Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Получих алергия от зелена салата, да ви се оплача...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Получих алергия от зелена салата, да ви се оплача...

    Първоначално публикуван от kosta-s Преглед на мнение
    За сега не прекалявам с количествата.А въпросния го виждам на всяка тема мерудия.За тва така...
    Еми, има експертиза.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • #32
      От: Получих алергия от зелена салата, да ви се оплача...

      Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
      Еми, има експертиза.
      Нормально;

      Коментар


      • #33
        От: Получих алергия от зелена салата, да ви се оплача...

        Оффф. Аз може ли форума да пробва Джоуцид?
        Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
        Drag Grand Canyon Daily
        Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
        LZ1JYM

        Коментар


        • #34
          От: Получих алергия от зелена салата, да ви се оплача...

          Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
          Оффф. Аз може ли форума да пробва Джоуцид?
          Оффф и от мен.

          Още един в групата на бЕлите капацитети.
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • #35
            От: Получих алергия от зелена салата, да ви се оплача...

            Не подейства. Имаме дълбока резистентност явно.
            Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
            Drag Grand Canyon Daily
            Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
            LZ1JYM

            Коментар


            • #36
              От: Получих алергия от зелена салата, да ви се оплача...

              Имах предвид, че бирата по това време води до откровения които ми затвръждават впечатленията.

              Някой който може, моля да изтрие #34 и #36.
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • #37
                От: Получих алергия от зелена салата, да ви се оплача...

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                Разправят разни соросоЙди за функционална неграмотност на населението ама никой не им вярва.
                Когато човек е убеден, че го тровят-върви го убеждавай, че е в заблуда.
                Психоза му се вика, и напоследък е масова. Не в България, а в целия "цивилизован" свят.

                Ма щом ги влече-да си тровят нервите и да си мислят, че са ацки прецакани заради нитратите и ГМО...

                Нитрати в червени домати???
                Шъ умръ, Боже, Боже...

                Поне се ограмотете преди да пишете, че ставате смешни баси...

                Офертата за марулите и Еконт си важи.
                Също и за всякакви плодове и зеленчуци пръскани с всякакви пестициди. Стига да са регистрирани за употреба де. И с всякакви ГМО-та
                Ще ви снимам "риалити" как се тровя с тези невероятни боклуци, а си живея и си свиркам, и ми е кеф.

                Стига сте се излагали. Мислете бе хора, мислете...
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • #38
                  От: Получих алергия от зелена салата, да ви се оплача...

                  Абе нитратите са повече или по-малко проблем. Но това с алергията просто не се връзва с разказа. От консумацията на много храна с много нитрати може да придобиеш алергия към други работи, не конкретно към нитратите и не непременно към храната която ги носи.

                  Едно време в зората на демокрацията имаше обществен дебат как така разхлабват нормите за нитрати у нас, зер американските и европейските били по-либерални и щели да ни тровят. Е - не се отровихме. Защо нормата у нас беше неразумно ниска си имам своя теория но все едно и с новата се живее.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Получих алергия от зелена салата, да ви се оплача...

                    Писал съм го и друг път, но хайде и тук:
                    Майка ми беше началник и агроном на 30 дка стъклена оранжерия. Имаха и износ за Франция, може би 2-3 години, не знам точно бях лапе, и ме вълнуваха индианци, а не краставици и цените им.
                    После майка ми разказваше какво е било, тогава вече ми беше интересно.
                    Та:
                    За българския пазар се изискваха нитратни свидетелства, и то пресни-на всяка седмица, или на две, не се сещам, но много стриктно се спазваше...
                    А закупчика за Франция(западняк, може би и оригинален французин) гледал много внимателно, но само за дължина и кривина на краставиците.
                    На въпроса на майка ми-защо не се интересуват от съдържанието на нитрати(щото нали нашите са супер стриктни в това), онзи отговорил, че нитратите не са толкова страшни, и не се контролират.

                    Та щом французите, с все вманиачеността си за здравословно и еко, не контролират нитратите-значи не са толкова ччерни...

                    За мен това беше сигнал да започна да се съмнявам във всякаквите митове които битуват сред простолюдието, и всяко твърдение да го приемам критично, преди да му повярвам.

                    Сляпото вярване на това което "говорят хората" е глупаво.


                    Не оспорвам, че Павката е получил някаква алергия, но директно да се обвиняват "химиите" с които се пръскат салатите е смешно.
                    В едно хранене може да има много(може би над 100) различни причинители на алергия, и без сериозно изследване-никой не може да гарантира от какво е алергията.

                    Ма нали е модно да се обвиняват пестициди и торове-това е първото което ви идва на ум.
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • #40
                      От: Получих алергия от зелена салата, да ви се оплача...

                      Само домашно /когато има възможност/. Тука ходя по селските пазари и си купувам директно от фермата - чушки, череши, сиренце, грозденце ....... Доматите в магазина са отврат! И най-вече, когато пише, че са от Испания. Мразя я тая държава !
                      Определено най-хубавите плодове и зеленчуци са от Израел - вкусни сочни и ароматни. И няма грижи.
                      Никога не купувам ''Произведено в Мароко'', или ''........ Тунис'', това може да ти струва подуване, подрискване и повръщане. Една вечер преди години по спешност закарах мой приятел чеченец в болницата - беше ял от мароканските портокали, натрови се и почна да колабира. На колко кръстовища минах на червено ...... В спешното го набучкаха с игли, маркучи и катетри. След около час и нещо се успокои и заспа. На сутринта си го прибрах. А пък дежурния лекар, един три метров негър, ми каза ''Мосю, вашия приятел се е натровил с някакви химикали от цитрусови плодове.''
                      После му викам на моя ''Абе що не купуваш от израелските, там всичко е ОК?!'' - ''Не мога, братче, мюсюлманин съм.........''

                      Алергии не съм получавал, но все пак внимавам какво купувам.
                      Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
                      Само DIESEL !!!

                      Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Получих алергия от зелена салата, да ви се оплача...

                        Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                        ...
                        Та щом французите, с все вманиачеността си за здравословно и еко, не контролират нитратите-значи не са толкова ччерни...
                        Имай предвид, че краставицата пътува известно време за Франция. През това време тя успява да преработи всичкия нитрат който има в себе си, прави го на белтъци.

                        Нитратите са изобщо проблем само за пресния зарзават - откъснат същия ден или максимум до следващия.

                        Първоначално публикуван от мишоци Преглед на мнение
                        ...
                        Определено най-хубавите плодове и зеленчуци са от Израел - вкусни сочни и ароматни. И няма грижи.
                        Тука малкото неща които идват от Израел са възскъпички, сигурно и при вас е така. Ако са и кашерни става дявол на магаре.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Получих алергия от зелена салата, да ви се оплача...

                          Коле, още в началото споменах че се сетих и забелязах че докато миех марулите в мивката, усетих лек сърбеж по дланите на ръцете, по-късно 2 часа след консумацията им, тогава получих и алергията с пълна сила, затова съм убеден че е ако не е от нитратите, то е от друга химия пръскана по листата за запазване за свежестта им, даже като се замисля, миналата година ми беше направило впечатление че когато миех домати от тези ранните, пак ме засърбяваха дланите по ръцете, но може би защото тогава съм ял и по-малко от въпросните домати и не ми се е отключвала алергията, та вече ще си ползвам дланите на ръцете ми за тест, ако почнат да ме сърбят като мия определени домати или марули, значи няма да ги ям.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Получих алергия от зелена салата, да ви се оплача...

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            Имай предвид, че краставицата пътува известно време за Франция. През това време тя успява да преработи всичкия нитрат който има в себе си, прави го на белтъци.

                            Нитратите са изобщо проблем само за пресния зарзават - откъснат същия ден или максимум до следващия.
                            ...
                            Ще разкажеш ли малко ?
                            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                            Коментар


                            • #44
                              От: Получих алергия от зелена салата, да ви се оплача...

                              И за в бъдеще да си знаеш:салатата,каквато и ще да е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО с мезе /мастичка,ракийка и т.н./ и нема да имаш никакви алергични реакции.Изпробвано многократно.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Получих алергия от зелена салата, да ви се оплача...

                                Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                                Ще разкажеш ли малко ?
                                Няма много за разказване. Нитрат изобщо се слага в почвата защото растението има нужда от него и го усвоява. Когато е много в почвата е много и в растението.

                                Като откъснеш растението от корена, източникът на нитрат изчезва, а механизмите по които нитрат се усвоява не спират да работят.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X