Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лозови сълзи!!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Лозови сълзи!!!

    Здрасти!Таз година ми предстои операция на око!Леща ще ми слагат,изкуствена!Ляво око.Катаракта.Просташки обяснено:
    нормалната такава е "разположена" по външната част на естествената леща,демек,старческа!Мойта е от вътрешната част,по средата,като брадавица,и на двете очи но лявото прогресира,дясното се е закрОтило!
    И ся:
    казАха ми,а и прочетох впоследствие че тез сълзи помагали /даже лекували!!!/ катаракта!Събрал съм си едно шишенце!Начи,ич не мога да вдена как таз течност ще влезе ВЪТРЕ в лещата и ще повлияе на гадта по някЪв начин!!!
    ОБаче:Два дена си капя и действието ич не е лошо!Какво имам в на предвид!
    Кат си капнеш и усещането е за успокояване на окото и някак си по остро зрение за известно време!При жинатЪ ефекта е същия,въпреки че тя няма катаракти разни......има астигматизъм ма за него не пише нищо!
    ИИИИ......доде време за въпроса?У нетя пише че тряа да се капе 3 /три/ дни,правела се пауза от два месеца и после пак три дни!
    Какъв е тоз състав на Сълзите че тряа само три дни!?!?!И кво ще стане на четвъртия,петия и т.н.
    Не че нещо ама кат си капна и ми става добре бре!
    Поздрави и благодаря предварително!
    Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
    0888854582
    Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
    Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

  • #2
    От: Лозови сълзи!!!

    Я напиши как събра цяло шишенце? Както разбирам става дума за сока който лозите пускат при рязане? Или е съвсем друго нещо?

    Иначе през очите проникват доста неща - не само до лещата, но и в целия организъм.

    Коментар


    • #3
      От: Лозови сълзи!!!

      Не можеш да го съхраняваш. Ще се завъдят бактерии. Трябва да е прясно, току що отцедено и трябва много да се внимава да няма чужди тела в сока. Око е не е шега работа.

      Коментар


      • #4
        От: Лозови сълзи!!!

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        Я напиши как събра цяло шишенце? Както разбирам става дума за сока който лозите пускат при рязане? Или е съвсем друго нещо?

        Иначе през очите проникват доста неща - не само до лещата, но и в целия организъм.
        Ми как.....резнАх две-три клончета и то почнА да си капе интензивно!И да!Точно когато се зарязва!Абе пИши "Лозови сълзи/ в гугулот ито си пише!
        ТурнАх стъклени чаши,чисти и то си се събра за няколко часа!И трябва да кажа че ако действаш както трябва,можеш и доста повече от едно шишенце да събереш!Било полезно и лицето да си обтриваш!Ма мен ми тряа за очите!
        Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
        0888854582
        Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
        Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

        Коментар


        • #5
          От: Лозови сълзи!!!

          Първоначално публикуван от Балканджи Пламен Янков Преглед на мнение
          Не можеш да го съхраняваш. Ще се завъдят бактерии. Трябва да е прясно, току що отцедено и трябва много да се внимава да няма чужди тела в сока. Око е не е шега работа.
          Според народната медицина,капеш три дни,после ГО СЪХРАНЯВАШ два месеца в хладилника и пак капеш!
          Ползвал се сока /сълзите/ когато се зарязва лозата!
          Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
          0888854582
          Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
          Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

          Коментар


          • #6
            От: Лозови сълзи!!!

            Ти след два месеца пак можеш да си наточиш от лозата. Нищо че не е Зарезан.

            Само в лечебния ефект нещо не съм твърдо убеден ама то не е важно аз да съм убеден.

            Коментар


            • #7
              От: Лозови сълзи!!!

              След два месеца е друг състава на лекарството. Първите сълзи се ползват, преди да се е разлистило лозето.
              The Flat Earth Society has members all around the globe.

              Коментар


              • #8
                От: Лозови сълзи!!!

                За катаракта е по-добре разтвор на мед в преварена вода.
                Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                Коментар


                • #9
                  От: Лозови сълзи!!!

                  А най-добре според мен да не си слагате всякакви не-стерилни фуйни в очите... Особено престояли два месеца...

                  И "средство", не "лекарство".
                  - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                  - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Лозови сълзи!!!

                    И водата от чешмата не е стерилна.
                    The Flat Earth Society has members all around the globe.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Лозови сълзи!!!

                      Пробвал съм ги след "осветяване" с електрожен. Ефекта беше поразителен. За Катаракта незнам дали ще има ефект но определено в моя случай помогнаха. Мисля че ги позлвах 24 часа по нататък нямаше нужда така че нямам идея какво се случва след 3-4 дни.
                      When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Лозови сълзи!!!

                        Първоначално публикуван от Вива ViRuS4eto Преглед на мнение
                        И водата от чешмата не е стерилна.
                        И?


                        @Ясен ... чувства се облекчаване заради вискозитета. Рано напролет движението на соците е наобратно... съответно - повече разни полизахариди ...

                        НЕ ГО правете с всяко растение, често има дразнещи и други разни гадни работи....
                        - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                        - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Лозови сълзи!!!

                          Някой може ли да обясни това на снимката? Прибрах "сълзите" в хладилника с консистенция и цвят наподобяващи глицерин а два дни по-късно ... виолетка


                          42

                          Коментар


                          • #14
                            От: Лозови сълзи!!!

                            За виолетовото нямам обяснение.
                            Баща ми беше заварчик, та от него знам, че пролетно време като режем асмите, трябва да се събере едно шишенце и да има после в хладилника до догодина. Аз рядко ползвам, но има ефект, според мен. Сега вече за катаракта как е, не знам.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X