Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да сменя маслото на скоростите

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как да сменя маслото на скоростите

    Здравейте колеги от скоро имам мотор(2дена) и преди това съм нямал такъв голям та въпроса ми е как да сменя маслото на скоростите на yamaha tt 600 няма документи и нямам приятели мотористи за да ги питам та реших да питам тук ако може и снимки ще съм много благодарен и ако може да ми препоръчате точно кво масло трябва да сложа (как да го источа старото масло ако може също да ми обясните) знам че сега ще каже те този пък си няма на идея от нищо но все пак съм на 20 години и ми е 2-ри мотор първият беше (не падайте от смях балкан 50) мотора незнам коя година е но от зад няма дискова спирачка надявам се това да е някъв орянтир за годината на този мотор пък и е добре да има такива теми за начинаещи като мен благодаря за отделеното време!

  • #2
    От: Как да сменя маслото на скоростите

    Има много писано във форума за моторетки като твоята.По спомен,моторът ти е със въздушно охлаждане и маслото на двигателя, и скоростите ти е едно. Нямаш отделно масло за скоростите като на модерните леки ендура.Намери си пробката за източване,купи си масло 15w50 мотоциклетно и наливай смело.

    Коментар


    • #3
      От: Как да сменя маслото на скоростите

      На ТТ-то маслото в двигателя и скоростите е едно.
      Има две пропки за източване на старото - едната е на картера - голям болт при лостчето за скоростите, другата е на дъното на казанчето за маслото.
      Общо маслото е около 2,600 - 2,700 литра. Филтъра ще сменяш ли?

      Коментар


      • #4
        От: Как да сменя маслото на скоростите

        Не няма сменян е скоро но имах инцидент с него и сега капе масло от манивелата това проблем ли е и как може да се управи този проблем че как то виждате съм начинаещ от как то паднах 5-та скорост нещо като го вклуча чувам някъкъв шум като хуркане или пилене от какво може да е ? подчертавам капе ми масло от манивелата!

        Коментар


        • #5
          От: Как да сменя маслото на скоростите

          При остта на манивелата има семеринг. Явно твоя вече или е станал много корав или си го скъсал с нещо. Слагаш един нов и ще спре да капе.
          За шума не знам какво да ти кажа, може при падането да си изкривил нещо, може проблема да няма общо с падането, може това което ти определяш като странен шум да си е съвсем нормален.

          Коментар


          • #6
            От: Как да сменя маслото на скоростите

            Отиди на майстор.

            Коментар


            • #7
              От: Как да сменя маслото на скоростите

              И да отида на майстор тука в моя град няма такива има 1 но той даже и симсон неможе да прави а на опаки разваля повече иначе и аз предпочитам майстор ама уви няма иначе благодаря за бързите отговори

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X