Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем предно колелo Jeep Liberty 3.7

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем предно колелo Jeep Liberty 3.7

    Здравейте .Имам проблем с предно ляво колело на джипа.Започна да издава един стържещ звук като го усещах и леко във волана като затягане.Смених лагера .кормилните накрайници също.Проблема остана.Казаха ми че диска имал ръб и стържел,обрали го на струг и така.дисковете са почти нови и се позачудих.След като го взех от сервиза стържещият шум остана ,по малко е но го има както и едно постоянно скърцане от колелото което е едновременно със скоростта.А днес ми светнаха и лампите за ABS и ръчната едновременно като на моменти спирачките почти се губеха като загреят.Дано сте ме разбрали от всичко това което написах.Моля ако някой може да помага.

  • #2
    От: Проблем предно колелo Jeep Liberty 3.7

    Виж как се движат накладките на спирачките на това колело. Спирачните апарати са доста несериозни - с по едно текстолитово бутало, действащо само от едната страна. При мен имаше някакво ритмично скърцане в предно дясно (обаче) колело. След като се начетох на страховити съвети тука - да сменя накладките + спирачния диск + буталата на спирачния апарат, а защо не и целия апарат с нещо "по-сериозно", съответно за симетрия да се направят същите процедури и с другото колело, най-добре и с четирите се оказаха водачи ("guide pins") на накладките и по-скоро пластмасовото им шлаухче / тръбичка. Някои магазини ги продават отделно (тръбички и водачи) други - комплект водачи с тръбичките, а най-сериозните "маркови" накладки (ама поръчани от чужбина) се оказаха, че си имат и водачи със шлаухчета в комплекта Та това шлаухче се износва, водачът с някакви микрони мърда надолу, оттам накладката почва да се прибира накриво - част от нея остава по-близо до спирачния диск или направо търка в него и се чува скърцане. Т.е. при всяка смяна на накладки тези водачи трябва да се вадят и да се смазват, а от време на време и да се сменят (при мен последно - преди 4 години и оттогава нямам никакви звуци).
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • #3
      От: Проблем предно колелo Jeep Liberty 3.7

      Това само при 3.7 ли го има При 2.8 не съм чул подобни звукови феномени.
      Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
      „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
      LZ1EMS

      Коментар


      • #4
        От: Проблем предно колелo Jeep Liberty 3.7

        Първоначално публикуван от emanuilis
        ..... дали Проблема е характерен
        По скоро - не.
        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

        Коментар


        • #5
          От: Проблем предно колелo Jeep Liberty 3.7

          Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
          ..... Т.е. при всяка смяна на накладки тези водачи трябва да се вадят и да се смазват, а от време на време и да се сменят (при мен последно - преди 4 години и оттогава нямам никакви звуци).
          Брей, Гагич как си се кротнал, ако не беше автомат, щях да помисля, че спираш само с ДВГ.

          Коментар


          • #6
            От: Проблем предно колелo Jeep Liberty 3.7

            Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
            Брей, Гагич как си се кротнал, ако не беше автомат, щях да помисля, че спираш само с ДВГ.
            Последно при тебе констаНтирАхме туй, ако си спомняш? Тогава с контейнер (че "шипингът" убийствен) Жоро ЦСКА ми докара едни водачи, после се появиха във "Вест Ауто" поотделно водачи и шлаухчета, после още два пъти купувам накладки само "Monroe" (майсторите тука правят така като ги видят и питат: "Ама тия не правеха ли само амортисьори?"), като една от опаковките съдържаше и водачи.
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • #7
              От: Проблем предно колелo Jeep Liberty 3.7

              Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
              Последно при тебе констаНтирАхме туй, ако си спомняш? Тогава с контейнер (че "шипингът" убийствен) Жоро ЦСКА ми докара едни водачи, после се появиха във "Вест Ауто" поотделно водачи и шлаухчета, после още два пъти купувам накладки само "Monroe" (майсторите тука правят така като ги видят и питат: "Ама тия не правеха ли само амортисьори?"), като една от опаковките съдържаше и водачи.
              Ако е удобно,можеш ли да качиш снимка на тези водачи и шлаухчета? Аз два пъти сменях и престъргвах дискове и накладки,но не се сещам,или на съм обърнал внимание в сервиза за тези (водачи и шлаухчета)
              Лесно беше само вчера
              Jeep Cherokee - Liberty 3.7
              Fab Fours Legend
              Nissan Terrano II 2,4

              Коментар


              • #8
                От: Проблем предно колелo Jeep Liberty 3.7

                Проблема е отстранен ,след смяна на дискове и накладки и раздвижване на буталцето на държачите на накладките

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем предно колелo Jeep Liberty 3.7

                  Първоначално публикуван от ianevi2 Преглед на мнение
                  Ако е удобно,можеш ли да качиш снимка на тези водачи и шлаухчета? Аз два пъти сменях и престъргвах дискове и накладки,но не се сещам,или на съм обърнал внимание в сервиза за тези (водачи и шлаухчета)
                  Тук съм писал.
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем предно колелo Jeep Liberty 3.7

                    Здравейте искам да попитам за един лек проблем с моя Jeep Cherokee kJ 3.7 extrem sport 2004 двигателят прекъсва все едно тоците са проблем някои зблъсквал ли се е с подобен проблем?Благодаря предварително

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем предно колелo Jeep Liberty 3.7

                      Да.
                      Най ме е страх от хора без мечти...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем предно колелo Jeep Liberty 3.7

                        Звънни на Дядо Владо не хапе
                        Еди Рангелов : 0885 088 444
                        Няма незаменими има незабравими хора !!!

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X