Обява

Свий
Няма добавени обяви.

SUV

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: SUV

    Не знам да има разлики. Какви лоши работи? Дизеловите ДВГ на МБ от тия години са едно поколение и конструкция от 4, 5 и 6 цил. редови ДВГ. Няма логика петака да е лош. а другите добри.
    Виж и във форума на Jeep, че няма случай някой да е счупил ДВГ на МБ.

    Коментар


    • #17
      От: SUV

      Ами от брат ми знам понеже работеше диагностик/механик в серзив на Мерцедес където 90% от колите, които ремонтираха бяха Е-класи таксита и повечето с този мотор.. тогава / преди 4/5г. / ми е разправял кошмарни неща за скъпи, много скъпи дюзи, проблем с ЕКУ, който се решава с ново, което забравил съм колко струва, но беше някаква шокираща цена и още неща, които вече съм забравил. Аз не бих рискувал с този мотор, не случайно и джамбазите заляха пазара с него, понеже навън цените на 2.7цди са неприлично ниски за Мерцедес.. а при мен нафтата е хубава и никой не се цигани да си смени маслото на 6/7к. с качествено и колите макар и на доста километри са купувани нови.
      Real Recognize Real

      Коментар


      • #18
        От: SUV

        Първоначално публикуван от gh0sts Преглед на мнение
        .... Аз не бих рискувал с този мотор .......
        А с кой би рискувал!?
        Айде вземи марките от форума и кажи един по читав дизелов ДВГ!? След 2000г. Разни екзотики като "4,2" не ги слагай в сметките. Може би 3.0д на БМВ само е конкуренция, ама там пък съвсем няма "джип".
        Тоя 4д56 където ти харесва е "чайник", освен, че е мъртвец и напудрен ДВГ от първото Паджеро!
        Последно редактирано от Аndro 160; 03-04-17, 14:19.

        Коментар


        • #19
          От: SUV

          Имаме семеен приятел с ML 270. Когато го купи преди 5-6 месеца, колата беше супер. Преди 3 месеца прави ремонт на главата, била се пукнала. Ремонта му излезе 3000лв, всичко ново, шлайф, ремонт, демонтаж и монтаж на колата. Но като я купувал всичко е било 6, според него, после какво се е случило незнам, знам само че редовно я караше с 140-160км по магистралата и извън пътя не е ходил. 2,7 на JEEP , мислих, че 3.1 е проблеминия мотор на Гранда. Митшубишито Спорт 2.5, гледахме вчера едно такова на обява, добре е на вид, размери, обем вътре, сега го обмисляме дали да е такъв , Гранд или друг. Тераното нещо не ни харесва на вид, но има един друг модел X-трайл. Те как са? BMW го изключваме като джип. Или двигателя на Мерцедес е с верига и всичко останало е с ангренажен ремък или има и други с верига?

          Коментар


          • #20
            От: SUV

            Първоначално публикуван от Yanaa Преглед на мнение
            Имаме семеен приятел с ML 270. Когато го купи преди 5-6 месеца, колата беше супер. Преди 3 месеца прави ремонт на главата, била се пукнала. Ремонта му излезе 3000лв, всичко ново, шлайф, ремонт, демонтаж и монтаж на колата. Но като я купувал всичко е било 6, според него, после какво се е случило незнам, знам само че редовно я караше с 140-160км по магистралата и извън пътя не е ходил. 2,7 на JEEP , мислих, че 3.1 е проблеминия мотор на Гранда. Митшубишито Спорт 2.5, гледахме вчера едно такова на обява, добре е на вид, размери, обем вътре, сега го обмисляме дали да е такъв , Гранд или друг. Тераното нещо не ни харесва на вид, но има един друг модел X-трайл. Те как са? BMW го изключваме като джип. Или двигателя на Мерцедес е с верига и всичко останало е с ангренажен ремък или има и други с верига?

            3,1 е проблемния при Гранд,а за въпросния МЛ едва ли е бил супер за да е спукана главата след 5-6 месеца.Вашият семеен приятел сигурен ли е в покупката на МЛ,правена ли дианостика преди покупка и т.н.От самото начало мисля,че Мицубиши,Терано и БМВ няма да Ви харесат,аз не бих взел и Х-трейла.Пак вижте МЛ.2,7 не е проблемен мотор.
            Що се отнася до дюзите и там няма голяма драма.
            Grand Cherokee WJ
            Dodge Caliber
            E 430 4-matic-T(S210)
            GLK

            Коментар


            • #21
              От: SUV

              Първоначално публикуван от Yanaa Преглед на мнение
              Имаме семеен приятел с ML 270. Когато го купи преди 5-6 месеца, колата беше супер. Преди 3 месеца прави ремонт на главата, била се пукнала. Ремонта му излезе 3000лв, всичко ново, шлайф, ремонт, демонтаж и монтаж на колата. Но като я купувал всичко е било 6, според него, после какво се е случило незнам, знам само че редовно я караше с 140-160км по магистралата и извън пътя не е ходил. 2,7 на JEEP , мислих, че 3.1 е проблеминия мотор на Гранда. Митшубишито Спорт 2.5, гледахме вчера едно такова на обява, добре е на вид, размери, обем вътре, сега го обмисляме дали да е такъв , Гранд или друг. Тераното нещо не ни харесва на вид, но има един друг модел X-трайл. Те как са? BMW го изключваме като джип. Или двигателя на Мерцедес е с верига и всичко останало е с ангренажен ремък или има и други с верига?
              2.5 на спорта дизела не знам какъв чайник е според Андро160, но единия от близнаците беше писал тук във форума, че му направили на един такъв спорт около 10 000км. офроуд на състезание натоварено с багаж и хора и накрая са доляли само масло на мотора мотора, никакви грижи. При мен е пълно с Л200 само с този мотор и никой гък не казва и държат по-високи цени спрямо другите пикапи. Отделно този мотор както казва Андро 160 го разработват 30г. и за тази кубатура 2.5 116 коня мисля, че са показателни за надежността му. Интересно ми е какво може да му се счупи на този мотор като от Мицубиши го слагат на какво ли не толкова време? Муден е и това може да не ви хареса, затова проба Не пренебрегвайте Нисана, защото има най-здравия мотор от всеки дизелов джип от 2000.г насам, че и по-рано, няма верига, нито ремък, а е със зъбна предавка, тоест обслужването му се състои в смяна на масло. Патят от дебитомери, но замяната му не е скъпа и става бързо.... Х-траила няма бавни и не е джип. С дизела са тегави нещата след 2000г., Мислите ли по въпроса бензин-газ?
              Real Recognize Real

              Коментар


              • #22
                От: SUV

                Първоначално публикуван от gh0sts Преглед на мнение
                2.5 на спорта дизела не знам какъв чайник е според Андро160, но единия от близнаците беше писал тук във форума, че му направили на един такъв спорт около 10 000км. офроуд на състезание натоварено с багаж и хора и накрая са доляли само масло на мотора мотора, никакви грижи. При мен е пълно с Л200 само с този мотор и никой гък не казва и държат по-високи цени спрямо другите пикапи. Отделно този мотор както казва Андро 160 го разработват 30г. и за тази кубатура 2.5 116 коня мисля, че са показателни за надежността му. Интересно ми е какво може да му се счупи на този мотор като от Мицубиши го слагат на какво ли не толкова време? Муден е и това може да не ви хареса, затова проба Не пренебрегвайте Нисана, защото има най-здравия мотор от всеки дизелов джип от 2000.г насам, че и по-рано, няма верига, нито ремък, а е със зъбна предавка, тоест обслужването му се състои в смяна на масло. Патят от дебитомери, но замяната му не е скъпа и става бързо.... Х-траила няма бавни и не е джип. С дизела са тегави нещата след 2000г., Мислите ли по въпроса бензин-газ?

                "Спорта дизел" е добра машина,но не отговаря на критерия на питащата.Тя не търси офроуд,и тази машина си е "откровено дърво"/няма общо с мощен двигател,автомат,комфорт и висока скорост по време на пътуване/.
                Grand Cherokee WJ
                Dodge Caliber
                E 430 4-matic-T(S210)
                GLK

                Коментар


                • #23
                  От: SUV

                  Първоначално публикуван от Пламен С Преглед на мнение
                  ... Пак вижте МЛ.2,7 не е проблемен мотор. ...
                  И аз не съм чул лоши неща за тоя мотор. МЛ 270 е може би най-разпространения.

                  Коментар


                  • #24
                    От: SUV

                    По обява гледах един Гранд 2.7, с моторна спирачка. Възможно ли е да има такава спирачка? Ще ми препоръчате ли сервиз за смяна на масло на автоматик в райони Бургас, Сливен, Шумен и Варна? - след като го купим джипа, все някъде трябва да му сменим маслото на скоростите, за двигателя съпруга ми си ги сменя сам до сега, на колите ни , които имахме. За сега сме се спряли на Гранд 2.7, ML 2.7 и евентуално някоя друга. Винаги като сме си избирали кола и отидем в автокъщата за определен модел, се връщаме с друга марка кола и я караме до последно, често по 5-6 г, без същестени ремонт, а само консумативи и амортесьори.

                    Коментар


                    • #25
                      От: SUV

                      Първоначално публикуван от Yanaa Преглед на мнение
                      По обява гледах един Гранд 2.7, с моторна спирачка. Възможно ли е да има такава спирачка? Ще ми препоръчате ли сервиз за смяна на масло на автоматик в райони Бургас, Сливен, Шумен и Варна? - след като го купим джипа, все някъде трябва да му сменим маслото на скоростите, за двигателя съпруга ми си ги сменя сам до сега, на колите ни , които имахме. За сега сме се спряли на Гранд 2.7, ML 2.7 и евентуално някоя друга. Винаги като сме си избирали кола и отидем в автокъщата за определен модел, се връщаме с друга марка кола и я караме до последно, често по 5-6 г, без същестени ремонт, а само консумативи и амортесьори.

                      На каквото и да се спреш,намери човек,който е наясно как се прави пълна диагностика на модела и върви с него.В никакъв случай на доверие.
                      Grand Cherokee WJ
                      Dodge Caliber
                      E 430 4-matic-T(S210)
                      GLK

                      Коментар


                      • #26
                        От: SUV

                        Търся малко мнения за тези модели:
                        Без външни линкове!
                        Някой от Плевен, евентуално за оглед, има ли?
                        Последно редактирано от CarTest™; 06-04-17, 21:24.

                        Коментар


                        • #27
                          От: SUV

                          Първоначално публикуван от Yanaa Преглед на мнение
                          Търся малко мнения за тези модели:
                          Някой от Плевен, евентуално за оглед, има ли?
                          Яна, не давай директно линк към обявата, а я опиши. Примерно - еди си кой модел, намира се в Плевен, от еди си коя авто-къща, с еди си каква цена.

                          Коментар


                          • #28
                            От: SUV

                            ...та SUV или по офф ориентиран се търси?
                            Едно е хижа на кънда в д... друго е къмпинг в Гърция...
                            (теглич, каравана, ремарке или само на вътрешния обем ще се разчита?)

                            Коментар


                            • #29
                              От: SUV

                              За хижи в България за начало, с каравана също.
                              Та последно намерихме 5 коли, които ни харесаха, прегледани са от разбиращи, но има едно голямо но. Кой да изберем? Знам, че тук има хора, може би 99% сте знаещи. Моделите са ML 270-2005 г, Гранд Чероки 2.7-2005г и Хюндай Теракан 2,9- също 2005 г. Кой да изберем, за да ни е полезен в гората, по пясъка на морето, за кеф при возенето. Разхода не ни интересува, дали е 2 л повече или по-малко на 100км. Обслужването на Бенц и JEEP, поне са с верига, но пък Теракана изглежда по-дълъг , с повече обем вътре. Дайте моля съвет , коя кола да изберем от тези 3 модела, преди да се хвърлим тази седмица, а може и след месец да сме заедно с някои от Вас по хижи, къмпинги и пътешествия.

                              Коментар


                              • #30
                                От: SUV

                                Тц... Щом няма да е ЛК или Хай Л - Диско 2-3 бих избрал, тва е... Особено + за извън асфалта...и като разход и поддръжка е под посочените...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X