Обява

Свий
Няма добавени обяви.

АТВ на 13 годишна , безопасност

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: АТВ на 13 годишна , безопасност

    Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
    Е, колко да е умно ?!



    ... а и какво ше стане ако/като се срещнат на някое кръстовище с някой който кара на няколко ракии по твойта логика, щото е "на село" ?!
    Е ще стане нещо такова:
    Поведението на пострадалия Т. несъмнено е неправомерно и е съпричинило в значителна степен вредоносния резултат. То обаче е предхождано от действия на всеки от двамата подсъдими, без които този резултат не би се случил, а именно: предоставянето на мототриколката от страна на подсъдимия Г. на 14-годишния тогава и очевидно неправоспособен като водач на МПС подсъдим Г., в нарушение на разпоредбата на чл. 102 от ЗДП и управляването й от подсъдимия Г. в нарушение на изискването по чл. 132, т. 2 от ЗДП и забраната по чл. 134, ал. 1 от ЗДП - да се убеди, че са налице условия за безопасното превозване на пътниците и да не превозва пътници в товарния кош на мототриколката. Действията на двамата подсъдими, в тази последователност, са поставили началото на причинно-следствения процес, завършил със скачането в движение на пострадалия Т., причиняването на тежката травма и настъпването на смъртта му
    е осъдил подсъдимият Г. за това, че на същата дата и същото място, е нарушил правилата за движение - чл. 102 от ЗДП, като е предоставил мототриколка „Ш.” на неправоспособния като водач на МПС подсъдим Г. и по непредпазливост е причинил смъртта на А. Д. Т., настъпила на 19.07.2012 година, поради което и на основание чл. 343, ал. 1, б. „в” е осъден на...
    Направо очите ми не вярват какво прочетоха в тази тема. За всичко в тоя живот си има време и място. Ако искате децата ви да станат състезатели и да карат от рано - запишете ги в спортен клуб! Но не излагайте живота им на опасност. Половината тука сте за прокурор.

    Коментар


    • #17
      От: АТВ на 13 годишна , безопасност

      Първоначално публикуван от Борислав Ангелов (fnqkhhhzzz) Преглед на мнение
      ..................... Половината тука сте за прокурор.
      А то пък при тях едно спазване на законите тече.

      Смятам, че не е проблем, но под опеката на баща си / не не друг/. И там където е безопасно и за околните.
      За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

      Коментар


      • #18
        От: АТВ на 13 годишна , безопасност

        Колкото по-рано - толкова по-добре. Започналите да карат каквото и да е на стари години, много рядко се научават да го правят добре.
        Просто трябва да кара под реален контрол и на подходящи терени, поне в началото, докато се научи, че машината е подвластна на Физиката а не на емоциите и видяното по холивудските простотии.
        Финландците обучават децата си да карат от най-ранна възраст, при екстремни условия и неслучайно са едни от най-добрите рали пилоти.
        Големият ми син е научен отрано да кара кола и резултатът е, че се возя при него съвършено спокойно и не го мисля. Малкият (5г) почти успешно кара скутерче по поляната.
        Винаги някой форумен запек морализатор ще ти каже, че си безотговорен и нам'си къф, но просто си го премести в другия крачол и избери на детето адекватна за възрастта машина, подходящ терен и контрол. Естествено извън населено място и пътна мрежа. Също така и подходяща екипировка. По- добре АТВ, отколкото смартфони, покемони и наркотици.
        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

        Коментар


        • #19
          От: АТВ на 13 годишна , безопасност

          Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
          ... и избери на детето адекватна за възрастта машина, подходящ терен и контрол. Естествено извън населено място и пътна мрежа. Също така и подходяща екипировка.
          ...
          Така де, ама виж колегата кво е написал:

          Първоначално публикуван от Jivko Преглед на мнение
          ... ще и купя екипировка разбира се но със сигурност ще се случи да отскочи я до градината я до магазина без нея.
          ...
          МПС-то каквото и да е ще се кара из селото и по черно почти винаги заедно с мен или баща ми , но няма как да е винаги особено след година или две.
          ...
          За това иде реч.
          ...

          Колко от вас могат да посочат някой на 13, който има мерак да раздава газ и едновременно с това е разумен ?!

          Преди три дни в Пирогов пред мен размотаваха на носилка един пич на 20 от Кубратово, който се беше опитал да изпреварва колите по главната в Курило, но точно тохава една решила да направи ляв завой.
          Беше с кросов екип, та си поговорихме, и го попитах що е тръгнал с маратонки към гората ?!
          Ако си беше сложил ръкавиците и ботушите, които каза, че има, нямаше поне месец да му е гипсирано ходилото и подбедрицата, и ръцете му да са охлузени и разкъсани до мръвка.
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • #20
            От: АТВ на 13 годишна , безопасност

            Живко , тук някои хора са прави , че белите стават на неподходящо място.И ги правят индивиди непознаващи техниката.В тоя ред на мисли вземай на девойката АТВ.Скутера няма къде да го кара по поляните.И аз съм на мнение , че колкото по-рано се учи човек , толкова по-лесно и добре усвоява.Поговорката , че от стар циганин ковач не става не от вчера.Някои от колегите бързаха да те обвинят в безотговорност , без да се познавате личноТи си знаеш добре за какво става дума. И колеги , момичето няма да бъде поредната кифла , участник в движението , когато получи своето СУМПС.
            Оръжията ги оставете за другата тема , моля.
            Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

            Коментар


            • #21
              От: АТВ на 13 годишна , безопасност

              "Always look on the bright side of life":
              "The purpose of Darwin Awards is to applaud victims for removing their genes from the gene pool. This act can have varying degrees of merit, depending upon whether the victim has procreated, and if so, how frequently. Removing ones genes from the pool clearly has less merit if the genes have already been passed on to several offspring, unless you can rely on the offspring to also find creative ways of eliminating their genes before they reproduce."

              Коментар


              • #22
                От: АТВ на 13 годишна , безопасност

                Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                Така де, ама виж колегата кво е написал: ...
                Написал съм своето виждане по въпроса как и къде може да кара. До магазина, из селото и по пътя не бих позволил.
                Иначе дебили, като този в Пирогов има навсякъде и с всякакви возила.
                Близо 40 г карам мотор безаварийно, а ме рестартира съвсем тривиален инсулт. Надявам се скоро да съм отново двуколесен.
                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                Коментар


                • #23
                  От: АТВ на 13 годишна , безопасност

                  Нещо пак обърнахте смислената тема на пререкание.

                  Грижата за децата представлява вземане на решения и поемане на рискове, ВКЛЮЧИТЕЛНО обосновано жертване на възможности за сметка на нещо друго.

                  Няма лошо децата да карат мАтори, особено ако таткото има представа от тая работа. Лошо е таткото да подходи нехайно към което и да било занимание на децата си. Особено ако не знае че го правят. А че някой може да се пребие и да умре - ми може. Можеш да се утрепеш и с решаване на задачи по математика у дома.

                  Ако ви е интересно - ще ви разпиша в друга тема малко от теория на сигурността. Тук само ще ви напиша едно следствие от нея: не натрапвайте на децата и и на родителите си вашата си представа за сигурност. Те не случайно имат своя, не случайно вие сте били като тях и не случайно ще станете един ден като родителите си. Поне в това отношение.

                  И което е най-важното: не натрапвайте своята представа за сигурност на други хора. Има също толкова добра причина да сме различни.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X