Страница 1 от 4 1234 ПоследенПоследен
Резултати 1 до 20 от 69

Тема: На коя марка гуми да заложа?

Място
    София
    Публикации
    6,044
    Блог Публикации
    4
    Точки (при гласуване)
    24

По подразбиране На коя марка гуми да заложа?

При джиповите гуми, в бюджетния клас до 155 лева, има няколко предложения. Става дума за размер 235/75/15. Джипа няма да се ползва през зимата. Кои гуми да предпочета?

Ето предложенията:

NEXEN - 129 лв.

Още един вид NEXEN - 153 лв.

BARUM - 151 лв.

GENERAL - 155 лв.

GOOD YEAR-155 лв.

KUMHO - 153 лв.

DUNLOP - 154 лв.
    Сериозността превръща човека в камък.
    Grand Cherokee VM 2.5 TD
    0888/231599

Място
    София
    Публикации
    3,441
    Точки (при гласуване)
    16

По подразбиране От: На коя марка гуми да заложа?

За да има шанс за полезен съвет, дай бюджет (може би до 160 лв е твоят) и преимуществено изолзване (без зима ОК, но офф/он...)! Иначе аз залагам на Goodyear...
    В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

BENZBOSS е офлайн Старши участник | ОС || +ПЛ || ТП |
    | Модератор |
    Място
    San Diego CA
    Публикации
    11,634
    Точки (при гласуване)
    33

Dunlop maxx
    W140 S500 '99
    W140 S420 '99
    W140 S320 '94
    Приста НЕ,продават МЕНТЕ,справка Рокито замрьзна.

Място
    София
    Публикации
    6,044
    Блог Публикации
    4
    Точки (при гласуване)
    24

Към гумите няма никакви специални изисквания. Просто, за тази цена, кои са за предпочитане?
    Grand Cherokee VM 2.5 TD
    0888/231599

| Модератор |
    Място
    San Diego CA
    Публикации
    11,634
    Точки (при гласуване)
    33

Модели дай бре човек,от модел до модел разлика голяма,А класа на Мерцедес и Майбах,е те толкова е разликата в някои марки по модели.

Макс го тормозя тук на тежка кола и държат,няма да го намериш модела МАХХ за тия пари обаче,пък да търся в кой магазин кой модел отговаря на тия пари ще ми отнеме един следобед.

Дай модел поне,да се хванем за нещо.
    W140 S500 '99
    W140 S420 '99
    W140 S320 '94

Място
    София
    Публикации
    6,044
    Блог Публикации
    4
    Точки (при гласуване)
    24

Излишно е да пиша моделите. От посочените производители има и двойно по-скъпи гуми. Въпросът е, при евтините, чии гуми няма да се счупят бързо. Два пъти съм взимал Дънлоп и двата пъти балони по страниците и то като доста нови.
    Grand Cherokee VM 2.5 TD
    0888/231599

| Модератор |
    Място
    San Diego CA
    Публикации
    11,634
    Точки (при гласуване)
    33

Вадя им конците и със 160 на магистралата спи,конците им излизат бьрзичко обаче,модела го написах,а за това какво ти гледаш идея нямам и няма как да дам акъл.

Кьсмет
    W140 S500 '99
    W140 S420 '99
    W140 S320 '94

Място
    Шумен
    Публикации
    30
    Точки (при гласуване)
    5

Колега,пропуснал си още една бюджетна марка - Gripmax , две теми под твоята ще намериш мнения и снимки,по спомен вървят по около 130 лв.

Място
    София
    Публикации
    1,038
    Точки (при гласуване)
    11

Фронтерата дойде с две нови Nexen от Италия, не бях карал такива, но съм впечатлен от издържливоста - износват се много бавно. Купих 2 нови Бриджстоун да ги комплектовам и те вече са на нула, а Nexena има още 5мм грайфер. Някакъв M+S модел са всесезонни, гледам вече ги предлагат и тук.
    Honda XL600LM, 1987
    Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
    Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

Място
    София кв. Борово
    Публикации
    12,115
    Точки (при гласуване)
    26

Цитат Мнение на bojitch Преглед на публикациите
    Излишно е да пиша моделите. От посочените производители има и двойно по-скъпи гуми. Въпросът е, при евтините, чии гуми няма да се счупят бързо. Два пъти съм взимал Дънлоп и двата пъти балони по страниците и то като доста нови.
    Божич,последното
    от което бих пробвал да икономисам са гумите.
    За да няма балони - търси такива с усилен кордаж на бордовете. И с възможно най-висок тегловен индекс.
    Поне кажи каква е колата и къде основно ще се експлоатира.
    Поздрави!
    Тел. 0877 517965
    Спортидж 2.0 бензин 2003г. кабрио. Спортидж 2.0 ТДИ 2000г. Ceed 1,6 CRDI 2010г.Каравана Антарес 390 2015г.

Място
    София
    Публикации
    4,804
    Точки (при гласуване)
    16

Цитат Мнение на Edo Преглед на публикациите
    Фронтерата дойде с две нови Nexen от Италия, не бях карал такива, но съм впечатлен от издържливоста - износват се много бавно. Купих 2 нови Бриджстоун да ги комплектовам и те вече са на нула, а Nexena има още 5мм грайфер. Някакъв M+S модел са всесезонни, гледам вече ги предлагат и тук.
    То добре са издържливи, ама как държат зимата и на мокро ?

... нищо, че Божич търси само за лятото.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->31"AT

| Модератор |
    Място
    San Diego CA
    Публикации
    11,634
    Точки (при гласуване)
    33

Индекса на каучука какъв е трябва да се спомене,едно е 200 и съвсем друго 500,едната минава по 6000,а другата вади и 20,сьс зор ма ги вади та това Не се износва нищо не значи,евтини има и меки и твърди.

Тьрси я с товароносимост 750 килца и твърдост 500 примерно и после марки или модели или вземи на далавера един мек каучук и сменяй на смяна на масло задни гуми след спокойно карне / уж де /.
    W140 S500 '99
    W140 S420 '99
    W140 S320 '94

Място
    София
    Публикации
    4,804
    Точки (при гласуване)
    16

Цитат Мнение на BENZBOSS Преглед на публикациите
    Индекса на каучука какъв е трябва да се спомене,едно е 200 и съвсем друго 500,едната минава по 6000,а другата вади и 20,сьс зор ма ги вади та това Не се износва нищо не значи,евтини има и меки и твърди.

Тьрси я с товароносимост 750 килца и твърдост 500 примерно и после марки или модели или вземи на далавера един мек каучук и сменяй на смяна на масло задни гуми след спокойно карне / уж де /.
    Я кажи къде я пише твърдостта на гумата ?
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->31"AT

| Модератор |
    Място
    San Diego CA
    Публикации
    11,634
    Точки (при гласуване)
    33

UTQG е тоя и декс търси от външната страна на гумата,индекс 140 е мноооого мека гума,спортни автомобили един вид,гума 220 е лятна бума,350 е нормална евтинки,а 500 си е все сезонна от добрите и това най-просто казано.

Гума с индекс 100 държи 5 пъти по-малко километри на грайфера от гума с индекс 500,не е задължително да е дървена последната или да не държи на мокро или сняг,стоте обаче на сняг ги забрави.

Моята кола/и - индекс скорост поне 250 километра в час,индекс натоварване 750 килограма,е като я грама на спирачки в дупката да не сменям гуми,колата тежка и индекс на грайфера поне 500,че 220 на далавера Дънлоп Макс се сменят на смяна на масло задни или около 10 000 километра,Мишелин Пилот спорт или Континентален DWS държат по 20-25 000 ако ги кара жената,едната е лятна гума,другата е всесезонна Ако да пише спорт.

Задрьж за пример..........баси,аз и гуми в тоя форум, шь умръ
    W140 S500 '99
    W140 S420 '99
    W140 S320 '94

| Модератор |
    Място
    San Diego CA
    Публикации
    11,634
    Точки (при гласуване)
    33

https://www.tirerack.com/tires/TireS...earDiameter=17

3 гуми Мишелин моя размер - първата зимна и там индекс грайфер няма,има висок индекс натоварване 103,но е бавна гума с индекс Н

Втората е всесезонна гума с индекс натоварване 99 и скоростен У с температурен индекс АА и индекс на грайфера 500 - тук всичко което ми трябва е на лице - мога да го товаря,мога да го бия на прекъсвач,мога да го карам с каква д е скорост къде да е без да му лети грайфера и ще държи на грайфер с тоя индекс 500,няма да сменям след 3 завоя.Индекс натоварване ми е важен,че натоварен стигам и 2.7 тона,не ги слагам на Мазда Миата тия гуми та да ме интересува само размер джанта,височина на гумата и евентуално скоростен индекс,аз съм тежък и скоростен индекс или неусилена гума я криви на първите 5-6 000 километра.

Третата гума Летен Мишелин,скоростен индекс и индекс натоварване колко всеезонната,но индекс грайфер 240 или я ми извади 10 000 мили на задни гуми на 500 я не.Няма да се изкриви,носи колко другата,няма да се из бабуни в дупка,няма проблем да я карам с 250,но грайфера и заминава за половината време на всесезонната.

И така от 50 гуми моя размер мога да гарантирам за 2-3-4 най-много на мойта кола,на един Сивик стават всичките 50,моята коза си иска прьч.

Задрьж за пример кое как е усилено
    W140 S500 '99
    W140 S420 '99
    W140 S320 '94

| Модератор |
    Място
    San Diego CA
    Публикации
    11,634
    Точки (при гласуване)
    33

http://www.michelinman.com/US/en/tir...sport-ps2.html

http://www.michelinman.com/US/en/tir...-saver-as.html

Усилването или слоя в гумата гледай,едната с кевлар пък с обръчи па нам' си колко слоя шукаритети.......другата пляс и карай.

После виж как само Мишелин Енерджи имат 5-6 модела и защо питам аз за модел поне,така кой какво му харесва за 150 лева.......аз не го знам,идея нямам.Коя се износвала по-бързо и коя бавно се вижда от индекса,вече при 2 еднакви индекса ако караш едната 20 пък другата 40 да,псувам с тебе заедно ма така Аз карах един Барум и много държеше па скапания Мишелин на половин сезон ми го даде бра'чеда и не устиска до 9 септември..........е па то пише защо не стиска.

http://www.michelinman.com/US/en/tir.../family:Energy

Е сега ако можех с картинки ма не мога,от айпада толкова,който иска да пляска с картинки за по нагледно

В питанката няма и на каква кола се слага,както казах на сестра ми резервния Мерцедес Ц класичка може с всичко,основния SL си иска скоростен индекс и айде малко индекс на грайфера да не хвърля гуми всеки 6 месеца,а моите S КИ освен всичко това искат и индекс натоварване,че съм с тенекии като за 2 Короли.
    W140 S500 '99
    W140 S420 '99
    W140 S320 '94

| Модератор |
    Място
    San Diego CA
    Публикации
    11,634
    Точки (при гласуване)
    33

https://www.tirerack.com/tires/tires...omCompare1=yes

Айде още малко да осалатя положението - кликни на спецификации на гумата и виж само Мишелин Спорт колко модела идват - всичко е на 500 индекс грайфер,ще държи и няма да го износва,НО много от моделите са с натоварване 93-94 или фрас в дупка и съм с крива гума / и без дупка става,7 пъти баланс прави един и се отказа,даде нови гуми щото толко му акьла / пък и половината индекс скорост е нисък / за мен де,аз съм нарушител / та ако да е твърд грайфера то а моята кола пак не стават повечето.

Тежка - индекс натоварване поне 99,всичко пон 97 НЕ
    Скорост - поне 250,аз избирам 300,знам ли,може да му откачи прекъсвача някой ден
    Грайфер - поне 400 и горница,идеално 500 или Континентала на 550
    Темпертурен индекс АА,че може пък да се нагреят от зор по Лас Вегас на 45 градуса жега

Намират е а около 650 долара с късмет,нормална цена около 1000 -1100

Само размер се намират и за по 400 долара гуми,колко да я продам ако я карам нежно при пробата,там тия фифели всичките ги няма.
    W140 S500 '99
    W140 S420 '99
    W140 S320 '94

Място
    София кв. Борово
    Публикации
    12,115
    Точки (при гласуване)
    26

Цитат Мнение на BENZBOSS Преглед на публикациите
    https://www.tirerack.com/tires/tires...omCompare1=yes

Айде още малко да осалатя положението - кликни на спецификации на гумата и виж само Мишелин Спорт колко модела идват - всичко е на 500 индекс грайфер,ще държи и няма да го износва,НО много от моделите са с натоварване 93-94 или фрас в дупка и съм с крива гума / и без дупка става,7 пъти баланс прави един и се отказа,даде нови гуми щото толко му акьла / пък и половината индекс скорост е нисък / за мен де,аз съм нарушител / та ако да е твърд грайфера то а моята кола пак не стават повечето.

Тежка - индекс натоварване поне 99,всичко пон 97 НЕ
    Скорост - поне 250,аз избирам 300,знам ли,може да му откачи прекъсвача някой ден
    Грайфер - поне 400 и горница,идеално 500 или Континентала на 550
    Темпертурен индекс АА,че може пък да се нагреят от зор по Лас Вегас на 45 градуса жега

Намират е а около 650 долара с късмет,нормална цена около 1000 -1100

Само размер се намират и за по 400 долара гуми,колко да я продам ако я карам нежно при пробата,там тия фифели всичките ги няма.

Колега Бенц.

Дали е възможно, като споделяте в нашенски форум, да се опитате да споделяте с нашенски мерни единици.
    Пък и с разбираем словоред и разбираеми изрази и понятия.
    Що е туй "фифели", грайфер 400-500, скорост 300?
    Тел. 0877 517965
    Спортидж 2.0 бензин 2003г. кабрио. Спортидж 2.0 ТДИ 2000г. Ceed 1,6 CRDI 2010г.Каравана Антарес 390 2015г.

Място
    София
    Публикации
    3,432
    Точки (при гласуване)
    15

Аз ти препоръчвам тези гуми: Goodyear Wrangler AT/SA+ 235/75R15 105T. Карам с този модел (но 16") вече 4 години с Диско-2. Държат се много добре както лете, така и зиме. Бордовете са здрави, гумите не правят балони.
    Медина ги продава по 155,42 лв. с безплатна доставка.
    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

| Модератор |
    Място
    San Diego CA
    Публикации
    11,634
    Точки (при гласуване)
    33

Цитат Мнение на Пенчо Преглед на публикациите
    Колега Бенц.

Дали е възможно, като споделяте в нашенски форум, да се опитате да споделяте с нашенски мерни единици.
    Пък и с разбираем словоред и разбираеми изрази и понятия.
    Що е туй "фифели", грайфер 400-500, скорост 300?
    парвото са единици,100,200,300 и така ги пише по гумите,на някои джипове гуми са 480 единици , а на други са по 870 та може долу горе да се направи сметка коя държи 60% повече на грайфер.

300 са километра в час,по нашенско от това не знам - мойта вдига 250 и ограничава електронно,ако и избие прекъсвача както казах може да може и повече та за това купувам гуми със скоростен индекс 300.

Кликни на кликовете,там си е в километри дадено,а някои индекси натоварване са в либри както и килограми т ще се ориентираш кое е Н или У или W скоростен индекс.

За словореда толко' си мога,фифел ако не знаеш какво е няма как да го преведа на Български,не ми е толкова добър.
    W140 S500 '99
    W140 S420 '99
    W140 S320 '94

Страница 1 от 4 1234 ПоследенПоследен

Сходни теми

1. коя марка зимни гуми
    От ЦАНОВ във форум NISSAN
    Отговори: 2
    Последно мнение: 29-09-12, 03:02
  2. Отговори: 6
    Последно мнение: 31-05-10, 11:57
  3. Гуми марка-FALKEN
    От koko11 във форум Архив
    Отговори: 3
    Последно мнение: 22-07-09, 10:27
  4. Въпрос за марка гуми
    От ised21 във форум Спам, чат дискусии, всичко което не е за останалите форуми!
    Отговори: 1
    Последно мнение: 10-12-07, 09:15
  5. Такава марка гуми....
    От vokel във форум Разкази, случки, хумор, поздравления и игри
    Отговори: 25
    Последно мнение: 09-05-07, 10:39

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми
  • Вие не мжоете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да добавяте прикачени файлове
  • Вие не можете да редактирате собствените публикации
  •