Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Охлаждане на Опел Фронтера 2.0 115 КС. 1995 г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Охлаждане на Опел Фронтера 2.0 115 КС. 1995 г.

    Та въпроса е следния. Фронтера та е с климатик. Колко степени има вентилатора за охлаждане на радиатора. Прави ми впечатление че моят вентилатор се включва само и единствено преди да достигне червения сектор. Дали е нормално? Ако колата се движи температура та стига до малко над средата но не включва перката . Какъв ли е проблема

  • #2
    От: Охлаждане на Опел Фронтера 2.0 115 КС. 1995 г.

    Колега,съветвам те,като начало да изчетеш темите,свързани с твоя въпрос/щото има доста писано/ и тогава питай,ако нещо има неясно.

    Коментар


    • #3
      От: Охлаждане на Опел Фронтера 2.0 115 КС. 1995 г.

      Колега изчетох но да ти кажа честно нищо не разбрах. Не видях някъде да пише колко степени е вентилатора . И не съм сигурен до колко е нормално това поведение.

      Коментар


      • #4
        От: Охлаждане на Опел Фронтера 2.0 115 КС. 1995 г.

        Та както пак ти отговорих на лично в общи линии е нормално, но замери температурата на входа на радиатора и виж при каква темп. се включва перката. Има една степен, както и перката на климатика!
        ОФА КБ X20SE + метан

        Коментар


        • #5
          От: Охлаждане на Опел Фронтера 2.0 115 КС. 1995 г.

          Първоначално публикуван от tsvetelind Преглед на мнение
          Та въпроса е следния. Фронтера та е с климатик. Колко степени има вентилатора за охлаждане на радиатора. Прави ми впечатление че моят вентилатор се включва само и единствено преди да достигне червения сектор. Дали е нормално? Ако колата се движи температура та стига до малко над средата но не включва перката . Какъв ли е проблема
          Няма никакъв проблем.С оригиналния датчик е така.Аз си сложих ключе и кат мине средата,просто си пускам принудително вентилатора.

          п.п.Форума–пак–се–прееба.

          Коментар


          • #6
            От: Охлаждане на Опел Фронтера 2.0 115 КС. 1995 г.

            Ако ти се занимава,пробвай да смениш датчика,който включва перката.Има един от Пежо/мисля 306,но не съм сигурен/,който работи при по-ниски температурни стойности.

            Коментар


            • #7
              От: Охлаждане на Опел Фронтера 2.0 115 КС. 1995 г.

              Първоначално публикуван от tomil Преглед на мнение
              Ако ти се занимава,пробвай да смениш датчика,който включва перката.Има един от Пежо/мисля 306,но не съм сигурен/,който работи при по-ниски температурни стойности.
              Правил съм я тая глупост няколко пъти.

              Вентилатора е в синхрон с термостата, респективно температурата на термостата и датчика включващ вентилатора.
              Слагайки по-студен датчик, и то само с няколко градуса, вентилатора не спира да работи, та трябва да се смени и термостата с по-студен, което за натоварени режими е добре, но за регулярна употреба, еле па и зимата, е проблем.
              Зависи и къде стои датчика де.

              На колко отваря термостата, да не ровя в каталозите ?
              Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 04-04-17, 11:58.
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • #8
                От: Охлаждане на Опел Фронтера 2.0 115 КС. 1995 г.

                Тази ''глупост''не знам защо, на мен ми върши добра работа.Моята фронтера беше с виско перка.Като се скапа виското,го махнах и сложих перка с подходящ размер закрепена към радиатора.Сложих водно съединение /на което е монтиран въпросния датчик,който включва перката/,между термостата и радиатора.По-скоро го замених с оригиналното.Термостата отваря на 92 градуса,поне така пише на него.Датчика за перката,който ползвам в момента е 87/92 градуса,но когато включи,стрелката за температурата стига малко преди първата черта след средата,а изключва точно,когато стрелката се върне на средната черта.Доколкото разбрах,на колегата перката му включва едва преди червената,затова му препоръчах да смени датчика.Между другото мисля,че и други колеги са я правили цялата тая гимнастика.

                Коментар


                • #9
                  От: Охлаждане на Опел Фронтера 2.0 115 КС. 1995 г.

                  Тия хвърляния на зарчерта с друг шалтер за перката и аз ги играх... Шансът да намериш такъв, какъвто искаш е минимален! Както каза колегата има пряка зависимост между термостата и шалтера. Ако се прехендриш с някой, който включва на по-ниска температура, то той и изключва на по-ниска! Така да имаш често, или постоянно пусната перка заради термостата, който отваря на 92 градуса е реален факт Аз си реших проблема с отделна електронна система, която се регулира до градус, както ти е кеф. Оставих си и стария шалтер за всеки случай, ако нещо системката ми се скапе
                  ОФА КБ X20SE + метан

                  Коментар


                  • #10
                    От: Охлаждане на Опел Фронтера 2.0 115 КС. 1995 г.

                    Първоначално публикуван от tomil Преглед на мнение
                    Тази ''глупост''не знам защо, на мен ми върши добра работа.Моята фронтера беше с виско перка.Като се скапа виското,го махнах и сложих перка с подходящ размер закрепена към радиатора.Сложих водно съединение /на което е монтиран въпросния датчик,който включва перката/,между термостата и радиатора.По-скоро го замених с оригиналното.Термостата отваря на 92 градуса,поне така пише на него.Датчика за перката,който ползвам в момента е 87/92 градуса,но когато включи,стрелката за температурата стига малко преди първата черта след средата,а изключва точно,когато стрелката се върне на средната черта.Доколкото разбрах,на колегата перката му включва едва преди червената,затова му препоръчах да смени датчика.Между другото мисля,че и други колеги са я правили цялата тая гимнастика.
                    Климатик нямаш нали?Щото това,което е писал "колегата" е типичен номер на фронтери с климатик.И решението не е датчик,повярвай ми.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Охлаждане на Опел Фронтера 2.0 115 КС. 1995 г.

                      Първоначално публикуван от tsvetelind Преглед на мнение
                      ...Какъв ли е проблема...
                      Проблем няма , та затова се чудя що си чешете клавиатурите ?!
                      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Охлаждане на Опел Фронтера 2.0 115 КС. 1995 г.

                        Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                        Проблем няма , та затова се чудя що си чешете клавиатурите ?!
                        Че какво друго да правим? Да пишем някакви трудове по ДВГ?
                        ОФА КБ X20SE + метан

                        Коментар


                        • #13
                          От: Охлаждане на Опел Фронтера 2.0 115 КС. 1995 г.

                          Аз като се сдобих с моята започнах със смяна на датчика отчитащ температурата, защото бях "сигурен", че отчита по-висока температура от реалната. После смених прословутия датчик на водното съединение (96 лв от Булвария) и накрая се оказа, че швабата така си го е създал
                          Карай и си пей!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Охлаждане на Опел Фронтера 2.0 115 КС. 1995 г.

                            Много благодаря за полезната информация.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X