Обява

Свий
Няма добавени обяви.

На коя марка гуми да заложа?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • На коя марка гуми да заложа?

    При джиповите гуми, в бюджетния клас до 155 лева, има няколко предложения. Става дума за размер 235/75/15. Джипа няма да се ползва през зимата. Кои гуми да предпочета?

    Ето предложенията:

    NEXEN - 129 лв.

    Още един вид NEXEN - 153 лв.

    BARUM - 151 лв.

    GENERAL - 155 лв.

    GOOD YEAR-155 лв.

    KUMHO - 153 лв.

    DUNLOP - 154 лв.
    Lancia Delta HF Integrale Evolucione

  • #2
    От: На коя марка гуми да заложа?

    За да има шанс за полезен съвет, дай бюджет (може би до 160 лв е твоят) и преимуществено изолзване (без зима ОК, но офф/он...)! Иначе аз залагам на Goodyear...
    В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

    Коментар


    • #3
      От: На коя марка гуми да заложа?

      Dunlop maxx
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • #4
        От: На коя марка гуми да заложа?

        Към гумите няма никакви специални изисквания. Просто, за тази цена, кои са за предпочитане?
        Lancia Delta HF Integrale Evolucione

        Коментар


        • #5
          От: На коя марка гуми да заложа?

          Модели дай бре човек,от модел до модел разлика голяма,А класа на Мерцедес и Майбах,е те толкова е разликата в някои марки по модели.

          Макс го тормозя тук на тежка кола и държат,няма да го намериш модела МАХХ за тия пари обаче,пък да търся в кой магазин кой модел отговаря на тия пари ще ми отнеме един следобед.

          Дай модел поне,да се хванем за нещо.
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • #6
            От: На коя марка гуми да заложа?

            Излишно е да пиша моделите. От посочените производители има и двойно по-скъпи гуми. Въпросът е, при евтините, чии гуми няма да се счупят бързо. Два пъти съм взимал Дънлоп и двата пъти балони по страниците и то като доста нови.
            Lancia Delta HF Integrale Evolucione

            Коментар


            • #7
              От: На коя марка гуми да заложа?

              Вадя им конците и със 160 на магистралата спи,конците им излизат бьрзичко обаче,модела го написах,а за това какво ти гледаш идея нямам и няма как да дам акъл.

              Кьсмет
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • #8
                От: На коя марка гуми да заложа?

                Колега,пропуснал си още една бюджетна марка - Gripmax , две теми под твоята ще намериш мнения и снимки,по спомен вървят по около 130 лв.

                Коментар


                • #9
                  От: На коя марка гуми да заложа?

                  Фронтерата дойде с две нови Nexen от Италия, не бях карал такива, но съм впечатлен от издържливоста - износват се много бавно. Купих 2 нови Бриджстоун да ги комплектовам и те вече са на нула, а Nexena има още 5мм грайфер. Някакъв M+S модел са всесезонни, гледам вече ги предлагат и тук.
                  Honda XL600LM, 1987
                  Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                  Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                  Коментар


                  • #10
                    От: На коя марка гуми да заложа?

                    Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
                    Излишно е да пиша моделите. От посочените производители има и двойно по-скъпи гуми. Въпросът е, при евтините, чии гуми няма да се счупят бързо. Два пъти съм взимал Дънлоп и двата пъти балони по страниците и то като доста нови.
                    Божич,последното
                    от което бих пробвал да икономисам са гумите.
                    За да няма балони - търси такива с усилен кордаж на бордовете. И с възможно най-висок тегловен индекс.
                    Поне кажи каква е колата и къде основно ще се експлоатира.
                    Поздрави!

                    Коментар


                    • #11
                      От: На коя марка гуми да заложа?

                      Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
                      Фронтерата дойде с две нови Nexen от Италия, не бях карал такива, но съм впечатлен от издържливоста - износват се много бавно. Купих 2 нови Бриджстоун да ги комплектовам и те вече са на нула, а Nexena има още 5мм грайфер. Някакъв M+S модел са всесезонни, гледам вече ги предлагат и тук.
                      То добре са издържливи, ама как държат зимата и на мокро ?

                      ... нищо, че Божич търси само за лятото.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • #12
                        От: На коя марка гуми да заложа?

                        Индекса на каучука какъв е трябва да се спомене,едно е 200 и съвсем друго 500,едната минава по 6000,а другата вади и 20,сьс зор ма ги вади та това Не се износва нищо не значи,евтини има и меки и твърди.

                        Тьрси я с товароносимост 750 килца и твърдост 500 примерно и после марки или модели или вземи на далавера един мек каучук и сменяй на смяна на масло задни гуми след спокойно карне / уж де /.
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • #13
                          От: На коя марка гуми да заложа?

                          Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                          Индекса на каучука какъв е трябва да се спомене,едно е 200 и съвсем друго 500,едната минава по 6000,а другата вади и 20,сьс зор ма ги вади та това Не се износва нищо не значи,евтини има и меки и твърди.

                          Тьрси я с товароносимост 750 килца и твърдост 500 примерно и после марки или модели или вземи на далавера един мек каучук и сменяй на смяна на масло задни гуми след спокойно карне / уж де /.
                          Я кажи къде я пише твърдостта на гумата ?
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • #14
                            От: На коя марка гуми да заложа?

                            UTQG е тоя и декс търси от външната страна на гумата,индекс 140 е мноооого мека гума,спортни автомобили един вид,гума 220 е лятна бума,350 е нормална евтинки,а 500 си е все сезонна от добрите и това най-просто казано.

                            Гума с индекс 100 държи 5 пъти по-малко километри на грайфера от гума с индекс 500,не е задължително да е дървена последната или да не държи на мокро или сняг,стоте обаче на сняг ги забрави.

                            Моята кола/и - индекс скорост поне 250 километра в час,индекс натоварване 750 килограма,е като я грама на спирачки в дупката да не сменям гуми,колата тежка и индекс на грайфера поне 500,че 220 на далавера Дънлоп Макс се сменят на смяна на масло задни или около 10 000 километра,Мишелин Пилот спорт или Континентален DWS държат по 20-25 000 ако ги кара жената,едната е лятна гума,другата е всесезонна Ако да пише спорт.

                            Задрьж за пример..........баси,аз и гуми в тоя форум, шь умръ
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • #15
                              От: На коя марка гуми да заложа?

                              https://www.tirerack.com/tires/TireS...earDiameter=17


                              3 гуми Мишелин моя размер - първата зимна и там индекс грайфер няма,има висок индекс натоварване 103,но е бавна гума с индекс Н

                              Втората е всесезонна гума с индекс натоварване 99 и скоростен У с температурен индекс АА и индекс на грайфера 500 - тук всичко което ми трябва е на лице - мога да го товаря,мога да го бия на прекъсвач,мога да го карам с каква д е скорост къде да е без да му лети грайфера и ще държи на грайфер с тоя индекс 500,няма да сменям след 3 завоя.Индекс натоварване ми е важен,че натоварен стигам и 2.7 тона,не ги слагам на Мазда Миата тия гуми та да ме интересува само размер джанта,височина на гумата и евентуално скоростен индекс,аз съм тежък и скоростен индекс или неусилена гума я криви на първите 5-6 000 километра.

                              Третата гума Летен Мишелин,скоростен индекс и индекс натоварване колко всеезонната,но индекс грайфер 240 или я ми извади 10 000 мили на задни гуми на 500 я не.Няма да се изкриви,носи колко другата,няма да се из бабуни в дупка,няма проблем да я карам с 250,но грайфера и заминава за половината време на всесезонната.

                              И така от 50 гуми моя размер мога да гарантирам за 2-3-4 най-много на мойта кола,на един Сивик стават всичките 50,моята коза си иска прьч.

                              Задрьж за пример кое как е усилено
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X