Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Шум в преден лагер на ТЛК 95 бензин 5vz-fe

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Шум в преден лагер на ТЛК 95 бензин 5vz-fe

    Здравейте колеги,
    миналото лято при една разходка в гората нацелих с левите колела една скрита в тревата бабуна скороста не беше висока 30 тина километра,колата подскочи сериозно такъмите в багажника за малко бяха в безтегловност и толкова нищо сериозно.

    Но след това забелязах леко виене отпред от ляво, което отначало не се променяше при леко криволичене в ляво дясно,няма промяна на звука при подаване на газ или при отнемане на газта.

    Но след известно време на десен завой започна да се чува доста забележимо а на ляв да изчезва,закарах колата на сервиз и диагнозата беше категорична
    преден ляв лагер за смяна.

    Речено сторено поръчах на колегата Патролфен лагер и като се стопли понеже ми се стори по сложно като дейност а и нямам преса за лагери закарах колата на сервиз да ми сменят лагера.

    Обаче след смяната с неудоволствие установих че,виенето е почти изчезнало но при скораст 80-90 км се забелязва леко.
    реших че ,си внушавам и започнах да карам колата но забелязах осезателно увеличаване на звука и това ме притеснява.

    Та въпроса ми е възможно ли е нещо да са пропуснали или да има някаква тънкост при самата смяна,след смяната на лагера внимателно прегледах стария лагер и не видях никакви следи които да подсказват за евентуално износване ,ролките си бяха като нови и черупките също бяха в отлично състояние това ме озадачи но не се замислих много и ги метнах в отпадъците.

    Но сега това виене не мога да си го обясня дали новият лагер е бил нещо калпав или при монтажа нещо се е объркало знам ли?
    Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
    Място и хора към които да принадлежи ...

  • #2
    От: Шум в преден лагер на ТЛК 95 бензин 5vz-fe

    Здрасти Николай!Понеже не съм се занимавал с ЛК95, това дето ще ти кажа е от 4Рънер.Чувал съм, че рамата и карантиите отдолу са едни и същи, но все пак имай в предвид.
    Не би било зле да запазиш стария лагер или поне да знаеш какъв е бил.Провери новия, дали е Коуо и то правен в Япония.Но преди да монтират новия лагер, провериха ли главината за биене?
    Ако не са, опитай се да го направиш, мисля че ще се справиш, трябва ти индикатор поне с 0.01мм.Саваляш спирачния апарат и почистваш със шкурка от ръжда и налепи обиколката на главината и пътечка отвън покрай болтовете, където ще сложиш иглата.Тоест ще мериш и радиално и аксиално.Стойката на индикатора закрепваш на плоскостта, където ляга спирачния апарат(почисти я също)
    Понеже ЛК95 е постоянно 4х4, трябва да подпреш колелата на противоположната страна срещу търкаляне в двете посоки и вдигаш и двете колела от страната на главината дето ще мериш.Гледай блокажа да не ти е включен.Не ти трябват високи обороти, а да видиш дали има биене.Ако главината няма биене радиално и аксиално, ще ти трябва нов или коригиран(зачистен и проверен на струг) спирачен диск.Слагаш го и проверяваш пак в двете равнини.Ако оригиналният ти диск е в добро състояние, може да пробваш с него.Не е зле да провериш и джантата, но може да я размениш с друга и да разбереш дали проблемът е в нея.За мен ако главината бие повече от 0.01мм е проблем, за спирачния диск мисля, че дават до 0.05мм.Но за мен и това е много,може би поради професионалното ми изкривяване от машините които поддържам.
    При монтаж на нов лагер е важно къде ще се приложи натиск от пресата, но по възможност не трябва да се натоварят ролките/съчмите на лагера на срязване между външната и вътрешната черупки на лагера.Защото това поврежда и трите чарка.
    Провери тези неща и кажи дали си открил нещо.
    Успех!
    Мето
    1999 4Runner 3RZ/ 4Runner 1KZT/ 4Runner 5VZ

    Коментар


    • #3
      От: Шум в преден лагер на ТЛК 95 бензин 5vz-fe

      Тук съм прикачил инструкцията за монтаж.При вкарване в шенкела, лагера се натиска по външната черупка.При вкарване на главината се натиска по вътрешната черупка.Така се избягва натоварването на ролките на срязване.
      А относно смяната на лагера.Ти присъства ли там?Ако не си, беше ли си маркирал лагера на колата ти, преди да я закараш в сервиза?Защото може да са ти дали използван преден лагер, но той да не е от твойта кола.А твоят да си стои там още и само да е смазан с някаква успиваща смазка.Другото е смениха ли семерингите на главината или са оставили старите?И разни други въпроси ми се мъдрят из главата, щото аз вяра на сервиз нямам.Въпреки, че тукашните, и то фирмените на Тойота са накичени с разни табели, дипломи и сертфикати, като ASE Certified(Automotive Service Excellence Cert) и въпреки това правят глупости.И като резултат, за всичките години, и за всичките мили(а са над милион) които имаме с Тойотите в къщи, само един път Камрито на жена ми беше в сервиз на Тойота и то гаранционно.И това ми стигаше, повече нито една не влезе вътре, само в моя гараж ако се наложи.
      REAS.pdf
      Последно редактирано от metotem; 02-04-17, 03:12.
      1999 4Runner 3RZ/ 4Runner 1KZT/ 4Runner 5VZ

      Коментар


      • #4
        От: Шум в преден лагер на ТЛК 95 бензин 5vz-fe

        Здравей Мето,

        Не съм присъствал на смяната на лагера но сервиза са ми познати и уж доверени хора и до сега не съм имал съмнения относно коректността им.

        Вчера имах малко време и разглобих колелото за да разгледам,развих гайката на полуоската и я завих с малко по малко усилие от както беше стегната като си белязах докъде беше стегнато и завих с 3 мм по малко да видя дали е от прекален натяг.

        След това обаче вибрациите започнаха още от 50-60 км.

        Днес чистих гаража и случайно намерих стария лагер които смених ще го измия и ще направя снимки.

        Поздрави!
        Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
        Място и хора към които да принадлежи ...

        Коментар


        • #5
          От: Шум в преден лагер на ТЛК 95 бензин 5vz-fe

          Вчера мислех да ти кажа, че този шум може да идва от външното каре на полуоската.След като провериш нещата около главината и лагера, и ако нищо не излезе, но не си загубил желание да се разровиш в проблема, размести полуоските.Би трябвало да са еднакви.Ако виенето се премести от другата страна, е ясно.Само дето ще си поиграеш с маслото на дифа.Ако не си го поглеждал скоро е удобен момент.
          По инструкция гайката на полуоската се стяга с 235Нм.
          А за сервиза, ами вземи стария лагер и ги попитай къде натискат лагера при монтажа в шенкела и къде при вкарване на главината.Попитай ги и дали са премерили главината за биене.Ако са твои хора е редно да не те лъжат.
          Последно редактирано от metotem; 03-04-17, 04:13.
          1999 4Runner 3RZ/ 4Runner 1KZT/ 4Runner 5VZ

          Коментар


          • #6
            От: Шум в преден лагер на ТЛК 95 бензин 5vz-fe

            Това с меренето на главината за биене не са го направили със сигурност тука сме България дълбоката провинция.
            За натискането ще разпитам.

            Тъкмо щях да питам с колко се стяга гайката и ми прочете мисълта.

            Благодаря Мето !

            Поздрави.
            Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
            Място и хора към които да принадлежи ...

            Коментар


            • #7
              От: Шум в преден лагер на ТЛК 95 бензин 5vz-fe

              Не знам докъде си стигнал, ама тука закачам още две инструкции отнасящи се за полуоските и снимка на инструмент, с който се вадят лесно.Щото аз използвам чука само в краен случай.Може би да успееш да намериш подобен инструмент в България.Това всъщност е най-обикновена дърводелска щанга за вадене на пирони и отковаване на дъски направена от листова пружинна стомана.Може би да се изработи от по-тънка ресорна пластина.
              А за чалъма споменат в инструкцията за монтаж относно позицията на пружинната зегерка в края на шлиците когато се вкарва полуоската обратно в дифа, същото важи и при ваденето.Та ако не излиза с напъване, пробвай да я завъртиш примерно по часовника на 30-на градуса и опитай пак.Ако не стане, наново завърташ малко и пак напъване със щангата.В един момент излиза.
              А пък понеже видях на снимките ти, как е напукан единия тампон на кормилната рейка, провери дали рейката се мести, ако някой върти волана наляво/надясно на място и ако има местене, колко е то-1-2мм или 5мм
              REMO.pdf
              DISA.pdf
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SStanleyWonderBar.jpg
Прегледи:1
Размер:21.8 КБ
ID:5748310
              Последно редактирано от metotem; 05-04-17, 03:57.
              1999 4Runner 3RZ/ 4Runner 1KZT/ 4Runner 5VZ

              Коментар


              • #8
                От: Шум в преден лагер на ТЛК 95 бензин 5vz-fe

                Докъде стигнах ли ?

                Ами развих гайката на полуоската и я стегнах с 235 нм. както ми препоръча и след това завъртях гумите че,14 000 км не ги бях разменял като едновременно с това ги и балансирах.

                После закарах колата и на реглаж на предния мост имаше някаква дребна корекция.

                Резултатът е забележимо подобрение но шума си го има, вече не е толкова отчетлив но си е там.

                За сега ще я карам така че,имам други по важни дела за вършене.

                Стих се да те питам къде се намира сръпковото моторче за ниските обороти че ,нещо леко колебае оборотите на място леко се движи стрелката на оборотомера м/у 800 и 1000 оборота и звука на двигателя се мени.

                Почистих дроселовата клапа стабилизираха се за няколко дни и после пак започна да прави така.

                Въздушният филтър е нов на 1500 км.
                Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
                Място и хора към които да принадлежи ...

                Коментар


                • #9
                  От: Шум в преден лагер на ТЛК 95 бензин 5vz-fe

                  Да ти кажа, досега не съм се занимавал с оборите на празен ход на нито една от Тойотите ми, щото си работят добре.Не съм и чувал за стъпково моторче, освен за това на круиз контрола(автоматична газ или как му казват в Европа).Има още да уча!Оказа се, че има такова и неговата работа зависи и от датчик/сензор за ъгъл на отваряне на клапата, освен и от самото него.Инструкцията е по-долу:-)))
                  Но още няколко неща влияят на оборотите.Едно от тях е MAF сензор-намира се на въздуховода след филтъра и има щепсел с няколко жици,ще го видиш.Замърсяването му води до неточно отчитане на въздуха който постъпва към ДВГ-то и оттам променящи се празни обороти.Всъщност този сензор влияе на работата в целия диапазон на оборотите.Може да се почисти със спрей който да разтвори налепите по него.Не го пипай и чегъртай с метални неща, особено по сондата в средата на отвора.Другото е клапана за празен ход(на инглиш IAC-Idle Air Control valve)Ще ти закача малко папируси да го провериш, но ако си работи нормално при проверката, команда от компа може да го кара ту да отваря, ту да затваря и така оборотите танцуват.А пък компа дава такава команда, щото някой сензор му праща кофти сигнали(може би MAF)
                  Ама аз бих проверил и състоянието на кабелите на свещите(ако имаш кабели) и самите свещи.Този клапан IAC, ако го сваляш за проверка, е свързан с антифриза, та откачането му трябва да е след като източиш малко и нивото да слезе под тялото на дросела.
                  Имай в предвид, че инструкциите са за ДВГ от 2001г.
                  INSP.pdf
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IAC valve 22270-62050.JPG
Прегледи:1
Размер:10.8 КБ
ID:5748343Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IAC Valve Test.gif
Прегледи:1
Размер:54.5 КБ
ID:5748344
                  MAFSensorINSP.pdf
                  MAFSensorREMO.pdf
                  MAFSensorINST.pdf
                  TrottleOVI.pdf
                  TrottleCOMP.pdf
                  Последно редактирано от metotem; 06-04-17, 01:20.
                  1999 4Runner 3RZ/ 4Runner 1KZT/ 4Runner 5VZ

                  Коментар


                  • #10
                    От: Шум в преден лагер на ТЛК 95 бензин 5vz-fe

                    Много благодаря за описанието и за поясненията по въпроса за стъпковото моторче.

                    Не съм почиствал дебитомера, това за почистването му го знам от личен горчив опит на една от колите,така старателно почистих въпросния дебитомер тогава че стана нов направо.

                    Свещите са на 13 000 километра като купих колата ги смених, сложих Денсо иридиеви.

                    Нямам кабели за свещите бубините са направо на самите свещи отгоре.

                    Моята кола е 1998 г.

                    От както съм купил колата оборотите на празен ход винаги са били около 1000 +/- започнах да търся защо са толкова високи едва когато започнаха да не падат под 1100 оборота, просто мислех че, ниските обороти са 1000 а те били 700-/+ 50 както виждам по това което си ми пратил.

                    Още утре ще се снабдя със спрей за почистване на дебитомери и ше пробвам.

                    Да търся ли някакъв специален спрей за тази цел или и такъв за почистване на карбуратори ще свърши работа?
                    Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
                    Място и хора към които да принадлежи ...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Шум в преден лагер на ТЛК 95 бензин 5vz-fe

                      Здрасти пак!Мисля, че такъв за карбуратори ще свърши работа.Може би клечка за уши с напоено памуче да свърши работа, ако има налеп който не ще да пада.
                      Ще ти пусна инструкциите за проверка на емисионната система, ама ще е в неделя вечер като се върна от работа, че сега изхвърчам.
                      Със здраве и успех!
                      1999 4Runner 3RZ/ 4Runner 1KZT/ 4Runner 5VZ

                      Коментар


                      • #12
                        От: Шум в преден лагер на ТЛК 95 бензин 5vz-fe

                        Почистих дебитомера първо със спрей за карбуратори а после го обезмаслих със спрей за спирачки.
                        След почистването не се забеляза промяна в оборотите на празен ход.

                        Забелязах че когато принудително натисна лостовата система на дроселовата клапа към затворено положение и оборотите падат до около 700 -\+ 50 , но при последващо подаване на газ си остават пак на 950 - 1000.

                        Няма видим луфт в системата и се чудя какво да предприема , опитах да поставя една пружинка която да подпомага дозатварянето на дроселовата клапа но ефект нямаше.

                        Утре ще продължа с търсенето на дефекта.

                        Поздрави!
                        Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
                        Място и хора към които да принадлежи ...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Шум в преден лагер на ТЛК 95 бензин 5vz-fe

                          Ами тука изписахме сума ти работи, май няма да стане така.Аз бих започнал от по-основни неща.Например агренажа.Кога е сменян ремъка?Центрован ли е добре?Щото този двг не е конфликтен и ако ремъкът е разместен с един зъб или прекалено разтегнат, центровката е нарушена и това може да кара двг-то да има по-високи обороти.Освен това, на празен ход, според мен това моторче не работи.А количеството въздух се определя от този клапан по-горе, прегледай го и него.Другото е ако имаш някое напукано маркуче, част от системата за емисиите и гълтайки въздух отта, променя стойностите които отиват към процесора, и той се опитва да компенсира, променяйки оборотите до някаква степен, чрез затваряне на някой клапан.
                          Виж ги тези неща, ще ти пусна след малко тези папируси за емисиите.
                          1999 4Runner 3RZ/ 4Runner 1KZT/ 4Runner 5VZ

                          Коментар


                          • #14
                            От: Шум в преден лагер на ТЛК 95 бензин 5vz-fe

                            Този път инструкциите са за двг от 1999.Не че има голяма разлика между 1998 и 2001г.На пръв поглед тази система за емисиите не би следвало да има връзка, още повече ако има голям проблем с нея, ще ти светне лампата за проблем в двг-то.Но понеже стойностите на вакуума с които системата работи варират в сравнително широки граници, понякога напукано макуче от свързаните с тялото на дросела(т.е. снабдяващо с вакуум системата за емисиите)може да е причина да ти се вдигнат оборотите.Един тестер OBDII върши работа за такива случаи и за четене на кодовете.
                            INSP.pdf
                            INSP.pdf
                            TWCOVI.pdf
                            PURP.pdf
                            PCVINSP.pdf
                            EVAPINSP.pdf
                            LOCA.pdf
                            DRAW.pdf
                            Последно редактирано от metotem; 07-04-17, 23:44.
                            1999 4Runner 3RZ/ 4Runner 1KZT/ 4Runner 5VZ

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X