Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Центровка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Центровка

    Някой знае ли колко е оптималния градус преди ГМТ за подаване на искрата?Колата се кара на газ,бензина е голяма рядкост.
    Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

  • #2
    От: Центровка

    Начален ъгъл:5-7 гр.На газ 10гр.,т.е. на първия белег на капака.Ама,ако си с допотопното запалване с чукче и наковалня,най-добре ги махни и премини към делко с датчик на Хол,комутатор и Самарска бобина.

    Изпратено от моят Lenovo P1a42 с помощта на Tapatalk

    Коментар


    • #3
      От: Центровка

      С датчик на Хол съм.Имам неясен спомен,че на времето я правих на 5 градуса(защо толкова и аз незнам) ама нещо и се губят силичките по баирите.
      А 11-12 градуса,как биха и се отразили?
      И още нещо се сетих.Делкото ми е в почти крайно дясно положение.Какво съм объркал за да се получи това?
      Последно редактирано от kameno karp; 07-04-17, 18:47.
      Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

      Коментар


      • #4
        От: Центровка

        На газ търпи доста повече аванс,но ако прекалиш почва да грее и е невъзможно да караш на бензин.При мен оптимално вървеше на около 30гр,за бензин се налагаше да връщам аванса.За делкото,повдигни и измести палеца във необходимото положение,случва се при зацепване да е нанякъде си за нормален аванс.
        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

        Коментар


        • #5
          От: Центровка

          търпи, търпи, колко да търпи? Беше то когато пропан-бутанът беше високооктаново гориво. На моята Нива на бензин почваше да звънти около 10 градуса след като се е раззвъняло на газ.

          Коментар


          • #6
            От: Центровка

            Егати и техническия форум! Навремето така кварталният майстор слагаше жички в жигльора на карбутатура с идеята да се намали разхода. Ма я го уцели я не.
            Бах мааму никой не чете литература дееба.
            Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

            тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

            Коментар


            • #7
              От: Центровка

              Ами ти като си чел,да беше споделил.
              Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

              Коментар


              • #8
                От: Центровка

                5-7 градуса предварение на бензин.
                За газ чакам да чуя, щото и мен ме интересува.
                сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                Коментар


                • #9
                  От: Центровка

                  То за бензина е ясно,пише го в литературата,газта е интересна.
                  Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Центровка

                    Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
                    Ами ти като си чел,да беше споделил.
                    Пробвай "проба-грешка" тогава! Ако ти кажа 8/9 градуса добре ли е?
                    Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                    тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Центровка

                      Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
                      Егати и техническия форум! Навремето така кварталният майстор слагаше жички в жигльора на карбутатура с идеята да се намали разхода. Ма я го уцели я не.
                      Бах мааму никой не чете литература дееба.
                      Ай са жички ...аз имах специална игла / руска / която можеше да се регулира от вън / през тапа на карбуратора / ...купена от наш магазин .
                      На нас клиренс ни трябва , не скорост

                      Коментар


                      • #12
                        От: Центровка

                        Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
                        Ай са жички ...аз имах специална игла / руска / която можеше да се регулира от вън / през тапа на карбуратора / ...купена от наш магазин .
                        Ти жичките на Стоян ги мани.Толкова е учил.Кажи ти с тази руска игла , как ги регулираш на газ горивовъздушните смеси.Особено през тапата на карба.Темата за настройки на пропан-бутанова смес.
                        Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Центровка

                          Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
                          То за бензина е ясно,пише го в литературата,газта е интересна.
                          И за бензина не е чак еднозначно. Това което пише в литературата е много консервативна настройка която не само за газ, но и за що-годе съвременен бензин не е актуална.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Центровка

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            И за бензина не е чак еднозначно. Това което пише в литературата е много консервативна настройка която не само за газ, но и за що-годе съвременен бензин не е актуална.
                            Така е, то и бензините са различни.
                            Но колко все пак би било добре за газ? Споменатите от "Петроф" 30 градука ми си виждат много. Толкова дава центробежния регулатор при обороти.
                            Мисля, че трябва да бъде в диапазона 10-15 градуса максимум преди ГМТ, но който знае да каже.
                            сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                            dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                            Коментар


                            • #15
                              От: Центровка

                              Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                              Ти жичките на Стоян ги мани.Толкова е учил.Кажи ти с тази руска игла , как ги регулираш на газ горивовъздушните смеси.Особено през тапата на карба.Темата за настройки на пропан-бутанова смес.
                              Това беше преди 30 години , кога немаше газ ...за колите
                              На нас клиренс ни трябва , не скорост

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X