Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Получих алергия от зелена салата, да ви се оплача...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Получих алергия от зелена салата, да ви се оплача...

    Привет колеги, снощи реших да вечерям основно една голяма купа зелена салата с краставици, чери домати, магданоз и нищо друго, 1-2 часа след това получих постепенно сърбеж по ръцете и в последствие, страхотен червен обрив обхващащ постепенно цялото ми тяло, сърбежи, подуване на устните ми и около очите, бях заприличал на червен негър буквално, след което като усетих че почнах да дишам и по-трудно, стреснах се сериозно и веднага в болницата отидох по спешност, веднага ми биха мускулно инжекция за алергията, мина ми след няколко часа почти напълно, но беше такъв шок за мен че още не мога да повярвам че заради една нищо и никаква зелена салата можех да пукна, баси вече човек да не може една салата да си направи без да си застраши здравето, накъде вървим не е истина...

    п.с. Лекаря ми каза че напоследък марулите освен че имат много нитрати, които далеч са с надвишаващи европейските норми, ами и се пръскали с химикали за да изглеждат по-дълго време свежи, нямам думи....
    Последно редактирано от Еделвайс; 03-04-17, 23:17. Причина: Пояснение

  • #2
    От: Получих алергия от зелена салата, да ви се оплача...

    Да погледнем положително: радвай се, че не си получил алергия към съпътстащите въпросната салата течности.

    Сега сериозно - но не се осланяй на това, че зелената салата е била преобладаваща. Може де е от нещо в съвсем малки количества, присъствало в менюто. Един познат разви алегрия към конкретен оцет, например.

    Коментар


    • #3
      От: Получих алергия от зелена салата, да ви се оплача...

      Всъщност се сетих нещо друго, забелязъл съм още от много време че когато мия марули или домати, но не всеки път, ръцете ми почват леко да ме сърбят външно по кожата, и ми минаваше като си измиех после ръцете много добре, може и това да е показател за алергичната ми реакция към химикалите с които пръскат зеленчуците, ако е така ще ползвам ръцете си като тест преди да ги ям...

      Коментар


      • #4
        От: Получих алергия от зелена салата, да ви се оплача...

        Павка, не се сърди, ама това са пълни глупости.

        Или ти си баси чувствителния организъм.

        Я ми купи, сложи в торбичка с малко вода от тези салати, и ми ги прати по куриер. За моя сметка. Еконт-централен офис в Шумен, за Николай Колев, 0898 942541.
        Повечко, че да стигне за повече проби.

        Обещавам снимки и клипове как плюскам салатата-нарязана и подправена, както и съвсем натурална-ще я хрупам направо от китката.
        Ако на другия ден не съм писал във форума-звънете на 911.

        Опа. Не сме в Америка, звънете на 112.

        П.С. Ако в салатите има ГМО-опита не се зачита, защото ГМО е добро нещо, и на мен ми действа супер.

        Чакам си пратката
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • #5
          От: Получих алергия от зелена салата, да ви се оплача...

          Накисвайте салатите за час -два във вода с отрязно пънче. Така боклуците се отмиват. После изплакване и в купата.
          За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

          Коментар


          • #6
            От: Получих алергия от зелена салата, да ви се оплача...

            Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
            зелена салата с краставици, чери домати, магданоз и нищо друго....
            Е не може да е нищо друго, дресинг?

            Коментар


            • #7
              От: Получих алергия от зелена салата, да ви се оплача...

              Крайно неприятно. Едва ли е от самата маруля като растение. Пробвай с домашна маруля, необработвана с нищо или по-добре направи консултация с алерголог.

              Изпратено от моят Hasee X50 TS с помощта на Tapatalk

              Коментар


              • #8
                От: Получих алергия от зелена салата, да ви се оплача...

                Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
                Накисвайте салатите за час -два във вода с отрязно пънче. Така боклуците се отмиват. После изплакване и в купата.
                Няма как да е от маруля, по скоро е от препарат с който е пръскана.
                За това накисвайте - така се премахват нитратите, при доматите се използват страшно много пестициди- ако имат странен вкус- на нафта или подобно изхвърляте.
                Големите вериги единствено имат контрол за пестициди- домат зимата от пазара не взимам, колкото и да е красив

                Коментар


                • #9
                  От: Получих алергия от зелена салата, да ви се оплача...

                  Явно има нещо с което са обработени салатите.Днес един колега се оплака,със абсолютно същите симптоми.Храна навън,и през ноща същата картинка.Да отиде до болницата,но е хванал пътя към WC.След обилно стоене там,сутринта нищо му няма.
                  Явно в храната слагат вече всякакви боклуци.....

                  Коментар


                  • #10
                    От: Получих алергия от зелена салата, да ви се оплача...

                    Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                    ...
                    Явно в храната слагат вече всякакви боклуци.....
                    Уви вече в магазин не може да се купи нормална храна. Не че не наяжда, но не ни дава нищо от това което имаме нужда. За сметка на това получаваме срещу парите си изобилие от химия, отрови и понякога дори канцерогени. Всичко да изглежда прекрасно, а като състав било достатъчно да не е вредно или поне да е под някакви норми?!?
                    За огромно съжаление признавам, че стоково-паричните отношения все по-малко ми допадат и ме влече натуралната размяна и собственото производство. Простичкия и не богат живот живот има и своите предимства. Ясно е че не всичко мога да си произвеждам. Там където се прави нещо си за печелене на пари, и има намесени маркетолози най-вече, резултата от дейността е това което купуваме днес, а утре ще е още по-зле. Гладни наистина все по-малко има, ама болните растат сякаш в някаква прогресия, и все по-млади лягат на легло и висват на системата на животоподдържането, за радост на фармации, лекари и прочие по веригата...
                    ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

                    Коментар


                    • #11
                      От: Получих алергия от зелена салата, да ви се оплача...

                      Алергичната реакция е от нитратите. Не е от самата маруля. Имах и аз преди години ( за щастие без задух, само се обринах) от едни домати. Така сърбеше, че си свалих кожата на места. Не можеше да се спи. За капак някаква изперкала кожна в ДКЦ-то искаше да ме лекува за краста, та ми удължи мъката с ден два, докато не се разбра, че е алергия. Салатата каква е българска или внос?

                      Коментар


                      • #12
                        От: Получих алергия от зелена салата, да ви се оплача...

                        Първоначално публикуван от Борислав Ангелов (fnqkhhhzzz) Преглед на мнение
                        Алергичната реакция е от нитратите. Не е от самата маруля.
                        ...
                        Салатата каква е българска или внос?
                        И аз това щах да напиша.
                        Но може и от черитата да е или от дресинга.
                        С какво подправи салатата ?

                        Направи си тестове да не сдадеш багажа когато си някъде далече от болница.

                        Точно преди пет години ми се случи подобно нещо в една неделя сутрин, но от аналгин, ама подцених ситуацията и отидох до жипито понеделник следобед, и тоя като ме видя изтръпна, би ми инжекция и веднага ме прати в Пирогов.
                        И аз бях станал като негър и с тъмно лилави петна по хълбоците и гърба.

                        Оная работа ми беше станала колкото стъклена бутилка от кола (а по принцип ми е мнооого малък ), но за съжаление, като балон.
                        Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 04-04-17, 12:21.
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • #13
                          От: Получих алергия от зелена салата, да ви се оплача...

                          Определено става дума за алергична реакция от химиите с които са обработени марулите, а не от самите марули, иначе марулите са български клас 1 и бяха запечатани в плик, изглеждаха големи и тъмнозелени, трябваше да се досетя че толкова добре изглеждаща салата няма как да е естествено отгледана без химиите. Така и иначе ми казаха за по-сигурно в една кофа с вода и с малко сода за хляб, да сложа марулите, доматите, зеления лук и магданоза да стоят накиснати за един час, после обилно изплакване, и така ще са максимално чисти от химиите.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Получих алергия от зелена салата, да ви се оплача...

                            Да, изкисване в студена вида е правилната процедура, може и без сода, за щастие нитратите са водоразтворими. Аз също имах храносмилателни смущения преди дни, именно от зелена салата, но в лека степен. Доматите също е опасно, но тия дни взеха да излизат нашенски, от оранжериите в Кресна- дребнички, но розови и вкусни, та за сега от тях взимам...
                            0899 шест5313нула
                            За всекиго по нещо

                            Коментар


                            • #15
                              От: Получих алергия от зелена салата, да ви се оплача...

                              1. Нитратите няма как да докарат алергия. Не казвам че нищо от това с което се отглежда зарзавата не може да докара алергия, а че просто нитратите не го могат.

                              2. Храносмилателни "смущения" с първите салати за сезона е повече или по-малко нормално и не се дължи на недостатъци в салатите, а на начина по който работи човешкият организъм. Подобен ефект имат и други плодове и зеленчуци.

                              3. Алергия - причинява се от вещества в малки количества и няма пряка зависимост между това кой продукт в какво количество е в храната, може да е от всяка от съставките.

                              п.п. алергия към земеделски препарат е малко вероятна.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X