Обява

Свий
Няма добавени обяви.

SUV

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • SUV

    Привет на всички от групата. Намислила съм да си купувам SUV. Да е с 4/5 врати, удобен за каране, автомат, дизел, достатъчно мощен двигател, който да не се задъхва когато е натоварен. Идеята ми е, когато пътувам със семействоте си, хем да се чувстваме удобно, хем да достигнем до желаната точка, без много проблеми. Иска ми се, да е с предно или задно задвижване и с възможност за 4х4 и бавни. Ходим по къмпинги с голяма 4-места палатка и почти 1/2 от дома ни, всичко нужно за приятно прекарване сред природата. Пътешестваме по планини, в гори, по върхове.
    Преди да се регистрирам съм изчела доста от форума за различни джипове, марки и модели, за обслужване и подръжка, но така и не съм се спряла не нещо.
    Какво ще ми предложите като модели. 9-12 г, до 7000лв? И вероятно като модел, който не е толкова интересен за крадене.

  • #2
    От: SUV

    Добре дошла. По зададените параметри от теб в сайтовете за продажби излизат Ссангйонгове и Киа Соренто с дефекти. Последното изискване поне на 100% е факт...Има доста марки в този ценови диапазон, отговарящи на условията. По-стари, разбира се, и при внимателно търсене може да намериш читава джипка. Виж ЛР Дискавъри, Опел Фронтера, Мицубиши Паджеро.
    Животът е харизан кон според мен...

    Теди

    Коментар


    • #3
      От: SUV

      За тези пари може да вземеш SsangYong Rexton,SsangYong Kyron,Kia Sorento и Hyundai Terracan.Добри джипове,здрави и комфортни ако са с повече екстри.Обаче за 7000 лв който и да избереш от тях ще имат някакви проблеми.За тия пари трябва да търсиш по-стар джип както предложи колегата над мен.Също мисля,че изпадат и Toyota Rav 4 2.0 бензин+автомат.Слави се като безпроблемен модел.
      SsangYong Kyron 2.7 xdi 163 hp,Automatic 5G tronic transmission with DPF 2008 година /

      Коментар


      • #4
        От: SUV

        Първоначално публикуван от Yanaa Преглед на мнение
        Привет на всички от групата. Намислила съм да си купувам SUV. Да е с 4/5 врати, удобен за каране, автомат, дизел, достатъчно мощен двигател, който да не се задъхва когато е натоварен. Идеята ми е, когато пътувам със семействоте си, хем да се чувстваме удобно, хем да достигнем до желаната точка, без много проблеми. Иска ми се, да е с предно или задно задвижване и с възможност за 4х4 и бавни. Ходим по къмпинги с голяма 4-места палатка и почти 1/2 от дома ни, всичко нужно за приятно прекарване сред природата. Пътешестваме по планини, в гори, по върхове.
        Преди да се регистрирам съм изчела доста от форума за различни джипове, марки и модели, за обслужване и подръжка, но така и не съм се спряла не нещо.
        Какво ще ми предложите като модели. 9-12 г, до 7000лв? И вероятно като модел, който не е толкова интересен за крадене.
        С две думи джип за 7000 лв по търсените критерии след 2005 година няма!!!
        Сваляте годините след 1995 и вече се намират тук там
        Land Rover Discovery II, V8 4.0
        VW Golf VI variant
        Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

        Коментар


        • #5
          От: SUV

          Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
          ... по търсените критерии ...
          Те критериите бая сериозни за тоя бюджет ...

          Коментар


          • #6
            От: SUV

            Наистина, за съжаление Твоя джип едва ли ще го намериш за 7000 лева. А и виж, годината не трябва да ти е критерий, гледай състоянието!
            Иначе твоята машина е Нисан Патрол 2,8 ТД 98-99 г. дълга база. Или Паджеро 2,8 ТД.
            Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
            Само DIESEL !!!

            Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

            Коментар


            • #7
              От: SUV

              Патрол за такива пари няма, Паджеро също. Трудна работа, но не и невъзможна с този бюджет, или променете годините на джипа или сумата около 10к. за да е по-спокойно. Ако парите са "броени" както се казва бих заложил на Нисан Терано 2, 2.7 дизела без да се замисля. Мотор, скорости, заден мост и раздатка много здрави, нещо което няма да ви остави никога на път. Обслужването му е песен, яде всякаква нафта и е доста здрав като цяло, въпроса е да ви хареса като визия, комфорт и ергономия в купето. Дългата база е достатъчно просторна за 5 човека с много багаж. Има си 4х4 и бавни.
              Последно редактирано от gh0sts; 01-04-17, 02:28. Причина: допълнение
              Real Recognize Real

              Коментар


              • #8
                От: SUV

                8350 лв.Хюндай Теракан.163 катъра,феислифт.Максимална цена в момента в мобилето.И ако се стигне до сделка,ще има и отбивка от цената. Автомат,широк,висок...И като гледам раздела му тук,доволни са хората.
                п.п.Има един за 8299 дето бил много най...ама е в Благоевград!
                Последно редактирано от traun; 01-04-17, 06:28. Причина: Допълнение.
                Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
                0888854582
                Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
                Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

                Коментар


                • #9
                  От: SUV

                  Добре тогава, да е около 10 000лв.

                  Коментар


                  • #10
                    От: SUV

                    За тия пари бих предпочел kia sorento 2.5 или jeep wj 2.7 и ще останат пари да се обслужи и да му се пооправят кусурите. Терано 2 също ще е супер опция, ако не е изгнило до неузнаваемост, за тези пари се намират приятни фейслифтови бройки, че са и 7 местни и пак ще останат за обслужване. При всички положения трябва да се кара и да се пробва, че повдението на всички на пътя и извън него е коренно различно. Аз лично не харесвам как седи тераното на пътя примерно...

                    П. С. Най-важното, какъвто и да е избора - да се кара при доверен и разбиращ от конкретния модел механик. Има такива във форума.
                    Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                    Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                    Коментар


                    • #11
                      От: SUV

                      Jeep-а не е лошо предложение. Вижте и МЛ 2002-2004г.
                      За ТЛК95 и Патрул парите няма да стигнат, освен това всичко на пазара е убито от експлоатация.
                      Паджеро 3 е алтернативата.

                      Коментар


                      • #12
                        От: SUV

                        Също съм за Jeep 2.7 или ML,ако го търсиш повече за асвалт.За 10к може да се намери читав,че дори и да се обслужи.
                        Grand Cherokee WJ
                        Dodge Caliber
                        E 430 4-matic-T(S210)
                        GLK

                        Коментар


                        • #13
                          От: SUV

                          С 2.7 CDI мотора на Мерцедес не бих рискувал, и на Кията дизела не е цвете.... За такъв бюджет си трябва нещо което няма скъпарски ремонти по горивната уредба, щото ако няма екстра лев става тъпо. Правиш една сметка, а тя излязла двойна.. ( Ако говорим за бензиновите им варианти нещата се променят коренно, но се търси дизел в случая. Друго за което се сещам е Мицубиши Паджеро Спорт с 2.5 дизела който е 116 коня, малко по-дребно е от Тераното, но също е много яка и здрава машина.
                          Real Recognize Real

                          Коментар


                          • #14
                            От: SUV

                            Първоначално публикуван от gh0sts Преглед на мнение
                            С 2.7 CDI мотора на Мерцедес не бих рискувал, и на Кията дизела не е цвете.... За такъв бюджет си трябва нещо което няма скъпарски ремонти по горивната уредба, щото ако няма екстра лев става тъпо......
                            От джипките след 2000 г. няма по евтин за подръжка и ремонт от петака на МБ (стига да не е в Jeep). И по масов, което значи ....... каквото значи.

                            Коментар


                            • #15
                              От: SUV

                              Не знам нямам опит, но лоши работи четох точно за 2.7 цди от Е-класа, щото ми беше мерак да го слагам на кола, но.. се отказах в последствие. Да не би да има разлика в моторите за МЛ и Е-клас?
                              Real Recognize Real

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X