Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Тунинг" на туристическо ремарке за теглене с джип

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: "Тунинг" на туристическо ремарке за теглене с джип

    Двете топки на теглича ги виждам да са с различен размер?
    Значи по темата - тръбата е стандартна и я има на много места. Миналата година сменяхме тука на едно ремарке, че я бяхме изкривили.
    Моето е от първите правени в Елена /20 години и много/ и е с Sобразна тръба на теглича. S легнало. Това го виждам като единия вариант. Другия да се надстави нова тръба върху старата и две здрави шини отстрани, например и здрави заварки, разбира се.
    Лифт на ремаркето според мен -не, центърът на тежестта от къв зор да го вдигаме.
    Последно редактирано от jordanov sv; 05-04-17, 20:12.

    Коментар


    • #17
      От: "Тунинг" на туристическо ремарке за теглене с джип

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      И аз гласувам за лифт на ремаркето.
      Подложки над моста? Няма ли да стане малко конзолно?

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P_20170405_174318.jpg
Прегледи:1
Размер:178.5 КБ
ID:5748335


      Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
      ...
      Какъв е европейският вариант ?
      ....
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:380000.png
Прегледи:1
Размер:61.3 КБ
ID:5748337

      Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
      ...
      Моето е от първите правени в Елена /20 години и много/ и е с Sобразна тръба на теглича. S легнало. Това го виждам като единия вариант. Другия да се надстави нова тръба върху старата и две здрави шини отстрани, например и здрави заварки, разбира се.
      Лифт на ремаркето според мен -неу центърът на тежестта от къв зор да го вдигаме.
      Тъй де! От същото място и на подобна възраст. То с наставянето и заварки ясно, ама нали не се допускат заварки там?!? Забележката за повдигането на центъра на тежестта си е много резонна.
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #18
        От: "Тунинг" на туристическо ремарке за теглене с джип

        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
        ...
        Забележката за повдигането на центъра на тежестта си е много резонна.
        Точно това и аз си мислех.

        Ремаркето е за товарене и дори малкото повдигане на центъра на тежестта може да се окаже проблем.
        Да не се налага на всеки завой по черно да го товариш пак ?!
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • #19
          От: "Тунинг" на туристическо ремарке за теглене с джип

          Интересна тема.
          Ще я следя с интерес, защото ми предстой закупуването на ремарке, та и аз се чудя как да се оправя с височините. На Терано-то теглича иде доста високо,а и съм го вдигал 50мм...

          Коментар


          • #20
            От: "Тунинг" на туристическо ремарке за теглене с джип

            Вместо да решавате сложни проблеми с тегличи и тръби хората имат готово решение за различните височини. https://www.youtube.com/watch?v=f2VvmqADlrY
            Глупости вършат умните хора, за останалите това е ежедневие.

            Пияният е винаги по-щедър от трезвеният... питайте катаджиите...

            Коментар


            • #21
              От: "Тунинг" на туристическо ремарке за теглене с джип

              Преправи ремаркето на ресори! Имам опит с теглене на доста и различни ремаркета и това за мен е най-добрият вариант. След лифта с ресорите ремаркето трябва да е с леко вирната задница.

              Коментар


              • #22
                От: "Тунинг" на туристическо ремарке за теглене с джип

                @ ANARCHY - А дали ще стигне необходимата височина? Само с ресори или и с амове? При товарене няма ли да се получи отново пад на нивото? По този начин (ресори или ресори/амове) не се ли измества центъра на тежестта... според мен да, и би искало адекватно разширение на стъпката.
                Не зная и за това питам!

                Коментар


                • #23
                  От: "Тунинг" на туристическо ремарке за теглене с джип

                  Първоначално публикуван от Сианга Преглед на мнение
                  Вместо да решавате сложни проблеми с тегличи и тръби хората имат готово решение за различните височини. https://www.youtube.com/watch?v=f2VvmqADlrY
                  Човека дето може да направи ремаркето на възглавници живее през един вход от Чавдар, но ще струва повече от самото него.

                  P.S. ... и като е на торсиони, не става.
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • #24
                    От: "Тунинг" на туристическо ремарке

                    Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                    Каква е идеята на двете глави - отгоре и отдолу, на всеки един теглич?
                    Освен за резервна, друго?
                    Вени, двете топки са различни по големина - водят се на класове - според големината на съответния прикачен инвентар и съответно теглича на превозното средство. Клас 1 е най-малкото

                    Коментар


                    • #25
                      От: "Тунинг" на туристическо ремарке за теглене с джип

                      Торсионите са хубава работа. Това дето му изкривихме тръбата е баш същото отдолу и карахме със него един бидон - кубик или тонка дет им викат, пълен на фул Еми веднъж апапите не го укрепили достатъчно и при една рязка спирачка средата на тръбата заорала в асвалта... Как да е, сложихме нова.
                      Значи, за мен на това ремарке в тоя си вид да му се прави реконструкция на ходовата част е абсурд - по-добре изцяло ново да се прави или друго да се търси. Ако изключим и варианта с нисък теглич на влекача, остава само да се търси начин на повдигане теглича на ремаркето... Утре ще направя снимки на едно техническо решение, което също може да е вариант.

                      Коментар


                      • #26
                        От: "Тунинг" на туристическо ремарке за теглене с джип

                        така и така ще сменяш тръбата, с такава чупка ако се повдигне, дали няма да стане?

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:95260634_1_171x132_kolesar-za-teglene-na-avtomobili-gr-burgas.jpg
Прегледи:1
Размер:8.8 КБ
ID:5748340
                        ________________________________________________
                        Subaru OUTBACK 2,5
                        Hyundai TUCSON 2.0

                        Коментар


                        • #27
                          От: "Тунинг" на туристическо ремарке за теглене с джип

                          Ако се оформи тръбата на теглича под формата на S и се изпълни кадърно , хем ремаркето ще е ниско, хем ще е изправено.
                          Нещо като в предния пост, колегата е писал преди мен.
                          На сърбела майката му е чесането.
                          Борислав Борисов Русе О885 О37815

                          Коментар


                          • #28
                            От: "Тунинг" на туристическо ремарке за теглене с джип

                            Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                            така и така ще сменяш тръбата, с такава чупка ако се повдигне, дали няма да стане?
                            Нещо подобно си мислех, но не знам дали ще може да се сгъне хубаво дебелостенна тръба, без да се налага да се реже и доколко ще е здрава след евентуално огъване.
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • #29
                              От: "Тунинг" на туристическо ремарке за теглене с джип

                              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                              Нещо подобно си мислех, но не знам дали ще може да се сгъне хубаво дебелостенна тръба, без да се налага да се реже и доколко ще е здрава след евентуално огъване.
                              Всеки с тръбогиб може да го направи.
                              Имаме член на Форума който може да сгъва до 63x3mm., но е в Овча купел 2.
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар


                              • #30
                                От: "Тунинг" на туристическо ремарке за теглене с джип

                                Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                                Нещо подобно си мислех, но не знам дали ще може да се сгъне хубаво дебелостенна тръба, без да се налага да се реже и доколко ще е здрава след евентуално огъване.
                                В "Метал М" , на пътя за Белград, малко след "Метро", и тръба ще намериш, и ще ти я огънат по твой чертеж.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X