Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Получих алергия от зелена салата, да ви се оплача...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Получих алергия от зелена салата, да ви се оплача...

    Първоначално публикуван от gimax Преглед на мнение
    И за в бъдеще да си знаеш:салатата,каквато и ще да е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО с мезе /мастичка,ракийка и т.н./ и нема да имаш никакви алергични реакции.Изпробвано многократно.
    Не знам дали го казваш на шега ама при мен в последните години се прояви алергия към ужилване от насекоми. Последния път като ми се наложи да ходя до спешна помощ по тази причина ме питаха дали съм пил, признах си - бях на 2 - 3 бири. Лекарите казаха че алкохола е забавил алергичната реакция, как и защо - не знам

    Коментар


    • #47
      От: Получих алергия от зелена салата, да ви се оплача...

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      Няма много за разказване. Нитрат изобщо се слага в почвата защото растението има нужда от него и го усвоява. Когато е много в почвата е много и в растението.

      Като откъснеш растението от корена, източникът на нитрат изчезва, а механизмите по които нитрат се усвоява не спират да работят.
      Логично. Мерси.
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • #48
        От: Получих алергия от зелена салата, да ви се оплача...

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        ...

        Като откъснеш растението от корена, източникът на нитрат изчезва, а механизмите по които нитрат се усвоява не спират да работят.
        Това означава ли че не могат да усвоят гадории по друг начин,например обгЪзяване...като при бананите.

        Коментар


        • #49
          От: Получих алергия от зелена салата, да ви се оплача...

          Първоначално публикуван от kosta-s Преглед на мнение
          Това означава ли че не могат да усвоят гадории по друг начин,например обгЪзяване...като при бананите.
          Бананите се обгЪзяват (и им се покачва околната темпреатура) та да узряват, и нищо им няма.
          Същият ефект се постига ако до тях сложиш цитроси или ги напръскаш с корите им, ама цитросите май също са алергени, та кво от тва.
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • #50
            От: Получих алергия от зелена салата, да ви се оплача...

            Някъде има и различен карантинен период (в различните сезони) при внос.
            А тези простотии се правят от името на всички ни.
            Даника
            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

            Коментар


            • #51
              От: Получих алергия от зелена салата, да ви се оплача...

              Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
              Бананите се обгЪзяват (и им се покачва околната темпреатура) та да узряват, и нищо им няма.
              Същият ефект се постига ако до тях сложиш цитроси или ги напръскаш с корите им, ама цитросите май също са алергени, та кво от тва.
              Ние,понеже сме от село та знаем койе е синЙо сиренье.Ручем си от нащо,докат не е посинело и така...

              Коментар


              • #52
                От: Получих алергия от зелена салата, да ви се оплача...

                Един приятел, отдавна пенсионер, дълги години работеше в УБО, и разказваше една история - партийна делегация начело с Тодор Живков отива на посещение в Ботевград. Посрещане, хорА, аху-иху и идва време за обяд. То трапези, то агнета, еденье, пийенье и идва време за десерта. Има всичко - сладолед, пасти, плодове ...... Бай Тошо поискал ябълки. И естествено веднага се носят едни кошници пълни с разкошни, едри ябълки. Взима бай Тодор една ябълка, пооглежда я, после я оставя обратно в кошницата и казва на кмета, който седи до него - ''Кмете, я прати нЕкой от твоите момчета да набере от градината на нЕкоя бабичка и да ми донесе обикновени ябълчици, с червейчета!''
                Кметът се облещил, буца му заседнала в гърлото и уплашено попитал -''... ъъъъ, ама как така, другарю Живков, как с червейчета..??
                - Давай, давай, аз съм селско момче, знам какво казвам !
                Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
                Само DIESEL !!!

                Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

                Коментар


                • #53
                  От: Получих алергия от зелена салата, да ви се оплача...

                  Първоначално публикуван от мишоци Преглед на мнение
                  ''Кмете, я прати нЕкой от твоите момчета да набере от градината на нЕкоя бабичка и да ми донесе обикновени ябълчици, с червейчета!''
                  Кметът се облещил, буца му заседнала в гърлото и уплашено попитал -''... ъъъъ, ама как така, другарю Живков, как с червейчета..??
                  - Давай, давай, аз съм селско момче, знам какво казвам !
                  Приятел ми е разказвал че на времето по морето французите търсели само череши с червеи защото това бил единствения сигурен признак че не са третирани с химикали . До колко е вярно не знам ама моята череша в двора по някое време като узрее почва да червясва и така си ги ям черешите с мезето вътре
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • #54
                    От: Получих алергия от зелена салата, да ви се оплача...

                    В Израел ползват за наторяване най-доброто: вермикулит.
                    FORD Maverik-2,3L, AWD, XLT-2 броя

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X