я така и даже я продаде без филтър.
                          Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

                          Коментар


                          • От: Колко неуки автомобилисти има.(Истински случки)

                            Преди години работих малко като таксиметров шофьор, колегата от дневната смяна (с книжка на повече от 30 години) се беше обаждал на шефа да го пита къде е задната скорост, щото плочката на лоста я няма...
                            Тоз същия ми се обажда и на мен, да пита откъде се пуска задната чистачка, пък то "Толедото" нямаше задна чистачка!
                            Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

                            0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

                            Коментар


                            • От: Колко неуки автомобилисти има.(Истински случки)

                              Първоначално публикуван от Тодоров009 (Войводата) Преглед на мнение
                              Преди години работих малко като таксиметров шофьор, колегата от дневната смяна...
                              Това ме подсети и за случка от моя кратък опит в тая професия.
                              Карахме две чисто нови Шкоди Фабия SDI, под аренда при един чорбаджия. Моя ортак, нещо беше на почивка, а едната кола за оправяне на щети, та ми сложиха някакъв чичка който си нямаше и хабер нито от работата, нито от коли.
                              Идва един ден да го сменям, не бил заредил резервоара до горе, че му трябвали пари(пълнехме до горе за смяната). И ми обяснява, да гледаме бордкомпютъра, колко километра показва до следващо зареждане, и на другия ден като му оставям колата, просто да си сипя толкова нафта, че да показва същите километри с оставащото гориво...
                              Знаех че е пълна глупост, но хем не ми се обясняваше защо не става тоя метод, хем реших да го избъзикам.
                              Взимам аз Шкодата, гледам компа, среден разход към 7/100(явно го е занулил като е зареждал и на късо по светофарите...), оставащи километри до следващо зареждане около 580км (по спомен, нещо под 600 беше).
                              Тръгнах да карам, средния разход започна да пада, километрите до зареждане да растат... На другия ден за смяната компа отчиташе среден разход малко над 5/100, а километрите до зареждане бяха с двайсетина повече от уговореното предишния ден... Това, без въобще да зареждам гориво
                              А човека се притесни, че съм сипал повече от колкото трябва ...
                              Два дена го чаках да се усети, и като видях че няма шанс, му обясних всичко и си оправихме сметките.
                              Било е преди около 15 години, нафтата беше 2,60 до към 2,70лв/л., и като не сипвах заради неговата глупост, ми оставаха по още 30-40лв на ден, но... пуста съвест... То именно и заради съвестта, реших че не ставам за таксиджия... разбрах го навреме.
                              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                              Коментар


                              • От: Колко неуки автомобилисти има.(Истински случки)

                                Ма ти нали не си мислиш , че собствениците са по-наясно с трипа и затова са нарекли смените да са с пълен резервоар
                                Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X