Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тампони по окачването на Гранд Чероки WJ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Тампони по окачването на Гранд Чероки WJ

    Новата с шарнира ли идва?
    И отде туй ново А-рамо? А защо цяло ново? Нерентабилен ремонт само на тампоните/шарнира?

    Коментар


    • #47
      От: Тампони по окачването на Гранд Чероки WJ

      Първоначално публикуван от ChimeyJimmey Преглед на мнение
      Новата с шарнира ли идва?
      И отде туй ново А-рамо? А защо цяло ново? Нерентабилен ремонт само на тампоните/шарнира?
      Идва с набити двата тампона. Шарнира отделно на сносна цена. Не си струва разправията с набиване на нови тампони, особенно на ръждясало 15 годишно А-рамо. Пиши ЛС на колегата.
      WG 2.7 CRD

      Коментар


      • #48
        От: Тампони по окачването на Гранд Чероки WJ

        Колеги привет,
        Искам да направя една бърза консултация, предстои пълна ревизия на окачването на Гранда и подмяна на тампони. Гледам разни клипове как ги сменят хамериканците и навсякъде тия юнаци стягат болтовете на носачите във вдигнато положение на автомобила.
        Мен пък са ме учили че сайлент втулки се стягат при автомобил стъпил на земята. Та питането ми е какво мислите вие по въпроса, аз за себе си съм наясно, ама може и да греша!
        Очаквам мненията ви .
        Благодаря предварително!
        Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

        А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

        Коментар


        • #49
          От: Тампони по окачването на Гранд Чероки WJ

          Не грешиш, ония си не могат Т-ни на ст.шангата пак на земята ги стягам. То няма нещо чак толкова сложно, даже си е много логично.

          Коментар


          • #50
            От: Тампони по окачването на Гранд Чероки WJ

            Здравейте
            По горе в темата бях писал че предстои смяна на тампоните по предницата на WJя, което се случи наскоро. Но цялата хамалогия си има предистория и искам да споделя какво се случи в същност.
            Когато купих колата при натискане на спирачката се получаваше вибрация в предницата което естествено отдадох на крив спирачен диск и последва замяна на двата диска и накладките. Добре ама вибрацията остана, като самата тя се проявяваше със различен интензитет. При ниска скорост почти я няма, даже на моменти изчезва напълно. Но при по висока скорост си тресе юнашки. Същевременно няма никакви пулсации във педала на спирачките. Това ме накара да си мисля че вероятно вибрациите се дължат на луфтове в окачването и последва смяна на втулките по носачите. И отново греда, предницата стана стабилна, но вибрациите останаха, даже сега са някак по твърди. И както казах се усещат при остро спиране, ако галиш спирачката ги няма.
            Молбата ми е за вашите мнения каква може да е причината за това?
            Предварително благодаря!
            Поздрави!
            Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

            А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

            Коментар


            • #51
              От: Тампони по окачването на Гранд Чероки WJ

              Гуми
              Mercedes-Benz GL 500

              Коментар


              • #52
                От: Тампони по окачването на Гранд Чероки WJ

                Първоначално публикуван от madness75 Преглед на мнение
                Гуми
                При мен се оказаха точно гумите.От както ги смених тресенето изчезна.Бях се хвърлил в идеи да сменям отново дискове,или да ги престъргвам.Ама те моите старите си бяха много стари де.
                Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
                0888854582
                Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
                Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

                Коментар


                • #53
                  От: Тампони по окачването на Гранд Чероки WJ

                  Първоначално публикуван от EXALIBUR Преглед на мнение
                  ... И отново греда, предницата стана стабилна, но вибрациите останаха, даже сега са някак по твърди. И както казах се усещат при остро спиране, ако галиш спирачката ги няма....
                  По панхарда прави ли нещо? При вибрации - ШИМИ, винаги той е основния заподозрян.
                  Volkswagen Touareg NF 4.2 V8 TDI
                  Toyota RAV4 XA10 3S-FE
                  Grand Cherokee WG Limited 4.7 V8 Quadra Drive - продаден

                  Коментар


                  • #54
                    От: Тампони по окачването на Гранд Чероки WJ

                    Първоначално публикуван от EXALIBUR Преглед на мнение
                    ... при натискане на спирачката се получаваше вибрация в предницата ...
                    Спирачните апарати сервизирани ли са и какви са (Тевес или Акебоно)?
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • #55
                      От: Тампони по окачването на Гранд Чероки WJ

                      Здравейте,
                      По панхарда нищо не е пипано, шими нямам. Нито при висока скорост нито след преминаване през дупка със каквато и да е скорост.
                      Спирачните апарати са Акебоно, нищо нередно по тях поне при общ преглед. Не съм ги човъркал освен смазване на водачите при смяна на накладките.
                      Обаче имам едно съмнение че ми е отворена предницата, тия дни ще я карам на стенд да видя дали съм прав. А дали това може да влияе на биенето ще стане ясно след евентуалният реглаж!
                      Поздрави!
                      Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

                      А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

                      Коментар


                      • #56
                        От: Тампони по окачването на Гранд Чероки WJ

                        Колега съжалявам за случилото се.
                        Шарнири? Накрайници? Лагерна главина? Провери и задни спирачни дискове.
                        Успех.
                        It's a JEEP thing, something you won't understand!

                        Коментар


                        • #57
                          От: Тампони по окачването на Гранд Чероки WJ

                          Моля кажете ми какви марки използвате за тампони на А-рамото и шарнир? Изкарал съм си номерата им, но избора от към марки ми се струва ограничен от това което намирам при по-големите вносители.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Тампони по окачването на Гранд Чероки WJ

                            При мен тампоните би трябвало да са Moog и за сега (20 000км) не са мръднали. То и Moog като цяло са си доста читави.

                            За разлика от тях долните задни носачи са тотално скъсани за същите километри. Там марката обаче е BAW.

                            Коментар


                            • #59
                              Първоначално публикуван от FABARM Преглед на мнение
                              От: Тампони по окачването на Гранд Чероки WJ

                              [ATTACH=CONFIG]908395[/ATTACH]Ето го целия комплект.
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image_674733.jpg
Прегледи:202
Размер:99.3 КБ
ID:6885954

                              Някой може ли да напише тампон/оригинален парт номер на въпросните?
                              WG 2.7 CRD

                              Коментар


                              • #60
                                Първоначално публикуван от imarh Преглед на мнение
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image_674733.jpg
Прегледи:202
Размер:99.3 КБ
ID:6885954

                                Някой може ли да напише тампон/оригинален парт номер на въпросните?
                                М?
                                WG 2.7 CRD

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X