Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Витара - смяна гумички на клапани

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Витара - смяна гумички на клапани

    С колко кг стягате болтовете на главата? Тук пише 65-70нм - http://www.justanswer.com/car/4objg-...stributer.html за G16A, но за G16B би трябвало да е същото. Аз ги стегнах със 75нм, но болтовете са корави и ще издържат без проблем 9, че и 10кг преди да почнат да се разтягат. Утре ще ги проверя и се чудя дали да ги направя на 8кг.

    Коментар


    • #17
      От: Витара - смяна гумички на клапани

      Болтовете се стягат така, че да са в началото на еластичната деформация. Иначе казано, тъкмо колкото да започнат да се 'разтягат'.
      Стягай, както е написано в сървис-мануала и не си прави експерименти, щото после се започва едно 'деба и витарите, много са им слаби главите' и така нататък.
      Ако прекалиш - първо излизаш от еластичната деформация и влизаш в пластичната, тоест, шансовете да се охлаби нещо нарастват значително, второ долу резбата е на алуминий, а той не е чак толкова здрав, има и трето и четвърто, ма ме мързи да пиша толкова, та най-общо казано - НЕ пренатягай.
      О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

      Коментар


      • #18
        От: Витара - смяна гумички на клапани

        На тази страница пише 70-75нм - http://www.suzimotive.com.au/technical.htm. Динамометричния ми ключ може да не е точен, така че за по-сигурно ги направих 80нм. То се усеща ако тръгнат да се разтягат. Утре ще регулирам клапани и може да ми остане време да я досглобя и запаля.

        Вярно ли е, че центровката се прави като коляновият вал и разпределителният вал се дават на белези и палеца на делкото трябва да сочи към 4-ти цилиндър, а не към първи? И после фина настройка със стробоскоп.

        Коментар


        • #19
          От: Витара - смяна гумички на клапани

          Запалих я вече. К.В. и Р.В. се дават на белег, а палеца на делкото трябва да сочи към 4-ти цилиндър на дистрибуторната капачка. Запали веднага и съм сигурен, че маслото вече няма да го бара или поне ще го гори много по-малко от преди.

          Коментар


          • #20
            От: Витара - смяна гумички на клапани

            Първоначално публикуван от Alexxxx Преглед на мнение
            На тази страница пише70-75нм

            ............................................


            за по-сигурно ги направих 80нм.
            А защо не ги направи 90? А за още по-сигурно-100? А ако ги направиш 200-ще те вземат в Сузуки за главен конструктор.

            Сигурно и на "щилката" слагаш по някой грам масло в бензина отгоре, и гумите ги помпиш с няколко десети от бара над означеното, зареждаш бензин с ОЧ с няколко единици повече "щото е по-силен"...
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • #21
              От: Витара - смяна гумички на клапани

              Първоначално публикуван от Alexxxx Преглед на мнение
              Запалих я вече. К.В. и Р.В. се дават на белег, а палеца на делкото трябва да сочи към 4-ти цилиндър на дистрибуторната капачка. Запали веднага и съм сигурен, че маслото вече няма да го бара или поне ще го гори много по-малко от преди.
              За да си сигурен за маслото, не е зле да си сигурен и в самото масло. казвал съм го поне 20 пъти тук и пак ще го повторя - на моята и направих основен ремонт без нужда и още един щях да направя, докато се усетя, че просто на масларницата ми сипват някакво диво менте. След което просто смених маслото с каквото имаше под ръка и от литър на 1000км, разхода на масло спадна на 200 грама от смяна до смяна...

              казвам го да имаш едно наум, че доста народ си чупят главите по тоя повод.
              О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

              Коментар


              • #22
                От: Витара - смяна гумички на клапани

                За мен проблема е решен. Вече не изпушва при палене и ауспуха не става черен (след ремонта го изчистих). Нивото на маслото не е мръднало, но съм минал само към 300км за сега.

                Коментар


                • #23
                  От: Витара - смяна гумички на клапани

                  И можеше да минеш само със два часа работа
                  Калин Владов,09РСПБЗН

                  Коментар


                  • #24
                    От: Витара - смяна гумички на клапани

                    Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
                    И можеше да минеш само със два часа работа
                    Можеше. Обаче като се опре до там и аз предпочитам да сваля главата.
                    О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X