Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Изчезнал багаж на летището в Амстердам ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Изчезнал багаж на летището в Амстердам ?

    Съпругата ми пътува на 31 март за Амстердам със самолет на Bulgaria Air от Аерогара София.
    Там от 01 до 02 април се проведе Международен фолклорен фестивал с участието на самодейни
    колективи от 25 страни в света.
    Жалкото е, че на половината от участниците в ансамбъла куфарите не пристигнаха с тях в Холандия.
    Получиха се големи притеснения в ансамбъла им, защото вътре в багажа им се намираше личния сценичен инвентар
    на всяка една от участничките в това събитие. В краен случай след намесата на посолството ни багажа
    бе върнат /незнайно откъде/ на собствениците им.
    Установи се със сигурност че неприятния инцидент е станал по вина на българските летищни власти !
    Интересувам се тези лица /на които бе изчезнал багажа / имат ли право на компенсации и обезщетения
    в този неприятен случай !?

    http://www9.zippyshare.com/v/Hyr6MQcd/file.html

  • #2
    От: Изчезнал багаж на летището в Амстердам ?

    Е за такива неща се прави застраховка при пътуване. При забавен багаж превозвача компенсира дребни неща от сорта на четка за зъби, но няма изискване какво точно да ти компенсират. След като е върнат в рамките на 21 дни, не се води "загубен". Четеш какво пише в условията за услуга на превозвача и им пишеш писмо ако намериш нещо. Или иди на гише се разправяй, питай какви са им условията на превоз и какво пише там по отношение компенсация за забавен багаж.

    Коментар


    • #3
      От: Изчезнал багаж на летището в Амстердам ?

      Или пробвай, примерно с Аероиск. Контакти в нета.

      Коментар


      • #4
        От: Изчезнал багаж на летището в Амстердам ?

        Имате срокове.. Ето сайта на ЕС с общовалидни правила... А конкретното обезщетение - колкото сте по-настоятелни, толкова по-високо е :
        http://europa.eu/youreurope/citizens...m#apr-problems

        Загубен, закъснял или повреден багажРегистриран багаж
        Ако вашият регистриран багаж бъде загубен или повреден или закъснее, авиокомпанията носи отговорност и вие имате право на компенсация, която може да достигне 1220 евро. Ако обаче щетата е в резултат от присъщ дефект на вашия багаж, нямате право на компенсация.


        Ръчен багаж
        Ако ръчният ви багаж бъде повреден, авиокомпанията носи отговорност, ако вината за повредата е нейна.


        Застраховки за пътуване
        Ако пътувате със скъпи вещи, можете да поискате по-висок таван за компенсация (над 1220 евро), като заплатите определена такса. За целта трябва да направите предварителна декларация пред авиокомпанията най-късно при регистрацията. За да бъде сигурно, че разполагате с достатъчно застрахователно покритие, е препоръчително да си направите частна застраховка за пътуване.


        Как да се оплачете?
        Ако искате да подадете жалба за загубен или повреден багаж, това трябва да стане писмено в рамките на 7 дни, или в рамките на 21 дни от получаването на багажа ви, ако е бил забавен. Няма стандартен формуляр за целия ЕС.
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • #5
          От: Изчезнал багаж на летището в Амстердам ?

          Това за директен полет ли става въпрос...... Ако е така гони ги до дупка по всички правила . Нямам думи за нашият аеропорт.....!
          не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

          Коментар


          • #6
            От: Изчезнал багаж на летището в Амстердам ?


            centaurНовак
            Re: Инцидент с изчезнал багаж на наш фолклорен ансамбъл на летището в Амстердам !




            Благодаря ви,
            за навременната и компетентна информация която ми дадохте !
            След като я споделих по телефона със засегнатите лица от състава на
            фолклорната ни група посетила Амстердам, които вече са подали жалби в
            Застрахователно дружество Армеец обслужващо Терминал 2 на Аерогара София,
            те вече се чувствуват по-сигурни че ще бъдат овъзмездени от застрахователя :



            Коментар


            • #7
              От: Изчезнал багаж на летището в Амстердам ?

              Само едно допълнение - не се учудвайте, ако получите отказ...
              Преди време при изтърван полет Управителят на същия застраховател ми върна писмен отговор, че нищо няма да ми платят.
              Написах му добре мотивиран отговор да се вземат в ръце, защото няма да има трето мое любезно напомняне - третото напомняне ще бъде директно чрез съда.
              След това писмо веднага бе заплатена сумата. На въпроса ми 'що ги правите тези работи' неофициално отговориха, че такова било разпореждането - първият отговор да е отказ - може пък някой да се откаже да продължи нататък
              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X