Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор измежду няколко автомобила ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Избор измежду няколко автомобила ?

    Здравейте. Стигна се до момент, в който трябва да помисля за нов автомобил. Знам, че голяма част от хората тук имат богат опит с всякакви машини и бих бил благодарен, ако получа по някой друг съвет.

    Трябва ми голяма кола. За предпочитане дизел, но бих погледнал и бензинови. Желанието ми е да е след 2010г. и да се вместя в бюджет до 25-26 000 лева. Търся баланс между надеждност, комфорт, поддръжка, екстри и удоволствие. Засега разглеждам :
    - Фолксваген Пасат
    - Киа Оптима
    - Опел Инсигния
    - Мазда 6
    - Субару Легаси/Аутбек
    - Пежо 508
    - Шкода Супърб

    Знам, че поставен така въпросът е твърде общ, но бих се радвал, ако някой има конкретни наблюдения над някой от посочените автомобили.

  • #2
    От: Избор измежду няколко автомобила ?

    Тойота Авенсис


    Маздата тук не я обичат данъчни и застрахователи, у ваше село трябва да си провериш колко излизат тези неща, щото този разход е ежегоден и неизбежен, останалото е по на късмет (по-старите издания на този модел са по-проблематични от по-новите). Основен негатив им е по-малкия багажник, спрямо останалите де. Дизел Мазда е повече кеф за джиткане.
    Опел Инсигния ми се струва че най-добре покрива твоите изисквания, Кията на второ място (поне тук излизат по-скъпо откъм поддръжка, та затова).
    Шкодата ще ти трябва с по-голям двигател за по-голям кеф, но това предполагам увеличава разходите. Вътре са огромни, отзад ако возиш деца и куче може да си играят на воля, а в багажника направо можеш да си опънеш палатка
    Пежото е остаряла технология, но това може да го погледнеш от друга страна - може би е толкова добра че не е необходимо да я сменят с по-нова. Демек, надеждни требе да са. За комфорт при пежото - зависи как караш, не са правени за състезателно шофиране на завои, а екстрите са според зависи, тези с кожените седалки са най- най-.

    Коментар


    • #3
      От: Избор измежду няколко автомобила ?

      за всички каза по нещо, но само за моите фаворити нищо не прочетох - пасат и субару

      Коментар


      • #4
        От: Избор измежду няколко автомобила ?

        Пасат и Шкода са едно и също, с различна цена. Като цяло мн добри коли. За по-малко пари ще вземеш повече екстри и по-нова година Шкода, но пък Пасата държи цена на вторичния пазар. Така че, решението си е изяло твое.

        Инсиня (Opel Insigna) е отличен автомобил. Наблюденията са ми били преди години върху дизела (163кс) и с ръчна СК. Доста пъргав и изненадващо икономичен за София (беше). Управлението и окачването страхотни. Трянва да я тестваш.

        Субару - нямам преки наблюдения.

        Коментар


        • #5
          От: Избор измежду няколко автомобила ?

          Първоначално публикуван от Rotkod Преглед на мнение
          Пасат и Шкода са едно и също, с различна цена. Като цяло мн добри коли. За по-малко пари ще вземеш повече екстри и по-нова година Шкода, но пък Пасата държи цена на вторичния пазар. Така че, решението си е изяло твое.
          .
          Бих казал че на вторичния пазар е обратно. И от към цена ( Шкодата е по скъпа от Пасата) и от към екстри.
          Последно редактирано от tiramisu; 11-04-17, 00:22.
          „Дори водата придобива лош вкус, щом се взема по рецепта.“

          Коментар


          • #6
            От: Избор измежду няколко автомобила ?

            Защо неглижирате Киа-та?
            За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

            Коментар


            • #7
              От: Избор измежду няколко автомобила ?

              Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
              Защо неглижирате Киа-та?
              +1

              Оптимата е страхотна, а и Хюндайският вариант i40 също.
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • #8
                От: Избор измежду няколко автомобила ?

                Първоначално публикуван от tiramisu Преглед на мнение
                Бих казал че на вторичния пазар е обратно. И от към цена ( Шкодата е по скъпа от Пасата) и от към екстри.
                Да колега, прав си... Шкода се продава повече и по-скъпо от VW. Моя грешка!

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X