Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тампони по окачването на Гранд Чероки WJ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Тампони по окачването на Гранд Чероки WJ

    Здравейте колеги,
    Четох ,четох и кашата по въпроса със тампоните по носачите е пълна.
    Не мога да разбера кръглите тампони по предните носачи и тези на предният мост еднакви ли са. Същото важи и за елипсовидните тампони на предните долни и задните долни носачи дали са еднакви.
    Единствено е ясно че тампоните на А рамото са си определените за там и не могат да се сбъркат.
    Моля споделете малко опит по въпроса , че ми предстои цялостна подмяна на тия чаркове.
    Благодаря предварително.
    Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

    А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

  • #2
    От: Тампони по окачването на Гранд Чероки WJ

    Специално за предни долни носачи не си заслужава избиване па набиване....Аз за по 90лв на брой си взех направо нови носачи со се тампоните.Сваляш старите,слагаш новите!
    Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
    0888854582
    Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
    Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

    Коментар


    • #3
      От: Тампони по окачването на Гранд Чероки WJ

      Първоначално публикуван от EXALIBUR Преглед на мнение
      Здравейте колеги,
      Четох ,четох и кашата по въпроса със тампоните по носачите е пълна.
      Не мога да разбера кръглите тампони по предните носачи и тези на предният мост еднакви ли са. Същото важи и за елипсовидните тампони на предните долни и задните долни носачи дали са еднакви.
      Единствено е ясно че тампоните на А рамото са си определените за там и не могат да се сбъркат.
      Моля споделете малко опит по въпроса , че ми предстои цялостна подмяна на тия чаркове.
      Благодаря предварително.
      Тампоните на предни долни, и на задни долни носачи са еднакви, 4 елепсовидни (не взимаи от плътните, а нормални) и 4 кръгли.
      Тампоните на предни горни носачи всичките 4 са еднакви.
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:wj-suspension[1].jpg
Прегледи:2
Размер:110.1 КБ
ID:5748334

      Коментар


      • #4
        От: Тампони по окачването на Гранд Чероки WJ

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимки0378.jpg
Прегледи:2
Размер:100.9 КБ
ID:5748336Ето го целия комплект.

        Коментар


        • #5
          От: Тампони по окачването на Гранд Чероки WJ

          Първоначално публикуван от FABARM Преглед на мнение
          [ATTACH=CONFIG]908395[/ATTACH]Ето го целия комплект.
          Респект братле, ето това исках да видя!
          Хиляди благодарности!
          Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

          А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

          Коментар


          • #6
            От: Тампони по окачването на Гранд Чероки WJ

            Някакво мнение за качеството на тампоните на Димитров, гледам имат прилични цени?
            Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

            А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

            Коментар


            • #7
              От: Тампони по окачването на Гранд Чероки WJ

              Може ли малко яснота за плътните елипсовидни тампони? Точно елипсовидните при мен са омекнали и колата ми се държи малко странно...Даже мислех да ги запълвам с нещо защо са здрави. Има такива китове за запълване и намаляване на работния ход на тампони на двигател, все си мисля че мога да си приспособя нещо за тези по окачването. Въпроса е дали може да има негативи от това?

              Коментар


              • #8
                От: Тампони по окачването на Гранд Чероки WJ

                Не взимаите плътните елепсовидни тампони , вземете си нормални. Тези плътните се разлепят и напукват много бързо за има няма 2000км. По простата причина че не може да се движи тампона вътре като оригиналния.

                Коментар


                • #9
                  От: Тампони по окачването на Гранд Чероки WJ

                  Не искам да те провокирам, но колко си убеден че са монтирани правилно???

                  Правилно за мен е само когато тампона се стегне в работно положение(джипа е на гуми) и в него няма никакво напрежение на усукване.

                  Философствам защо мисля че малко твърдяване на тия тампони би довело до по-добро пътно поведение. Аз не търся много стягане, но искам някой определени неща да ги пробвам.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Тампони по окачването на Гранд Чероки WJ

                    Първоначално публикуван от IvanVG Преглед на мнение
                    Не искам да те провокирам, но колко си убеден че са монтирани правилно???

                    Правилно за мен е само когато тампона се стегне в работно положение(джипа е на гуми) и в него няма никакво напрежение на усукване.

                    Философствам защо мисля че малко твърдяване на тия тампони би довело до по-добро пътно поведение. Аз не търся много стягане, но искам някой определени неща да ги пробвам.
                    Абе пич, не ме караи да се смея рано сутринта, че снощи имах тежка вечер и още ме цепи глава. Ако искаш си ги купи, и не ме занимаваи с глупости.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Тампони по окачването на Гранд Чероки WJ

                      Най накрая намерих снимките на прословутите плътни (усилени) тампони.
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170406_101124.jpg
Прегледи:2
Размер:223.6 КБ
ID:5748354Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170406_101144.jpg
Прегледи:2
Размер:207.8 КБ
ID:5748355Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170406_101202.jpg
Прегледи:2
Размер:340.6 КБ
ID:5748356Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170406_101214.jpg
Прегледи:2
Размер:310.9 КБ
ID:5748357Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170406_101226.jpg
Прегледи:1
Размер:249.4 КБ
ID:5748358
                      Това е на малко след 2000км. Сами си правете изводите. Верно че след като ги сложих и направих няколко кръгчета имах чуството че карам някакъв болид много стегната и много готина возия, ама казвам ви наистина много готина возия. АМА МНОГО ЗА КРАТКО.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Тампони по окачването на Гранд Чероки WJ

                        Задните носачи, чисто нови ги взех по 60лв бр.И аз мислех, че ще по-изгодно пренабиване на нови, но труда,времето и цената не ме устроиха.Вече 5к км. се държат добре, за мен си избиха парите вече

                        Коментар


                        • #13
                          От: Тампони по окачването на Гранд Чероки WJ

                          ЕЕЕ това си е гавра, що не кажеш от къде , че и ние да си купим по един два!
                          Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

                          А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

                          Коментар


                          • #14
                            От: Тампони по окачването на Гранд Чероки WJ

                            Заради правилата на сайта по-добре на лично колега

                            Коментар


                            • #15
                              От: Тампони по окачването на Гранд Чероки WJ

                              Николай радвам се че съм те развеселил все пак не каза дали монтажа е бил 100% правилен. Благодаря за снимките, и на боб като гледам тампоните ми се виждат боклучави наистина, и правилно монтирани. Ще пробвам когато имам време да си направя въпросните подобрения защото явно подобрението си е струвало макар за кратко.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X