Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Тунинг" на туристическо ремарке за теглене с джип

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: "Тунинг" на туристическо ремарке за теглене с джип

    Не се сещам колко беше по стандарт натоварването втрху теглича, но беше някакво смешно, някакви мижави килограми, дали не бяха 70???
    Та ако на теглича лежат 70 кг(максимум)-всяка една заварена конструкция може гарантирано да поеме усилието, както във вертикална, така и в хоризонтална равнина.

    Както вече казах-чрез заваряване се правят всички видове кораби, даже и най-огромнитре контейнеровози. Които тежат хилядите си тонове, и изпитват много сериозно натоварване от даже и малки вълни. И о, чудо-не се късат шевове, кораби не потъват, а всичко си работи и е в супер кондиция, докато изкарат кораба на брега в Шри Ланка за нарязване за скрап.

    А тук за нищо и никакво ремарке се правим на по-светци от папата...
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #47
      От: "Тунинг" на туристическо ремарке за теглене с джип

      Един заден мост от москвич Алеко заедно с ресьорите и амовете и джанти 14 цола ще изравнят ремаркето с теглича. Моето ремарке е направено по този начин и излиза от гората с два кубика двуметровки като се клати като пате но не се обръща.
      ДИМИТЪР ВЪЛЕВ- ЧИЧО МИТКО /ОРИГИНАЛЪТ/
      ЛАНДРОВЪР ДИСКАВЪРИ-1
      0896 846 246

      Коментар


      • #48
        От: "Тунинг" на туристическо ремарке за теглене с джип

        Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
        ...
        Както вече казах-чрез заваряване се правят всички видове кораби
        Само аз ли съм останал с впечатлението, че в корабостроенето след един заварчик вървят трима дефектоскописти?

        Отделно че при корабите се залага главно на количеството и съотнесено към количеството заварка и материал напреженията не са чак толкова големи, колкото на сушата.

        Коментар


        • #49
          От: "Тунинг" на туристическо ремарке за теглене с джип

          А какъв е смисълът от ниско, опиращо с дъното си терена ремарке закачено на лифтнат джип?

          Аз си реших на времето проблема със заден мост от Рено Мастер, ресьори от УАЗ и прехвърляне на новоизграденото ремарке само на "джелязото" където се намираше номера на рамата.

          Ако си заслужава коша - можеш да си го ползваш, иначе другото просто го смени и готово.
          "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

          Коментар


          • #50
            От: "Тунинг" на туристическо ремарке за теглене с джип

            Първоначално публикуван от chris_vicom Преглед на мнение
            А какъв е смисълът от ниско, опиращо с дъното си терена ремарке закачено на лифтнат джип?
            Смисълът е да си довлачиш дръвца или цимент. Не непременно през трасето на траялно състезание.

            Коментар


            • #51
              От: "Тунинг" на туристическо ремарке за теглене с джип

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              Смисълът е да си довлачиш дръвца или цимент. Не непременно през трасето на траялно състезание.
              Принципно си прав, но това може да се влачи и от стандартен автомобил - няма нужда от лифтнат джип. А за дръвца от гората е добре ремарке с по-голям клиренс.
              "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

              Коментар


              • #52
                От: "Тунинг" на туристическо ремарке за теглене с джип

                Първоначално публикуван от chris_vicom Преглед на мнение
                А какъв е смисълът от ниско, опиращо с дъното си терена ремарке закачено на лифтнат джип?

                ...
                Че не са ни добри пътищата - не са. Ама чак такива бабуни да има, че да опира дъното на ремаркето май не съм забелязал. Ти откъде реши, че ремаркето ще се кара офроуд?!?

                Лифт на ремаркето чрез качване на ресори не ми звучи като добра идея, защото ще стане прекалено високо.

                Първоначално публикуван от chris_vicom Преглед на мнение
                Принципно си прав, но това може да се влачи и от стандартен автомобил - няма нужда от лифтнат джип. А за дръвца от гората е добре ремарке с по-голям клиренс.
                Т.е., в темата се пита дали може да се направи смислен тунинг на теглича на ремаркето, а ти ми даваш акъл да си купя друга кола?
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #53
                  От: "Тунинг" на туристическо ремарке за теглене с джип

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  Само аз ли съм останал с впечатлението, че в корабостроенето след един заварчик вървят трима дефектоскописти?

                  Отделно че при корабите се залага главно на количеството и съотнесено към количеството заварка и материал напреженията не са чак толкова големи, колкото на сушата.
                  Определено си останал със грешно впечатление!!!!
                  На тия километри шевове няма как да стане, а има и по прост метод за контрол който самите заварчици си го ползват.
                  Поздрави!
                  Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

                  А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

                  Коментар


                  • #54
                    От: "Тунинг" на туристическо ремарке за теглене с джип

                    Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                    Височината на теглича е стандартна, все пак всички ремаркета трябва да могат да се закачат на всички коли.
                    Проблемът вероятно идва от лифтнат джип или по-големи гуми. ...
                    Дали е случайно, че към американския вариант на теглича се продават принадлежности с различна височина на топката, в т.ч. и регулируеми?

                    Топката на теглича в момента е на около 52 см. За лапата на ремаркето се препоръчва 40 см От гуми да е до сантим и половина, от пружини - хайде да са още 2 - 2.5. Т.е. общо към 3-4 см да са от повдигане на джипа. Ама има още едни 7-8-9 ...
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • #55
                      От: "Тунинг" на туристическо ремарке за теглене с джип

                      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                      Не се сещам колко беше по стандарт натоварването втрху теглича, но беше някакво смешно, някакви мижави килограми, дали не бяха 70
                      50 килограма е правилният отговор. Тук идеята е друга. При правилно разпределение на товара, трябва натоварването върху ябълката да е 50 килограма, независимо дали ремаркето е с 50, или 2000 килиграма.
                      На сърбела майката му е чесането.
                      Борислав Борисов Русе О885 О37815

                      Коментар


                      • #56
                        От: "Тунинг" на туристическо ремарке за теглене с джип

                        Чета ли чета и още се чудя защо не си свил една тръба на S и вече да си решиш проблема. Ако ге притеснява здравината при чупката, усилващи триъгълни плочи при сгъвката и ще си решиш проблема. Ако искаш да запазиш универсалността, може да се направи с парче подходяща тръба с вътрешен диаметър еднакъв с въбшния на теглича сглобка за смяна на тръбите в края на ремаркето. На кратко казано тръба в тръба с два или три болта, точно като сглобката при лапата, но в другия край. Така ще можеш при нужда да си го влачиш и с лека кола.

                        Иначе - по-големи гуми, най-лесното решение. Ако пречат калниците - да се изместят нагоре и толкоз. И фасон ще придобие по-приятен.

                        Филма с минаването на ресори ми се вижда прекален. Макар на практика пак да е максимум два дни работа.
                        Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                        Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                        Коментар


                        • #57
                          От: "Тунинг" на туристическо ремарке за теглене с джип

                          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                          Не се сещам колко беше по стандарт натоварването втрху теглича, но беше някакво смешно, някакви мижави килограми, дали не бяха 70???
                          Та ако на теглича лежат 70 кг(максимум)-всяка една заварена конструкция може гарантирано да поеме усилието, както във вертикална, така и в хоризонтална равнина....
                          Да не забравяме, че тая стойност е в статично състояние. Динамично ще е по-различна...
                          Не чета коментари и не отговарям на такива.

                          И коментаторите...

                          Коментар


                          • #58
                            От: "Тунинг" на туристическо ремарке за теглене с джип

                            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                            Задачката е следната: Налично е старичко туристическо ремарке, лапата на което има луфт и доста дрънчи при теглене, като ме притеснява от блъскането да не подбие топката на теглича. Сега изглежда така:

                            [ATTACH=CONFIG]908385[/ATTACH]

                            Т.е. болтовете за монтажа на лапата минават странично през тръбата (ф50). Новите лапи, които се продават за такава тръба, са за монтаж върху нея. Т.е. при подмяна на лапата ще трябва да се разпробият нови отвори, тъй като, ако тръбата се завърти на 90*, наличните отвори вероятно няма да паснат на отворите на лапата. Някак не ми се ще тази част на тръбата да е с толкова много дупки и си помислям да сменя и цялата, като за целта ще трябва да си намеря ф50, безшевна, дебелостенна. Тук въпросът е само да се намери подходяща тръба, иначе схемата е ясна.

                            Чуденката е по следния въпрос: Когато ремаркето се закачи на джипа, предницата му се вирчи, защото топката на теглича иде на около 50 см. Едно, че като не е хоризонтално ремаркето е по кофти за товарене; второ, че навирената предна част се вдига над колата и като да го играе спирачен парашут и трето, на новата лапа и дават височина до 40 см, пък топката на теглича иде по-височко и не съм сигурен дали това ще е добре за надеждното захващане.
                            Вариант за сваляне на нивото на топката на теглича на джипа не мисля че има. Тегличът е със стандартен за модела монтаж със сваляща се кука.

                            Пита се има ли вариант да се тунингова ремаркето така, че при прикачване към джипа да е максимално близо до хоризонталното положение (т.е. лапата да се повдигне с около 7-8 см над сегашното ниво) и тунингът да е безопасен и безпроблемен?

                            П.П. Тръбата се подава около 80 см пред ремаркето.
                            Аз на моето ремарке преди 2 години му смених лапата с точно такъв тип немска и съм доволен. Няма хлоп, няма троп. Старата страшно хлопаше и имах чувството че някъде ще загубя ремаркето. Иначе се продават лапи със страничен захват на болтовете. Миналата година купих такава лапа и направих на работа твърд теглич за теглене на повреден автомобил. Доста километри минахме без проблеми с теглича. Ползвах квадратна тръба 50х50х4мм, в другия край заварих шегел за закачане на повредения автомобил.
                            Ако сменяш цялата тръба, направи я извита. На моето ремарке е така. Теглича на колата ми е на 50см височина, като бях чел че това е стандартната височина.

                            Коментар


                            • #59
                              От: "Тунинг" на туристическо ремарке за теглене с джип

                              Първоначално публикуван от McNicko Преглед на мнение
                              Чета ли чета и още се чудя защо не си свил една тръба на S и вече да си решиш проблема. Ако ге притеснява здравината при чупката, усилващи триъгълни плочи при сгъвката и ще си решиш проблема. ...
                              Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
                              ... Ако сменяш цялата тръба, направи я извита. На моето ремарке е така. Теглича на колата ми е на 50см височина, като бях чел че това е стандартната височина.
                              Точно здравината при чупката ме пристеснява, в комбинация с ограничението за заварки по теглещата тръба.

                              Тези дни обаче попаднах на сайта на реномиран немски производител на компоненти за ремаркета - Кнот и там намерих такава картинка:

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:28_0.jpg
Прегледи:1
Размер:13.3 КБ
ID:5748800

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:28_1.jpg
Прегледи:1
Размер:25.4 КБ
ID:5748801


                              Теглеща тръба за ремарке до 750 кг. с чупка за промяна на нивото с 10 см. Т.е. излиза, че явно и такъв вариант е допустим според евро стандартите, след като немски производител го предлага.

                              В данните на сайта обаче има леко разминаване. На картинката е нарисувана квадратна тръба, а в текстовата част на продукта размерът на тръбата е посочен като 60.3х3.6, което си е размер на кръгла тръба.

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:tablica.jpg
Прегледи:1
Размер:45.1 КБ
ID:5748802


                              Не ми се ще да отивам на смяна на размера на тръбата, защото това ще наложи и по-сериозно разпипване на шасито на ремаркето, но се чудя дали едно 51х5 няма да е достатъчно добре, при условие, че има кой да ми го сгъне читаво по горната схема.
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар


                              • #60
                                От: "Тунинг" на туристическо ремарке за теглене с джип

                                Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                                но се чудя дали едно 51х5 няма да е достатъчно добре, при условие, че има кой да ми го сгъне читаво по горната схема.
                                С риск пак да се заяждаш че съм многознайко - за здравината зависи от каква стомана са, а не само диаметъра.
                                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X