Обява

Свий
Няма добавени обяви.

водна помпа

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • водна помпа

    Здравейте,съвсем от скоро си взех хюндай санта фе 2.0crdi 125коня,2005г.Закарах я на сервиз за обслужване и ми сервираха,че за да сменят водната помпа трябвало да свалят двигателя.Възможно ли е това?

  • #2
    От: водна помпа

    Смени сервиза.

    Коментар


    • #3
      От: водна помпа

      Днес си взех хюндая от прословутия сервиз,сменили са двата ремъка и четирите ролки.Но за помпата ще проверя в друг сервиз.

      Коментар


      • #4
        От: водна помпа

        Е и в другия ще трябва да ги свалят пак!Тя нали е през ангренажа.

        Коментар


        • #5
          От: водна помпа

          ха интересно ,и в кой сервиз е това?

          Коментар


          • #6
            От: водна помпа

            По принцип е така.Другия вариант е да си карам така.Но основното е дали е възможна да има някаква тънкост при сваляне на помпата,че тия момчета не можаха да се справят.

            Коментар


            • #7
              От: водна помпа

              Първоначално публикуван от Коко К Преглед на мнение
              Здравейте,съвсем от скоро си взех хюндай санта фе 2.0crdi 125коня,2005г.Закарах я на сервиз за обслужване и ми сервираха,че за да сменят водната помпа трябвало да свалят двигателя.Възможно ли е това?
              Или е гаражен майстор в отдалечено от цивилизацията населено място или друго обяснение нямам. Това без да съм компетентен за конкретния модел де. Ма не вярвам да е така технологично.
              Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

              тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

              Коментар


              • #8
                От: водна помпа

                Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
                Или е гаражен майстор в отдалечено от цивилизацията населено място или друго обяснение нямам. Това без да съм компетентен за конкретния модел де. Ма не вярвам да е така технологично.
                Компетентен си.!Нема такъв мотор , така монтиран в лека кола (СУВ ги пишете в кюпа) , дето , за да му се смени ангренажния комплект да требе а се вади на улицатаШот тиа майстори там искат да го сложат мотора и да му сменат , еб@ ли ги в сменителите.И не вадИ име на майсторите така.По свето "гараж" е ремонтна работилница за автнобилЕ , а не место за спане на коли и мАйсторе!
                Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                Коментар


                • #9
                  От: водна помпа

                  Брей ма масторе, бре чудо! Колега, бягай далеч от там!
                  Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                  0882 52 00 52 - Жоро

                  Коментар


                  • #10
                    От: водна помпа

                    Прави сте колеги,повече в този сервиз няма да ходя, дори и за смяна на гуми.

                    Коментар


                    • #11
                      От: водна помпа

                      Колега,за да се смени водната помпа,се откача двг. от ляв тампон двигател и се повдига,за да се осигури достъп до помпата.
                      Santa Fe 2.0crdi 4wd 113hp 2004

                      Коментар


                      • #12
                        От: водна помпа

                        Няма как да се смени ангренажа на СантаФе-то, а да не може водната помпа. Колегата adjmahl е прав, което важи за много автомобили (Е на моето Волво 850 не се разкача тампон, изключително малко място има, но не свалях целия двигател.) Възможно е в този сервиз да нямат тресчотка

                        http://www.full-repair.com/technics-...engine/?page=2
                        Hyundai SantaFe AWD 2.4 146hp 2002

                        Коментар


                        • #13
                          От: водна помпа

                          Прави са колегите, тези господа нещо не са в час. При този двигател водната помпа е част от ангренажната група и се сменя заедно с ремъка и ролките, освен това същия се монтира на Елантра, Соната, Туксон, Траджет и тнт. и е сравнително лесен за обслужване.

                          Коментар


                          • #14
                            От: водна помпа

                            Да, определено не съм съм случил на сервиз.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X