Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Губи мощност при загряване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Губи мощност при загряване

    Здравейте колеги! Нормално ли е двуцилиндровия двигател при загряване да изгуби драстично мощност? Ако не е какви може да бъдат проблемите? Аз лично си го обяснвам, че се разширява цилиндъра от топлината и губи компресия. Другия вариянт е да ми търка луфта на чукчетата и да се губи момента на запалване и да няма хубаво изгаряне.

  • #2
    От: Губи мощност при загряване

    Това е признак, че цилиндъра е износен и сигментите на буталото не могат да компенсират разширяването. Ако цилиндъра подлежи на шлайф, ще се разминеш с ново ремонтно буало, шлайф и газ, но ако не подлежи, се сменят и цилиндъра и буталото.......

    Коментар


    • #3
      От: Губи мощност при загряване

      Двигателя е на 320км силно се съмнявам да са ми заминали бутала и сегменти

      Коментар


      • #4
        От: Губи мощност при загряване

        Това означава, че все още подлежи на разработване и в следващите около 1000 км. не трябва много да го напъваш, а когато усетиш, че започва да губи мощност, както ти го казваш, е нужно да спреш за да поизстине, иначе рискуваш да го прегрееш и блокираш.

        Коментар


        • #5
          От: Губи мощност при загряване

          Да,това е добър съвет.Благодаря!

          Коментар


          • #6
            От: Губи мощност при загряване

            Първоначално публикуван от spongi Преглед на мнение
            Това означава, че все още подлежи на разработване и в следващите около 1000 км. не трябва много да го напъваш, а когато усетиш, че започва да губи мощност, както ти го казваш, е нужно да спреш за да поизстине, иначе рискуваш да го прегрееш и блокираш.
            +1
            сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
            dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

            Коментар


            • #7
              От: Губи мощност при загряване

              Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
              +1
              Поразкарай го кротко още два пъти по толкова.Ако искаш да имаш двигателя.Вярно времето почна да предизвиква.Ма си е твоя работа , дали да го трошиш сега , или да ти кара и другия сезон.
              Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X