Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ за Transalp 600 иска да прегрее

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помощ за Transalp 600 иска да прегрее

    Здравейте,машинката е 92-ра година.Имам следния проблем .Двигателя има силното желание да прегрее,перката включва или на много висока температура или изобщо не иска да включи....първо набедих датчика на перката-смених го без ефект,дойде ред на термостата,смених и него-ефект никакъв.В системата няма въздух,антифриза е бистър ....тайно се надявам да не е водна помпа че цифрата ме плаши.

  • #2
    От: Помощ за Transalp 600 иска да прегрее

    Принципно прави проблем водната помпа .... неизвестно за мен, защо.
    Около мен за около година 3 Трансалпа .. сменяха водни помпи.
    Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

    Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

    Коментар


    • #3
      От: Помощ за Transalp 600 иска да прегрее

      Не подлежи ли на някакъв ремонт водната помпа?
      Ако е машина, нека бъде немска!
      XJR 1200
      ETZ 150
      Kawasaki Ninja ZX10R

      Коментар


      • #4
        От: Помощ за Transalp 600 иска да прегрее

        Колега, с риск пак някой да ми каже че пиша глупости в технически раздел, бих те посъветвал да я смениш. Няма по-добро от новото, но гледай от къде взимаш частите. Saprky го бе казал - не се опитвай да ремонтираш и мiнеш тънко - направи го като хората. Всяка една неадекватна интервенция ще ти излезе по-скъпо...вярвай ми.
        Имам пред вид водната помпа... кахър си е според мен.

        Коментар


        • #5
          От: Помощ за Transalp 600 иска да прегрее

          Не се смятам за спец в областа, така че приемете по-долното по-скоро като въпрос:

          Как водната помпа би довела до прегряване? Въздужен джоб там където е "перката" или потрошена такава?
          Може да тече, да вие и т.н. ама да не прави циркулация..?


          Прави ли промивка на радиатора и провери ли дали не е запушен?
          Калин - О88 б579I9I
          Обичам да пътувам, не обичам да пристигам.

          Коментар


          • #6
            От: Помощ за Transalp 600 иска да прегрее

            Първоначално публикуван от sardokar Преглед на мнение
            Не се смятам за спец в областа, така че приемете по-долното по-скоро като въпрос:

            Как водната помпа би довела до прегряване? Въздужен джоб там където е "перката" или потрошена такава?
            Може да тече, да вие и т.н. ама да не прави циркулация..?

            Прави ли промивка на радиатора и провери ли дали не е запушен?
            Аз също не съм спец, и не знам на точният мотор каква точно е водната помпа, но съм виждал превартяна в оста си водна помпа,която се върти доста по слабо отколкото се върти оста и(на конкретният модел не зная дали водната помпа е на конус за оста или заедно със оста ), водна помпа със липсващи лопатки, също съм и попадал на побългарявана, сложена по малка перка от друг мотоциклет, която не може да завихри хубаво водата понеже има много разстояние от перките до "кожуха".

            Коментар


            • #7
              От: Помощ за Transalp 600 иска да прегрее

              Какъв е проблема да се скъса оста и да не се върти перката - и ето ти прегряване за нула време.

              Коментар


              • #8
                От: Помощ за Transalp 600 иска да прегрее

                Даже няма нужда да се скъса. Може просто да превърти пластмасата върху метала или да се изметнат лопатките. Не случайно при някои коли водната помпа се сменява на определени километри като консуматив.
                "Do not correct a fool, for he will hate you;
                Correct a wise man, for he will appreciate you."

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X