Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Червена индикация

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Червена индикация

    Тоците заредени тази нощ ,спирачна течност и накладки има?
    Прикачени файлове
    Mitsubushi Pajero 2.5 TDi SS TOP
    Hyundai Santa Fe 2.0 CRDi 113h.p. 4WD automat 2004
    Nissan Terano 2.4i дълго с газ
    0888383218 /ако не вдигна ,значи вадя риба/

  • #2
    От: Червена индикация

    Провери дали датчика който отчита спирачната течност дали не се е скапал . А за акаумулатора не знам дали има нещо общо .

    Коментар


    • #3
      От: Червена индикация

      Това не е ли наличие на вода във горивния филтър
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • #4
        От: Червена индикация

        Силата на светене на Брейка и Акумулатора намаля, и е все едно е от отечка.Филтърът обаче си свети.Карам с качествена нафта ,последната смяна е видна на снимката - 7600км.
        Интересно ми стана ,защото се получи от нищото.Угасих я вчера сутринта в службата и вечерта установих ,че съм забравил фаровете.Те пък също правят каквото си поискат - един път угасват след като извадя ключа ,друг след няколко минути ,а понякога минават на габарит и остават така.Усъмних се ,че пада на напрежение е предизвикал някакви грешки ,но явно не е така.По обяд в сервиза и ще си обади!
        Благодаря за включванията /индикацията за филтъра не знаех какво означава/
        Mitsubushi Pajero 2.5 TDi SS TOP
        Hyundai Santa Fe 2.0 CRDi 113h.p. 4WD automat 2004
        Nissan Terano 2.4i дълго с газ
        0888383218 /ако не вдигна ,значи вадя риба/

        Коментар


        • #5
          От: Червена индикация

          Генератор на 100%


          08854467O8
          LZ1YDA
          Hundai Terracan 2.9 CRDI
          Suzuki Samurai 1.1

          Коментар


          • #6
            От: Червена индикация

            Тази комбинация от лампи най-често говори за проблем с алтернатора.

            Коментар


            • #7
              От: Червена индикация

              Случвало ми се е нещо подобно с износени четки релето на генератора.

              Коментар


              • #8
                От: Червена индикация

                Толка ,не е горивен приятелю.Момчетата след теб са прави ,генератор е /уж/.Свален днес и пратен за рециклиране при реномирания Пешо Манев.Утре ще си покаже обща ли е индикацията ,или има още да уча по колата си.
                Mitsubushi Pajero 2.5 TDi SS TOP
                Hyundai Santa Fe 2.0 CRDi 113h.p. 4WD automat 2004
                Nissan Terano 2.4i дълго с газ
                0888383218 /ако не вдигна ,значи вадя риба/

                Коментар


                • #9
                  От: Червена индикация

                  Рапортувам .... изпушила диодна платка.Заменена с нова /67лв/+ ремонт/27лв/+ демонтаж и монтаж на генератора/два пъти ,поради недосвършена работа от електричаря - 40лв/ = 130 кинта и вече нищо не свети.
                  Mitsubushi Pajero 2.5 TDi SS TOP
                  Hyundai Santa Fe 2.0 CRDi 113h.p. 4WD automat 2004
                  Nissan Terano 2.4i дълго с газ
                  0888383218 /ако не вдигна ,значи вадя риба/

                  Коментар


                  • #10
                    От: Червена индикация

                    Радвам се колега , че споделяш решението на проблема. Желая ти само нафта да сипваш и повече никакви ядове!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Червена индикация

                      Колега,къде ти извършиха тази услуга,че и аз имам сходен проблем?При мен светят доста по-слабо,но на място.При подаване на газ нищо не свети.Дали да не си ревизирам алтернатора?Благодаря!
                      Santa Fe 2.0crdi 4wd 113hp 2004

                      Коментар


                      • #12
                        От: Червена индикация

                        Тука ползваме Gustav 6x6.
                        Намира се на Раковска, почти до Сливница.
                        0888379820 - Калоян.
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • #13
                          От: Червена индикация

                          Благодаря Колега!
                          Santa Fe 2.0crdi 4wd 113hp 2004

                          Коментар


                          • #14
                            От: Червена индикация

                            Първоначално публикуван от adjmahl Преглед на мнение
                            При мен светят доста по-слабо,но на място.При подаване на газ нищо не свети.
                            В движение вчера отново светна.На място прекалено силно ,в движение брейка и батерията почти не се виждат ,остава да мижАви само алтернатора.Изминах около 50км ,угасих пред кварталния магазин и се наложи да кача кабели за подаване на стартов ток.На първо четене беше ролка на алтернатора ,но днес се установи ,че самия алтернатор е изпушил отново по незнайни и независещи от майстора причини.Само къде установявам ,че диодната платка при предходния ремонт е била нова ,но с "подобрения".Както и да е ,писна ми да слушам глупости от сорта на "акумулатора ти не става и е прецакал динамото ; хлабав ремък е допълнителна причина ; резервните части са боклуци и за това така става ; срещу 160лв части ще го направя като нов" та минах през две-три морги ,лапнах генератор с помпа за скромните 150лв и сега съм като нов.

                            Малко със закъснение към колегата adjmahl и всички с подобни терзания ... ревизирайте си колите момчета ,колкото и слабо да светят тези лампи има нещо нередно ,па било то само четки ,ремък или ролка.Нека е по-навреме ,че после започва да се говори от 5/600лв нагоре.
                            Mitsubushi Pajero 2.5 TDi SS TOP
                            Hyundai Santa Fe 2.0 CRDi 113h.p. 4WD automat 2004
                            Nissan Terano 2.4i дълго с газ
                            0888383218 /ако не вдигна ,значи вадя риба/

                            Коментар


                            • #15
                              От: Червена индикация

                              Аз имах същите проблеми с алтернатора на 2.7 бензин, от пиковете и падовете на напрежението (от +8 до +20) ми изгърмя ETACS модула (спря ми първата степен на чистачките, реотана н задното стъкло и стоповете за мъгла). От тогава карам с едно устройство, което ми показва напрежението постоянно и си го следя. Когато имах проблема не светеше лампата с акумулатора на контакт, но оставаха да светят/примигват в движение АБС + ръчна спирачка. При мен също се наложи два пъти ремонт на динамото, по незнайни причини ... по-спомен смениха диоден блок + регулатор + четки, защото някои от нещата били комплект, а и ме посъветваха да не се сменят на парче. Общо взето имате ли някаква комбинация от светещи, мигащи лампи по таблото или при подаване на контакт, ако не се вижда акумулатора - проблем с ток. Отстранявайте по-своевременно, за да нямате главоболия като моите.

                              Ремонта ми излезе около 120 лева по спомен с монтажа и демонтажа на място при колегата. 50 лева отделно платих за ETACS модула и си го смених сам.

                              Поздрави, Ицо.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X