Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Фидер и пружина

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Фидер и пружина

    Колеги дайте да разчепкаме тази тема.
    След последния излет на който аз лових на пружина с две куки със стиропор, а колегата заложи на монтаж на фидер с кука след него. Нещата стояха по следния начин на двата монтажа ударите като количество бяха горе долу еднакви. На пружината добри каракуди, на фидера с жива стръв дребен костур и слънчаци, когато идваше каракуда тя не натискаше на върха, а връщаше назад и имаше празни засичания. Когато ловя на фидер или пружина с жива стръв използвам вариант на патерностер монтаж с дължина на повода до 30 см., ако при кълване рибата връща повдигам пръта и поставам топче кал или тесто след върха да обере провисването на линията и да служи като сигнализатор.
    За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
    0878 79 20 61 Борис

  • #2
    От: Фидер и пружина

    Редовно с колегата ходехме миналата година на Еница. Ловя с два фидера, колегата е заклет привърженик на старата технология. На близка дистанция за каракуди, фидера / затворена кошница със захранка + бели/ и бели/ торни за стръв, води категорично с някъде 3към1 в сравнение с лека пружина и две куки на нея.

    На далечна дистанция, фидер с пружина и царевица/ протеиново топче, губи тотално в сравнение с голяма пружина. Не мога да си го обясня.
    Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

    Коментар


    • #3
      От: Фидер и пружина

      Наблюденията ми от последния риболов , миналата седмица на Жребчево , са в полза на пружината !!! На фидера дребни риби и много рядко - върнахме ги обратно да пораснат . На пружината се хвана каракуда 1.650 кг. , и нея пуснахме - беше пълна с хайвер .

      Коментар


      • #4
        От: Фидер и пружина

        Много малко хора съм виждал по гьоловете да ползват фидера правилно.Да ,,сканират" дъното, да заклипсоват...да използват дължина на повода,съответстваща на наклона на дъното,куката и повода да съответстват на търсената риба...Степента на овлажняване на захранката и т.н
        Виден столичен ихтиолог

        Коментар


        • #5
          От: Фидер и пружина

          А пружината не е ли вид фидер - "feeder"?

          Основното предимство на фидера, включително инлайн фидера, е че при скъсване на влакното рибата не остава с висяща пружина от устата.

          Това ползвам аз обикновенно и за шаран и за каракуда. Само променям поводите и куките.



          Друг е въпроса, че риболова на леко е далеч по-успешен за каракуда. Поне при мен де.

          Планувам да отида до шипоченския залив този уикенд, та ако някой се е запътил на там да пише.
          Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
          Drag Grand Canyon Daily
          Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
          LZ1JYM

          Коментар


          • #6
            От: Фидер и пружина

            Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
            А пружината не е ли вид фидер - "feeder"?

            Основното предимство на фидера, включително инлайн фидера, е че при скъсване на влакното рибата не остава с висяща пружина от устата.

            Това ползвам аз обикновенно и за шаран и за каракуда. Само променям поводите и куките.



            Друг е въпроса, че риболова на леко е далеч по-успешен за каракуда. Поне при мен де.

            Планувам да отида до шипоченския залив този уикенд, та ако някой се е запътил на там да пише.
            Да,пружината е фидер.И т.нар.фидерметод е фидер.Въпроса е как се практикува.Да окачиш половин килограмова спирала на телескоп,чийто връх е по-дебел от палеца ми...не се вписва в моята представа за фидер-риболов.
            Виден столичен ихтиолог

            Коментар


            • #7
              От: Фидер и пружина

              Абсолютно.
              Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
              Drag Grand Canyon Daily
              Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
              LZ1JYM

              Коментар


              • #8
                От: Фидер и пружина

                Фидера,това за мен е изкуство в риболова.Да умееш да заметнеш в една и съща ,предварително избрана точка.Да поднесеш стръвта по естествен начин.Да забъркаш захранката с оптимална влажност.Да знаеш каква точно риба търсиш.Да познаваш навиците на тази риба.Спиралата е за начинаещи.И аз от там започнах.Да,хващат се каракуди,малки шаранчета...Но кефа да извадиш 15кг шаран ,на 0,20 основно и повод 0,08-0,14мм ,с пръчка която се огъва до макародържача...това е фидер-риболова за мен.Спираладжиите...честа гледка е как след края на риболова ,,млатят''спиралата във водата,за да падне захранката,тип камък.
                Виден столичен ихтиолог

                Коментар


                • #9
                  От: Фидер и пружина

                  Първоначално публикуван от paksss
                  Редовно с колегата ходехме миналата година на Еница. Ловя с два фидера, колегата е заклет привърженик на старата технология. На близка дистанция за каракуди, фидера / затворена кошница със захранка + бели/ и бели/ торни за стръв, води категорично с някъде 3към1 в сравнение с лека пружина и две куки на нея.

                  На далечна дистанция, фидер с пружина и царевица/ протеиново топче, губи тотално в сравнение с голяма пружина. Не мога да си го обясня.
                  Точно за Еница става дума и е точно така както го описваш.
                  За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                  0878 79 20 61 Борис

                  Коментар


                  • #10
                    От: Фидер и пружина

                    Първоначално публикуван от paksss Преглед на мнение
                    Редовно с колегата ходехме миналата година на Еница. Ловя с два фидера, колегата е заклет привърженик на старата технология. На близка дистанция за каракуди, фидера / затворена кошница със захранка + бели/ и бели/ торни за стръв, води категорично с някъде 3към1 в сравнение с лека пружина и две куки на нея.

                    На далечна дистанция, фидер с пружина и царевица/ протеиново топче, губи тотално в сравнение с голяма пружина. Не мога да си го обясня.
                    На далечната дистанция, каракудите се самозасичат по-добре при тежка и голяма пружина. Каракудата е интересна риба.....

                    "Фидера" става все по- популярен...Въпрос на време е, на водоема, да се засечете с човек, който знае за какво става въпрос и да се убедите в предимствата на "фидера" спрямо "пружината".
                    От миналата година има и секция "фидер" към БФРС.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Фидер и пружина

                      Случайно попаднах на това, приятно гледане!



                      За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                      0878 79 20 61 Борис

                      Коментар


                      • #12
                        От: Фидер и пружина

                        При дребната риба ,идеята според мен не е да се самозасече ,а да не усети монтажа.По тази и причина ,за мен най-успешен е асиметричния монтаж с пружинка.За шарани естествено метод фидера е класа.
                        Mitsubushi Pajero 2.5 TDi SS TOP
                        Hyundai Santa Fe 2.0 CRDi 113h.p. 4WD automat 2004
                        Nissan Terano 2.4i дълго с газ
                        0888383218 /ако не вдигна ,значи вадя риба/

                        Коментар


                        • #13
                          От: Фидер и пружина

                          Първоначално публикуван от sapuna Преглед на мнение
                          При дребната риба ,идеята според мен не е да се самозасече ,а да не усети монтажа.По тази и причина ,за мен най-успешен е асиметричния монтаж с пружинка.
                          Много силно твърдение .
                          Знам, че имаш огромен опит при "тежкия" риболов на шаран. Ама тук, не съм съгласен с теб.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Фидер и пружина

                            Не го налагам Краси ,неслучайно съм написал "за мен" и "според мен".Просто акцентирам върху асиметричния и съжденията ми са около него.В интерес на истината си прав - не разбирам от фидерен риболов ,пробвал съм естествено ,имам фидери ,но никога не са ми били краста.Може би по-активно през последните две години ,откакто имам язовир и се занимавам с дребни шаранета.
                            Смисъла на горният ми пост бе ,че предпочитам и препоръчвам нефиксирана хранилка ,като само асиметрията осигурява индикация както при опъване ,така и при отпускане.
                            Ще се радвам да прочета и твоите аргументи?!?!
                            Mitsubushi Pajero 2.5 TDi SS TOP
                            Hyundai Santa Fe 2.0 CRDi 113h.p. 4WD automat 2004
                            Nissan Terano 2.4i дълго с газ
                            0888383218 /ако не вдигна ,значи вадя риба/

                            Коментар


                            • #15
                              От: Фидер и пружина

                              От няколко години ловя само с инлайн монтаж, с подвижен патерностер, без стопери и т.н. Максимално елементарен и изчистен. От време на време и без патерностер. Кошничката се движи свободно по основното влакно...При асиметричния, симетрични и т.н монтажи, кат скъсаш основното и имаш риба на куката, знаеш какво става

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X